Wiadomoto Uroda Na co zwracać uwagę, wybierając lampę do paznokci?

Na co zwracać uwagę, wybierając lampę do paznokci?

9 min czytania
0
758
nowosci w lampach do paznokci

To jeden ze sprzętów, bez którego nie uda się żadna stylizacja hybrydowa! Lampa do paznokci jest niezbędnym elementem zarówno profesjonalnych stylistek, jak i kobiet, które dopiero zaczynają “zabawę” z tą techniką manicure. Biorąc pod uwagę szeroki wybór tych produktów, nie dziwi nas fakt, że wiele pań ma problemy przy wyborze sprzętu idealnego dla siebie. Postanowiliśmy więc przygotować krótki poradnik, w którym omawiamy, na co zwrócić uwagę, kupując lampę do paznokci. Jeśli jesteś więc na etapie poszukiwań lub masz w perspektywie jej wymianę, z pewnością jest to tekst dla Ciebie!

Lampy do paznokci – czy każda z nich jest taka sama?

Może się wydawać, że lampa do paznokci nie jest skomplikowanym urządzeniem, ponieważ w końcu służy “tylko” do utwardzania preparatów, które aplikuje się na płytkę. Rzeczywistość jest jednak inna. Można trafić lepiej lub gorzej – jak to zwykle bywa… Na szczęście w naszym sklepie internetowym AllePaznokcie znajdziesz same sprzęty najwyższej jakości. Ich parametry potrafią się jednak od siebie znacząco różnić.

Podział lamp do paznokci

Lampy do paznokci różnią się pod wieloma względami. Technologia światła, moc czy kształt to tylko niektóre z nich. Sprawdź, jakie parametry urządzenia będą najlepsze do Twoich potrzeb.

Technologia światła

Z pewnością widziałaś już wielokrotnie, że przy nazwach lamp do paznokci występują określenia LED, UV lub UV/LED. Czego one dotyczą? Są to technologie światła. Która z nich jest najlepsza? Nie jesteśmy w stanie udzielić Ci na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ każda paznokciomaniaczka może mieć inne potrzeby. Lampa do paznokci UV jest najtańsza, ale – jednocześnie – najprostsza. Mimo że kupisz ją już za kilkadziesiąt złotych, będziesz zmuszona wymieniać w niej żarówki i liczyć się z nieco dłuższym czasem utwardzania. W przypadku lampy do paznokci LED jest już zupełnie inaczej. Zapłacisz za nią więcej, jednakże nie musisz zmieniać w niej diod, a utwardzanie trwa tylko kilkadziesiąt sekund! Pozostała nam jeszcze tylko do omówienia lampa do paznokci UV/LED (inaczej CCFL). To już sprzęt, który jest wykorzystywany głównie w salonach kosmetycznych. Cechuje go krótki czas utwardzania żelu i hybryd. Posiada ponadto trwałe żarówki. To typowy produkt dla profesjonalistów.

Moc

Kolejnym aspektem różniącym lampy do paznokci jest ich moc. To w końcu ona w ogromnym stopniu wpływa na wygląd lakieru na płytce i jego trwałość. W profesjonalnych salonach manicure z pewnością znajdziesz lampy o mocy 36 czy nawet 48 W. Do użytku domowego, raz na kilka tygodni, sprawdzi Ci się natomiast zdecydowanie lampa do paznokci o słabszej mocy – np. 24 W. Najczęściej bywa tak, że im mocniejsza lampa, tym większy rozmiar…

Kształt

Ostatnim aspektem, na który chcemy zwrócić Twoją uwagę, jest kształt lampy do paznokci. Urządzenia te znajdziesz w sklepach kosmetycznych zarówno w wersji kompaktowej – np. podróżnej, wyglądem do złudzenia przypominające latarkę, jak i – nieco większej – w kształcie mostka czy też budki. Najmniejsze lampy do paznokci rewelacyjnie sprawdzą się podczas urlopu, gdy ewentualnie czeka Cię tylko poprawienie wykonanego manicure. Lampy – mostki to najczęściej wybierana opcja, jako że są kompaktowe, ale jednocześnie bardzo wygodne. W tym przypadku bardzo istotne jest to, by przyjrzeć się ich rozmieszczeniu żarówek. Najlepsze lampy do paznokci tego typu posiadają żarówki zarówno na górze, jak i z boku. Wpływa to na skuteczność utwardzenia produktów do stylizacji płytki. Dla kogo przeznaczone są natomiast lampy – budki? Najczęściej wybierają je profesjonalistki, do swoich gabinetów, z uwagi na większą liczbę żarówek i rozmiar. Warto jednak podkreślić, że do użytku domowego wystarczająca będzie z pewnością lampa – mostek i nie trzeba inwestować w bardziej zaawansowany sprzęt.

Idealna lampa do paznokci – czy taka istnieje?

Jeśli chciałabyś wiedzieć, czy istnieje idealna lampa do paznokci, odpowiedź może być tylko jedna – nie! Ile kobiet, tyle oczekiwań. To, co dla jednej będzie najlepsze, innej w ogóle nie będzie odpowiadać. Dlatego też tak ważne jest dokonanie dokładnego przeglądu i porównanie urządzeń jeszcze przed podjęciem ostatecznej decyzji. Pozwoli Ci to uniknąć zakupu, który zupełnie się nie sprawdzi. Zawsze lepiej jest spędzić nieco więcej czasu na lekturze opisów lamp do paznokci i ich parametrów niż spontaniczny wybór urządzenia niedostosowanego do Twoich potrzeb – tylko dlatego, że np. poleciła Ci go znajoma czy kosztuje mniej niż inne. Mamy nadzieję, że nasz tekst ułatwi Ci podjęcie najlepszej możliwej decyzji. Powodzenia!

Comments are closed.