Wiadomoto Uroda Jak wspierać stan swoich włosów i paznokci?

Jak wspierać stan swoich włosów i paznokci?

6 min czytania
0
488
Biotebal tabletki

Piękne, zadbane włosy i paznokcie są wizytówką każdej kobiety. Niejednokrotnie stres sprawia, że ciężko jest wyglądać dobrze, a myślenie o właściwej diecie staje się punktem ostatnim w naszym harmonogramie zajęć. Zawsze jednak warto wesprzeć się suplementacją, która dzisiaj może zdziałać cuda.

Jakie są sposoby na podniesienie kondycji włosów?

Oczywiste jest, że wyeliminowanie stresu i wprowadzenie w życie odpowiedniej diety będzie najlepszym sposobem na zapewnienie swoim włosom blasku i jędrności na wysokim poziomie. Niestety, życie nie jest idealne i trzeba się posiłkować innymi sposobami, które przy odpowiednim podejściu na pewno się sprawdzą. Istotne jest przede wszystkim działanie na włosy zarówno z zewnątrz, jak i od wewnątrz. Niestety włosy i paznokcie otrzymują składniki mineralne i witaminy z posiłków w ostatniej kolejności, dlatego też warto zastosować specjalnie dla nich suplementację zawierającą biotynę. Dobrym przykładem takich preparatów będzie Look Up, Biotebal tabletki, czy też Vitapil.

Decydując się na walkę o piękne włosy warto więc:

  • stosować suplementację biotyny,
  • dbać o zdrowszą dietę,
  • używać kosmetyków dostosowanych do naszych włosów.

Jak jednak wybrać kosmetyki, które będą idealne do naszych włosów? Przede wszystkim należy sprawdzić, jaką mają porowatość. Istnieje kilka sposobów, aby to zrobić, jednakże można to sprawdzić, chociażby poprzez sprawdzenie, jak szybko wyparowuje z nich wilgoć. Jeśli włosy są niskoporowate, to znaczy, że ich łuski ściśle przylegają do długości włosa i woda będzie odparowywać bardzo wolno, pozostawiając się dosyć ciężkie i lśniące. Jeśli włosy są wysokoporowate, oznacza to, że łuski odstają na całej długości włosów dosyć mocno, a suszenie przebiega bardzo szybko. Zwykle tego rodzaju włosy po suszeniu są bardzo lekkie i się puszą. W przypadku włosów średnioporowatych efekt jest pośredni. Dla ułatwienia warto zaczynać od kosmetyków dla średniej porowatości, bo będą one najrozsądniejszym startem ze względu na wyśrodkowany, czy raczej uśredniony skład.

Czy tylko suplementy mogą nas wspomóc od wewnątrz?

Stosując biotynę w tabletkach, już jesteśmy wygrane, jednakże warto zastosować również ziołowe herbatki, które znacznie wspomogą walkę o zdrowe włosy i paznokcie. Popularna wśród włosomaniaczek skrzypokrzywa to połączenie saszetki skrzypu i pokrzywy, które doskonale wpływają na stan naszych włosów i paznokci. Pokrzywa zawiera ogromną dawkę witamin, a skrzyp dodatkowo krzem, które świetnie uzupełniają składniki w naszym organizmie. Warto jednak wiedzieć, że stosowanie ziół musi być regularne i konsekwentne i musi zwykle potrwać około dwóch do trzech miesięcy. W pierwszym okresie może też nastąpić mały detoks organizmu, który spowoduje wysyp niedoskonałości na przykład na twarzy – to jednak szybko mija i naprawdę warto przetrwać te kilka gorszych wyglądowo dni, aby później cieszyć się włosami niczym z reklamy szamponu lub farby.

Comments are closed.