Wiadomoto Motoryzacja Jakich kosmetyków samochodowych używać zimą?

Jakich kosmetyków samochodowych używać zimą?

6 min czytania
0
479
Jakich kosmetyków samochodowych używać zimą?

Zima jest trudnym czasem dla kierowców i ich pojazdów. Dowiedz się, jakie kosmetyki samochodowe ułatwią pielęgnację auta o tej porze roku.

Odpowiednie kosmetyki gwarancją bezpieczeństwa na drodze

Zima wymaga od kierowców szczególnej uwagi. Uciążliwe śnieżyce, nieodpowiednio odśnieżone drogi i mrozy są dużym wyzwaniem. Okres ten niesie ze sobą także spore wyzwania w temacie pielęgnacji samochodu. W tym czasie nie tylko zewnętrzna, ale i wewnętrzna część pojazdu narażona jest na zabrudzenia i uszkodzenia, które wywołuje kontakt z błotem, śniegiem i solą. Ważne jest nie tylko odpowiednie utrzymanie czystości, ale także konserwacja. Jakie preparaty będą pomocne w walce z zimową aurą?

Jakie specyfiki stosować zimą?

Jakie kosmetyki samochodowe są najbardziej przydatne zimą? Dobrą inwestycją w tym okresie są wszelkiego rodzaju odmrażacze do zamków i szyb. Są bardzo proste w użyciu i pomagają w szybkim tempie dostać się do środka pojazdu, a także niwelują potrzebę korzystania ze skrobaczek, które prowadzą do zarysowania powierzchni. Można także zapobiec zamarzaniu, stosując wcześniej specjalne preparaty. Nałożone na szybę krystalizują się i tworzą igiełki lodu. Bardzo łatwo je usunąć zmiotką lub wycieraczką bez zbędnego wysiłku. Dużym problemem podczas zimy jest parowanie szyb. Środek antyroszeniowy, szerzej znany jako anty-para zapobiega nadmiernemu osadzaniu się pary na pokrytej wcześniej powierzchni. Jest to szczególnie przydatny kosmetyk dla osób, które dysponują nie do końca sprawną klimatyzację lub nie potrafią ustawić odpowiedniej temperatury ciepła.

Kosmetyki do karoserii samochodu

Kosmetyki samochodowe przydatne do utrzymania dobrej kondycji karoserii zimą, to przede wszystkim specjalne woski. Specjaliści zalecają zwiększenie hydrofobowości lakieru poprzez regularne woskowanie samochodu. Zimowe warunki mogą mieć destrukcyjny wpływ na stan nadwozia. Błoto i sól drogowa przyczyniają się do powstawania zarysowań, a także zwiększają ryzyko korozji. Osoby, którym zależy na szybkiej i prostej aplikacji, mogą sięgnąć po hydrowoski lub quick detailer.

Preparaty do felg i kół

Stosunkowo niewielu kierowców pamięta także o tym, aby odpowiednio pielęgnować opony zimą. Bardzo ważna jest konserwacja ogumienia przed trudnymi warunkami, z jakimi musi się zmierzyć zimą. Na przykład sól drogowa magazynuje się między blokami bieżnika i wnika do opasań stalowych, wywołując korozję. To zjawisko szczególnie dotyka opony, które są mocno sfatygowane. Jednak w tym okresie może dojść do znacznego pogorszenia stanu opon przez działanie twardych kawałków lodu, które powodują pęknięcia i głębokie rysy na gumach. Felgi natomiast warto zabezpieczyć woskami, których hydrofobowe działanie zniweluje możliwość pojawienia się rdzy.

Co jeszcze przyda się zimą?

Nie można zapomnieć również o zimowym płynie do spryskiwaczy, który nie straci swoich właściwości nawet przy -20°C. Zawsze warto mieć w bagażniku zapas, ponieważ zimą zużywa się go bardzo dużo. Z kolei odstraszacz na kuny w postaci zapachowego preparatu na bazie olejków to niezbędnik dla osób, które mieszkają blisko lasów lub parków. Te sympatyczne zwierzęta potrafią wyrządzić wiele szkód, których cykliczna naprawa pochłonie sporą część naszych funduszy.

Comments are closed.