Wiadomoto Motoryzacja Jakie części samochodowe trzeba wymieniać regularnie?

Jakie części samochodowe trzeba wymieniać regularnie?

4 min czytania
0
789
Jakie części samochodowe trzeba wymieniać regularnie

Samochód jest maszyną, która składa się z wielu różnych układów, podzespołów i pojedynczych części. Wszystko to współpracuje ze sobą, aby auto mogło działać jak należy. Z czasem niektóre elementy pojazdu ulegają zużyciu i trzeba je zastąpić nowymi. Które części trzeba wymieniać regularnie i z jaką częstotliwością?

Części wymagające wymiany

Nieważne, czy jeździmy samochodem osobowym, czy może dostawczym. W obu przypadkach są takie części, które absolutnie trzeba wymieniać co pewien czas. Zalicza się do nich między innymi filtr powietrza, filtr oleju oraz sam olej, pasek rozrządu (jeśli samochód go ma) wraz z napinaczami i pompą wodną, a także świece zapłonowe lub żarowe i wszelkie płyny eksploatacyjne, w tym płyn do chłodnicy, płyny do spryskiwaczy i tym podobne.

Warto wówczas wymienić pożądane części na części oryginalne lub zamienniki wysokiej jakości, jakie są ściśle rekomendowane do naszego samochodu przez producenta. Jeśli chodzi na przykład o części samochodowe Forda, duży ich wybór oferuje klientom . W asortymencie sklepu znajdują się w tym przypadku także części Forda Transita, które cechuje taka sama jakość jak części znajdujących się fabrycznie w tym pojeździe.

wymieniane doraźnie

W grupie części, które wymienia się tylko wtedy, gdy badanie techniczne samochodu wskaże taką konieczność oraz gdy sami zaczniemy słyszeć lub czuć, że samochód przestaje działać tak, jak powinien, znajdują się wszelkie elementy układu hamulcowego, a więc klocki i tarcze, bębny, szczęki czy cylinderki wraz z płynem hamulcowym. Poza tym jeśli w wyniku eksploatacji zużyją się drążki kierownicze, sworznie czy inne elementy zawieszenia albo amortyzatory lub pasek alternatora z napinaczem, także nie można odkładać ich wymiany „na później”. Ich całkowita awaria doprowadzi bowiem do unieruchomienia pojazdu, a z pewnością każdy z nas wolałby tego uniknąć.

Comments are closed.