Wiadomoto Zdrowie Jak znaleźć najlepszą przychodnię prywatną, będąc studentem?

Jak znaleźć najlepszą przychodnię prywatną, będąc studentem?

6 min czytania
0
359
Jak znaleźć najlepszą przychodnię prywatną, będąc studentem?

Studenci rzadko przykładają dużą wagę do swojego zdrowia. W zasadzie trudno się dziwić, skoro zazwyczaj są młodzi, silni i pełni energii. Co jednak robić, kiedy mimo młodego wieku odczuwasz pewne dolegliwości? Warto zawczasu wybrać przychodnię, do której będziesz mógł się zgłosić z każdym problemem.

Bezpłatna opieka medyczna dla studenta – jak ją uzyskać?

Będąc studentem, masz prawo do korzystania z bezpłatnych świadczeń w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Jeśli uczysz się poza miejscem swojego zamieszkania, możesz korzystać ze świadczeń bez zmiany przychodni. Jeśli jednak chcesz, możliwe jest również zapisanie się do POZ w mieście, w którym znajduje się uczelnia. Musisz wówczas wybrać przychodnię i złożyć w niej odpowiednią deklarację. Świadczenia refundowane przez NFZ są oczywiście darmowe, dlatego wielu studentów docenia możliwość korzystania z nich. Istnieją jednak sytuacje, w których to nie wystarcza. Dlatego, jeśli chcesz zadbać o swoje zdrowie, rozsądnym pomysłem może być zapisanie się do przychodni prywatnej.

Prywatna przychodnia dla studenta – dlaczego warto?

Prywatna opieka medyczna zapewnia szereg korzyści. Wie o tym każdy, kto choć raz miał okazję porównać tego typu świadczenia z tymi bezpłatnymi. Decydując się na prywatną przychodnię, zyskujesz między innymi:

  • szybszy dostęp do specjalistów,
  • opiekę lekarza podstawowej opieki zdrowotnej,
  • badania profilaktyczne,
  • pomoc w nagłych przypadkach,
  • opiekę położnej lub pielęgniarki, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Co ważne, korzystanie z prywatnych świadczeń wcale nie musi kosztować majątku! Istnieją oferty dostosowane do potrzeb studentów i ich zwykle niezbyt dużych zasobów finansowych.

Jak znaleźć prywatną przychodnię dla studenta?

Jeśli zależy Ci na najwyższej jakości usług medycznych, ale jednocześnie nie chcesz wydawać fortuny na profilaktykę czy leczenie, najlepiej wybrać placówkę prywatną, która jednocześnie świadczy pomoc w ramach POZ. Przykładem jest przychodnia prywatna CMP w Warszawie. To sieć nowoczesnych placówek rozsianych po całym mieście. W przychodniach CMP możesz liczyć na nieodpłatną pomoc, jeśli wypełnisz deklarację POZ. Wówczas uzyskujesz prawo do wizyt lekarskich (u internisty, lekarza rodzinnego lub pediatry), w tym wizyt domowych, badań diagnostycznych i laboratoryjnych oraz szczepień obowiązkowych. W ramach specjalnej oferty dla studentów otrzymujesz również zniżkę na dodatkowe świadczenia, oferowane przez przychodnię prywatnie. Sieć CMP oferuje ponadto atrakcyjne pakiety medyczne, które pozwalają na korzystanie z wielu usług bez dodatkowych opłat. Dodatkowymi atutami placówek są m.in. duża ilość gabinetów specjalistycznych, długie godziny otwarcia czy wygodny Portal Pacjenta, dzięki któremu można umówić się na wizytę przez internet.

Nawet jeśli nie odczuwasz żadnych dolegliwości, warto zadbać o swoje zdrowie już w młodym wieku. Regularne badania i właściwy tryb życia pomogą Ci uniknąć wielu przykrych schorzeń. Dlatego nie zwlekaj i zapisz się do przychodni, a następnie skorzystaj z profilaktyki – na pewno Ci się to opłaci!

Comments are closed.