Wiadomoto Motoryzacja Jak wybrać firmę skupującą samochody używane?

Jak wybrać firmę skupującą samochody używane?

8 min czytania
0
427
skup aut

Skup aut używanych, jest to doskonała opcja aby kupić lub sprzedać samochód w dobrej cenie, a dodatkowo szybko i bezpiecznie załatwić wszelkie formalności. Na co zwrócić uwagę korzystając z usług firmy skupującej auta? I jak działają takie firmy?

Jak działa firma skupująca samochody używane?

Firma która zajmuje się skupem samochodów używanych, działa na bardzo prostych i zrozumiałych zasadach. Głównym celem takiej firmy, jest skup samochodów, w okazyjnej cenie, a następnie sprzedaje je z odpowiednim zyskiem. Jest to bardzo dobra opcja, dla osób które bardzo szybko muszą sprzedać swój samochód, lub potrzebują gotówki „na już”. Oczywiście każdy samochód ma swoją wartość, jednak ważne jest aby obie strony były zadowolone z wykonanej transakcji.

Ogłoszenia firm skupujących samochody, są dostępne w każdym mieście, na różnych serwisach społecznościowych, czy stronach internetowych, a nawet w formie reklamy na banerach w mieście. Bardzo dużym atutem takich firm, jest fakt, iż działają zazwyczaj 24h/7 dni, przeważnie na terenie całego kraju, czasami tylko lokalne małe firmy, działają na terenie wybranego województwa. Dla osób chcących skorzystać z usług firmy skupującej samochody używane, zaleta jest również fakt, że to nie my musimy jechać z samochodem do takiej firmy, lecz to wybrana przez nas firma zabiera auto od nas.

Jak trafić na dobrą firmę skupującą samochody używane?

Niestety, nie każda firma jest w stanie zapłacić nam tyle, na ile my wyceniamy nasz samochód. Wiele firm ogłaszających się w sieci, nie gwarantuje nam również korzystnych dla nas warunków umowy, oraz nie podejmuje negocjacji ceny. Dlatego warto zwrócić uwagę na takie firmy, które oferują:

  • Skup aut na terenie kraju
  • Skup każdego modelu samochodu
  • Dobre warunki umowy

Warto również przeczytać opinię, sprawdzić czy dana firma jest zarejestrowana, oraz czy korzystają z opinii rzeczoznawców. Szanujące się i dobrze prosperujące firmy, dbają nie tylko o swój zarobek, ale także o to, aby klient również był zadowolony ze sprzedaży oraz wyceny. Opcjonalnie, każdy klient ma prawo porównać kilka takich firm, i skorzystać z tej która oferuje najlepsze warunki.

W dzisiejszych czasach, bardzo ciężko jest sprzedać samochód. Dodatkowo uciążliwe jest również umawianie kolejnych potencjalnych kupców, i tłumaczenie co i kiedy w samochodzie było robione. Jak wiadomo, można trafić na różnych ludzi, jedni z miejsca podziękują, a inny będą drążyć, dopytywać, pokazywać wady, a w ostateczności i tak nie kupią. I tu z pomocą przychodzi skup samochodów DAN-CAR, który zakupi nasz samochód, dopełni formalności, a dodatkowo zapłaci gotówką bez zbędnych i czasochłonnych bankowych formalności.

Dokumentacja po skorzystaniu z usług firmy skupującej auta

Jak już wcześniej wspomniano, firmy oferujące skup samochodów, załatwiają formalności szybko i dokładnie. Wystarczy wykonać telefon, umówić się na oględziny samochodu, dogadać cenę – można to zrobić również telefonicznie lub mailowo. Po dogadaniu szczegółów, następuje proces spisania umowy do której potrzebne będą:

  • Dowód osobisty
  • Karta pojazdu
  • Dowód rejestracyjny pojazdu
  • Polisa OC
  • Komplet kluczy oraz pilotów
  • Dodatkowe wyposażenie np. opony jeżeli mają być dołączone do samochodu

W przypadku gdy auto ma współwłaściciela, potrzebne będzie dodatkowo jego pełnomocnictwo, lub osobisty podpis podczas sporządzenia umowy.

Firmy sprzedające auta zwykłe lub w leasingu, będą zobowiązane do wystawienia faktury, a także przygotowania dokumentów związanych z zawarciem umowy leasingowej.

Po podpisaniu umowy, klient otrzymuje gotówkę do ręki, lub przelewem na podane konto bankowe. Warto przed podpisaniem umowy, sprawdzić dokładnie wszystkie dane, oraz kwotę. Pomimo iż firmy skupujące samochody oferują troszkę niższe ceny za samochody, warto skorzystać z ich usług, i nie męczyć się ze sprzedażą auta. Pamiętajmy, że taka firma też musi zarobić, a dodatkowo załatwia za nas wszelkie formalności urzędowe, oszczędzając przy tam nasz czas.

Comments are closed.