Wiadomoto Motoryzacja Jazda testowa Hyundaiem – 5 rzeczy, które powinieneś dokładnie sprawdzić

Jazda testowa Hyundaiem – 5 rzeczy, które powinieneś dokładnie sprawdzić

6 min czytania
0
283
jazda testowa hyundai

Jesteś już na 99% zdecydowany na zakup konkretnego modelu Hyundaia? Aby zyskać 100% pewność koniecznie umów się na jazdę testową wybranym samochodem.

To bardzo proste, wszystko załatwisz bez wychodzenia z domu online – wystarczy wejść pod ten adres https://mmcars.hyundai.pl/formularz-jazda-testowa, wskazać model, który Cię interesuje i zostawić swoje dane kontaktowe. Gdy już umówisz się na jazdę testową Hyundaiem, to bądź do niej dobrze przygotowany. W naszym artykule wymieniamy 5 rzeczy, na które trzeba zwrócić szczególną uwagę.

Pozycja za kierownicą i manewrowanie

Nawet świetnie wyposażony i bardzo dynamiczny samochód nie da Ci satysfakcji, jeśli będziesz źle się czuć za jego kierownicą. Dlatego w pierwszym kroku warto przetestować różne opcje ustawienia fotela, aby przyjąć możliwie najwygodniejszą pozycję i mieć zapewnioną dobrą widoczność. Jeśli pomimo wielu prób nie jesteś w stanie uzyskać takiej pozycji, to być może czas przymierzyć się do innego modelu?

Podobnie jest z manewrowaniem. Samochodem prawdopodobnie będziesz się poruszać głównie w warunkach miejskich, stąd podczas jazdy testowej warto sprawdzić, czy wygodnie wykonuje Ci się poszczególne manewry, parkuje, zawraca, wjeżdża do garażu. Wszystko to będzie mieć później wpływ na Twoje odczucia z posiadania danego samochodu.

Dynamika jednostki napędowej

Bardzo ważnym etapem jazdy testowej Hyundaiem jest sprawdzenie dynamiki. Nie sugeruj się tutaj danymi technicznymi czy opiniami redaktorów popularnych gazet i portali internetowych. Ocena dynamiki jest kwestią mocno indywidualną.

Może się okazać, że pomimo sporej mocy silnika nie czujesz przyjemności z przyspieszania i wyraźnie brakuje Ci momentu obrotowego. W takiej sytuacji warto przetestować mocniejszy wariant silnikowy lub zupełnie inny model.

Działanie poszczególnych elementów wyposażenia

Podczas jazdy testowej Hyundaiem nie wahaj się skorzystać z różnych systemów, które wchodzą w skład danej wersji wyposażeniowej. Przetestuj działanie klimatyzacji, funkcji masażu, nagłośnienia, różnych czujników i technologii wspierających kierowcę. Być może szybko uznasz, że elementy, które wcześniej wydawały Ci się niepotrzebne, teraz są wręcz niezbędne i zdecydujesz się na wyższą wersję wyposażenia pojazdu.

Ilość miejsca w kabinie

Jazda testowa Hyundaiem z całą rodziną? To bardzo dobry pomysł! Warto zabrać ze sobą najbliższych, którzy także będą podróżować tym samochodem. Dzięki temu uda się wiarygodnie ocenić, czy dany model jest wystarczający na potrzeby rodziny pod względem ilości miejsca. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby przypasować również foteliki samochodowe.

Pojemność bagażnika

Elementem jazdy testowej jak najbardziej może być praktyczna ocena pojemności i funkcjonalności kufra. Wiele osób, całkiem słusznie, decyduje się zabrać ze sobą np. wózek dziecięcy, ponieważ zmieszczenie go w bagażniku jest dla nich podstawowym kryterium wyboru samochodu.

Wszystkie te rzeczy będziesz mógł wygodnie i bez pośpiechu sprawdzić podczas jazdy testowej Hyundaiem, na którą umówisz się w salonie autoryzowanego dealera marki – MM Cars. Zarezerwuj konkretny samochód dla siebie na jazdę z pracownikiem.

Comments are closed.