Wiadomoto Motoryzacja Jazda testowa Suzuki Swace pozwoli Ci sprawdzić, jak udany jest to samochód

Jazda testowa Suzuki Swace pozwoli Ci sprawdzić, jak udany jest to samochód

5 min czytania
0
24
suzuki swace

Producenci aut w większości przypadków podążają za aktualnymi trendami, wprowadzając na rynek samochody modne, pożądane przez kierowców i… często niczym się niewyróżniające. Z tym większym uznaniem trzeba podejść do konsekwencji, z jaką Suzuki trwa przy segmencie aut rodzinnych niebędących SUV-ami. Przykładem jest bardzo udany model Swace, który ma do zaoferowania wszystko, czego można oczekiwać po nowoczesnym kombi. Przekonasz się o tym podczas jazdy testowej Suzuki Swace. Co Cię pozytywnie zaskoczy?

Czy to na pewno kombi?

Takie wątpliwości można mieć zaraz po zajęciu miejsca w kabinie pasażerskiej. Suzuki Swace sprawia wrażenie samochodu znacznie większego, a pod względem ilości miejsca zawstydzi niejednego SUV-a. Ogromna ilość przestrzeni na fotelu kierowcy, pasażera oraz na tylnej kanapie jest zasługą sprytnego triku projektantów japońskiego producenta. Zwiększenie odległości między fotelami do 928 mm dało efekt przestronności, swobody oraz wysokiego komfortu jazdy nawet w długiej trasie. Docenią to zwłaszcza osoby wysokie oraz podróżujące z tyłu. Dodajmy, że na kanapie jest wystarczająca ilość miejsca do zamontowania aż trzech fotelików dziecięcych.

Takie bagażniki to wciąż domena kombi

Choć większości SUV-ów nie można odmówić funkcjonalności, to z punktu widzenia rodziny problemem bywa ograniczona pojemność bagażnika. Nie występuje on w Suzuki Swace, które tym parametrem zdecydowanie wyróżnia się na rynku. Kufer ma pojemność aż 596 litrów, co jest jednym z najlepszych wyników nie tylko w klasie, ale też na całym rynku.

Bagażnik jest przy tym naprawdę ustawny, można go wykorzystać do ostatniego centymetra sześciennego, co przyda się podczas wyjazdu na rodzinne wakacje. Kolejna hulajnoga? Dodatkowa walizka? Z Suzuki Swace to przestało być problemem.

Efektowna stylistyka

Samochody typu kombi stereotypowo są postrzegane jako nudne stylistycznie, co najwyżej poprawne i niedostarczające żadnych emocji osobom zwracającym uwagę na estetykę. Projektanci Suzuki Swace udowodnili, że jak najbardziej można połączyć walory praktyczne z dynamizmem, a wręcz sportowym charakterem linii nadwozia.

Samochód sprawia bardzo dobre wrażenie, uwagę szczególnie przykuwa agresywny pas przedni z charakterystycznymi dla tego modelu reflektorami wykonanymi w technologii LED. Ten samochód po prostu może się podobać.

Niezawodny i oszczędny napęd hybrydowy

Suzuki postawiło tutaj na sprawdzony, bardzo dobrze oceniany przez kierowców i ekspertów motoryzacyjnych układ hybrydowy, w którym pierwsze skrzypce gra silnik benzynowy 1.8 współpracujący z jednostką elektryczną oraz automatyczną skrzynią biegów E-CVT. W tej wersji napędu Swace imponuje dynamiką, a przede wszystkim zachwyca oszczędnością, zużywając w trybie miejskim zaledwie około pięciu litrów benzyny na setkę.

Chcesz zweryfikować wszystko, czego właśnie się dowiedziałeś? Już teraz umów się na jazdę testową Suzuki Swace, na którą zaprasza autoryzowany dealer japońskiej marki – MM Cars Suzuki w Katowicach, Zabrzu, Lubinie oraz Warszawie.

Comments are closed.