Wiadomoto Technologia Jak zabezpieczyć stronę WWW przed hakerami?

Jak zabezpieczyć stronę WWW przed hakerami?

5 min czytania
0
850
cyber security cybersecurity device 60504

Ciężko pracowałeś nad swoją stroną WWW – więc ważne jest, aby poświęcić trochę czasu na jej ochronę, korzystając z poniższych wskazówek dotyczących ochrony przed hakerami! W tym artykule dowiesz się również, jak sprawdzić, czy witryna jest bezpieczna i co możesz zrobić, aby upewnić się, że witryna jest całkowicie chroniona przed hakerami.

Oprócz regularnego tworzenia kopii zapasowych plików (które powinieneś już robić), wykonanie następujących kilku prostych kroków pomoże chronić twoją witrynę przed hakerami.

Zainstaluj wtyczki bezpieczeństwa

Gdy wszystko zaktualizujesz, zwiększ bezpieczeństwo swoich witryn dzięki wtyczkom, które aktywnie zapobiegają próbom włamań do witryny.

Używając WordPress jako przykładu, warto zajrzeć do darmowych wtyczek bezpieczeństwa, takich jak Sucuri Security (lub podobnych narzędzi, które są dostępne dla stron internetowych zbudowanych na innych systemach zarządzania treścią). Produkty te dotyczą luk w zabezpieczeniach związanych z każdą platformą, zapobiegając kolejnym próbom hakerskim, które mogłyby zagrozić Twojej witrynie.

Zabezpieczenie strony WWW opartej o CMS Worpdress jest niezwykle istotne, ponieważ systemy CMS oparte o otwarty kod (open source) są bardziej podatne na ataki.

Certyfikat SSL

Jako konsument może już wiesz, że zawsze szukasz zielonego https na pasku przeglądarki za każdym razem, gdy będziesz podawać poufne informacje na stronie internetowej. Większość konsumentów rozpoznaje te pięć małych liter jako ważny skrót dla bezpieczeństwa: sygnalizują one, że można bezpiecznie przekazać informacje finansowe na tej stronie.

W lipcu 2018 roku Google Chrome opublikował aktualizację zabezpieczeń, która ostrzega odwiedzających witrynę, jeśli witryna nie ma zainstalowanego certyfikatu SSL. Certyfikat SSL jest ważny, ponieważ zabezpiecza przesyłanie informacji – takich jak karty kredytowe, dane osobowe i informacje kontaktowe – między witryną a serwerem. Wyszukiwarki coraz bardziej poważnie traktują bezpieczeństwo witryny, ponieważ chcą, aby użytkownicy w bezpieczny sposób przeglądali internet. Podejmując zobowiązania dotyczące bezpieczeństwa, wyszukiwarka może obniżyć pozycję witryny w wynikach wyszukiwania, jeśli nie posiadasz certyfikatu SSL.

Co to dla ciebie oznacza? Jeśli masz sklep internetowy lub jeśli jakaś część witryny wymaga od gości przekazywania poufnych informacji, takich jak numer karty kredytowej, musisz zainwestować w certyfikat SSL. Koszt certyfikatu SSL jest minimalny (można skorzystać z darmowego Let`s Encrypt), ale dodatkowy poziom szyfrowania, który oferuje swoim klientom, znacznie zwiększa bezpieczeństwo i niezawodność witryny.

Podsumowując

Nie zniechęcaj się do podejmowania tego ważnego kroku. Zabezpieczanie witryny i uczenie się, jak chronić się przed hakerami, pomoże Ci ograniczyć problemy w przyszłości.

 

Comments are closed.