Wiadomoto Motoryzacja Jaką przyczepę samochodową wybrać?

Jaką przyczepę samochodową wybrać?

4 min czytania
0
99
najazdy do przyczep

Kierowcy z prawem jazdy kat. B najczęściej decydują się na zakup przyczepki lekkiej, którą można przewozić przedmioty o niewielkich gabarytach i niskiej wadze. Do prowadzenia modelu DMC 750 nie trzeba mieć specjalnych uprawnień. Pod warunkiem, że dopuszczalna masa całkowita dla zespołu pojazdów wynosi 3,5 tony. Przyczepy samochodowe są szczególnie przydatne podczas remontu czy przeprowadzki. Doskonale nadają się do przewożenia materiałów budowlanych oraz elementów wyposażenia wnętrz.

Rodzaje przyczep samochodowych

Na polskim rynku znajduje się szeroki wybór modeli w wersji jedno- i dwuosiowej. Ogromnym powodzeniem wśród kierowców z prawem jazdy kat. B cieszą się platformy mobilne wyposażone w dwa koła umieszczone na jednej osi. Przyczepy jednoosiowe idealnie wpisują się w potrzeby osób, które chcą zaoszczędzić na skorzystaniu z usług firm transportowych, na przykład podczas przeprowadzki. Są najbardziej uniwersalne, stosunkowo lekkie i można je kupić w atrakcyjnej cenie.

Przyczepy dwuosiowe zostały wyposażone w cztery koła, dzięki czemu charakteryzują się większą stabilnością. Są nieco droższe niż modele jednoosiowe, ale można nimi przewozić znacznie cięższe ładunki. Większa stabilność dwuosiowych platform mobilnych przekłada się na wyższy komfort podczas jazdy. Oferowane przyczepy samochodowe mogą różnić się wymiarami przestrzeni ładunkowej oraz jakością materiału, z którego zostały wykonane.

Polecane najazdy do przyczep

Największą popularnością cieszą się platformy z burtami stalowymi lub aluminiowymi i podłogą ze sklejki antypoślizgowej. Przyczepy samochodowe wykonane z solidnych materiałów wykazują odporność na działanie czynników zewnętrznych oraz uszkodzenia mechaniczne. Niektóre modele są wyposażone w hamulec najazdowy, co zwiększa bezpieczeństwo podczas użytkowania. Większość producentów lawet oferuje możliwość zakupu za dodatkową opłatą plandeki płaskiej lub ze stelażem oraz koła podporowego i zapasowego.

Warto zwrócić szczególną uwagę na przyczepy samochodowe i towarowe marki Besttrailers. Stabilne konstrukcje znanej marki nadają się do przewozu przedmiotów o różnych gabarytach. Renomowany producent lawet posiada też w sprzedaży najwyższej jakości blachy LOHR oraz podjazdy ocynkowane i aluminiowe. Komplety zawierają 2 sztuki o zróżnicowanych wymiarach i wadze. Ze szczegółami oferty można zapoznać się na stronie internetowej https://besttrailers.eu/blachy-i-podjazdy.php!

Comments are closed.