Wiadomoto Zdrowie Medycyna naturalna – badanie żywej kropli krwi

Medycyna naturalna – badanie żywej kropli krwi

11 min czytania
0
705
badanie żywej kropli krwi

Pomimo ciągłego postępu medycyny diagnozowanie i leczenie wielu schorzeń sprawia lekarzom wiele trudności. Z czego wynika ten paradoks? Z pewnością winne jest sfokusowanie się tylko i wyłącznie na zażegnaniu objawów choroby. W praktyce sprowadza się to do wypisania recepty na lek łagodzący objawy, ale nie leczący przyczyny dolegliwości. Zupełnie innym podejściem do pacjenta wyróżnia się medycyna naturalna, która dzięki holistycznemu podejściu do kwestii zdrowia koncentruje się przede wszystkim na określeniu przyczyn choroby, a potem jej leczenia. W ramach kompleksowej oceny stanu zdrowia posłużyć można się takimi innowacyjnymi narzędziami diagnostycznymi jak mikroskopowe badanie żywej kropli krwi, Mezator M1 oraz Quantum. Każda z tych metod diagnostycznych daje możliwość zidentyfikowania przyczyn licznych schorzeń, co jest punktem wyjścia do trafnie dopasowanej terapii. Na czym polegają zatem te badania, dostępne w Gabinecie Medycyny Naturalnej NATURMED?

Badanie żywej kropli krwi

Ocena żywej kropli krwi pod mikroskopem to badanie diagnostyczne, które w ostatnich latach zrewolucjonizowało techniki laboratoryjnych badań krwi. Termin „żywa kropla krwi” oznacza, iż pod mikroskopem oceniana jest nieutrwalona i niebarwiona kropla krwi – po prostu bezpośrednio po nakłuciu opuszki palca oraz nałożeniu kropli krwi na szkiełko mikroskopowe, krew oceniana jest pod mikroskopem kontrastowo – fazowym, co gwarantuje powiększenia znacznie wyższe niż w przypadku tradycyjnego mikroskopu. Dzięki temu możliwa jest ocena wszystkich elementów morfotycznych krwi oraz obecność drobnoustrojów chorobotwórczych. Cała analiza trwa około kilkunastu minut, a obraz analizowany przez specjalistę widoczny jest na ekranie także dla pacjenta.

Wskazaniem do wykonania badania żywej kropli krwi są następujące zaburzenia zdrowotne:

  • bóle głowy, bóle brzucha, chroniczne zmęczenie, zaburzenia snu, alergii, bóle stawów i mięśni, pogorszenie kondycji skóry i włosów, anemia, problemy z utrzymaniem prawidłowej masy ciała, obniżona odporność, zaburzenia hormonalne, problemy trawienne i inne.

umożliwia zdiagnozowanie infekcji pasożytniczych, bakteryjnych czy grzybiczych, obecność alergii, zaburzeń gospodarki kwasowo – zasadowej czy nieprawidłowości w budowie bądź aktywności krwinek.

Drugą stroną medalu mikroskopowego badania żywej kropli krwi jest fakt, że badanie to w Polsce uważane jest za nienaukowe oraz o zerowej wartości diagnostycznej. Wynika to między innymi z faktu, że już po jednodniowym kursie otwierane są gabinety oferujące w.w. badanie, w których brakuje fachowej wiedzy oraz doświadczenia, a głównym motorem działań jest sprzedaż suplementów.

Poniższa tabela ukazuje różnice między mikroskopowym badaniem żywej kropli krwi a laboratoryjnym badaniem krwi.

Badanie laboratoryjne Mikroskopowe badanie żywej kropli krwi
wykonywane na czczo nie ma potrzeby bycia na czczo
badana krew pobierana jest z ramienia – krew żylna krew pobierana jest z opuszka palca, opuszka palca stopy, płatka ucha – krew włośniczkowa
pobrana krew jest umieszczana w probówce pobrana kropla krwi jest umieszczana na szkiełku podstawowym i przykryta szkiełkiem nakrywkowym
badana krew jest barwiona, chemicznie zmieniona oraz jest „martwą” krwią krew badana jest od razu po pobraniu, przez ok. 40 minut jest „żywa”
krew badana jest w większości analizatorem krew badana jest ręcznie
ocenie podlegają elementy morfotyczne krwi ocenie podlega cała kropla krwi: jakość i rodzaj krwinek oraz elementy znajdujące się w osoczu
nie potrafi dostrzec subtelnych nieprawidłowości morfotycznych w komórkach krwi pozwala rozpoznać problemy już na początku, przy względnie niewielkich zakłóceniach funkcjonalnych, zanim się one zamanifestują morfologicznie

Mezator M1

Badanie z wykorzystaniem aparatury Mezator M1 w Gabinecie Medycyny Naturalnej NATURMED to kolejny przykład szybkiej i kompleksowej diagnostyki stanu zdrowia całego organizmu. Wykorzystując ocenić można bowiem stan zdrowia wielu organów. W bazie chorób aparatury zapisanych jest blisko 1000 jednostek chorobowych. Badanie trwa około kilkunastu minut i jest całkowicie nieinwazyjne i oraz bezbolesne. Aparat analizuje emitowane przez nasze ciało drgania elektromagnetyczne. Ich częstotliwość pozostaje w korelacji z zaburzeniem funkcji tkanek – i na tej podstawie zdiagnozować można obecność alergenów, patogenów chorobotwórczych czy metali ciężkich.

mezator M1
mezator M1

Badanie opiera się na analizie fal alfa mózgu, których detekcja odbywa się za pośrednictwem bioinduktorów zlokalizowanych w słuchawkach nałożonych na głowę pacjenta. Dzięki temu możliwe jest precyzyjne oszacowanie stanu zdrowia pacjenta oraz dopasowanie indywidualnej terapii. Ocenie podlegają funkcje wszystkich narządów i układów organizmu. Uniwersalność biorezonansu polega ponadto na jego wykorzystaniu w terapii biostymulacji  – tzw. metaterapii, czyli leczenia biorezonansem procesów patologicznych.

W Gabinecie Medycyny Naturalnej MATURMED możesz zatem zdiagnozować w ten sposób jednostki chorobowe oraz patogeny. Trudno o bardziej wnikliwą diagnostykę stanu zdrowia.

Analizator kwantowy Quantum

Czy wiesz, że można zeskanować cały Twój organizm w zaledwie 60 sekund? Analizator kwantowy Quantum umożliwia precyzyjne oszacowanie poziomu witamin i minerałów w organizmie oraz aminokwasów. Poza analizą składu ciała aparat ten daje możliwość przeanalizowania stanu zdrowia wszystkich narządów i układów, sprawdzenia niedoborów czy poziomu metali ciężkich. Dzięki temu możliwa jest kompleksowa profilaktyka zdrowotna ze szczegółowym doborem suplementacji i diety. To zaskakujące, w jak prosty sposób skomplikowane procedury badawcze analityki kwantowej wykorzystane mogą być w tym szybkim i nieinwazyjnym badaniu całego ciała.

Gabinet Medycyny Naturalnej NATURMED to kompleksowa oferta diagnostyki i terapii całego organizmu, bazująca na założeniach Naturopatii. Ten typ terapii opiera się o bardzo szczegółowy wywiad zdrowotny oraz wnikliwą analizę stanu zdrowia, co umożliwia ostatecznie postępowanie prowadzące do utrzymania stanu homeostazy organizmu. Z racji faktu, iż Naturopatia nie koncentruje się jedynie na pozbyciu się objawów choroby, a na trwałym uzdrowieniu całego organizmu, jej efekty uzależnione są od systematyczności pacjenta. Trzeba na nie poczekać – ale naprawdę warto, gdyż zyskać można wiele. Utrwalenie pozytywnych zmian w organizmie poskutkuje nienagannym stanem zdrowia i świetnym samopoczuciem oraz stanowi podstawę dalszej profilaktyki zdrowotnej.

Comments are closed.