Wiadomoto Dom Proszek hipoalergiczny – poznaj 5 zalet!
Dom

Proszek hipoalergiczny – poznaj 5 zalet!

8 min czytania
0
438
alergia na roztocza pranie

Piorąc ubrania małych dzieci, alergików czy osób ze skórą skłonną do podrażnień, powinniśmy dobrać odpowiedni środek piorący, wolny od silnie działających substancji. Hipoalergiczne proszki i płyny do prania sprawdzą się nie tylko w tych przypadkach – mają bowiem także wiele innych zalet. W artykule prezentujemy 5 najważniejszych.

1. Bezpieczeństwo skóry

Wysokiej jakości proszki hipoalergiczne są wolne od wszelkich substancji, których działanie mogłoby negatywnie wpłynąć na zdrowie. Oznacza to, że kontakt z detergentem nie będzie wiązał się z niebezpieczeństwami takim jak pojawienie się reakcji alergicznych czy podrażnienie skóry. Kto przede wszystkim powinien korzystać z tych właściwości hipoalergicznych środków piorących?

  • małe dzieci – ich skóra jest bardzo delikatna i wymagająca, zatem potrzeba dobrać nie tylko odpowiednie kosmetyki, ale i inne środki, które będą mieć z nią kontakt;
  • alergicy – alergie skórne wiążą się nieprzyjemnymi objawami po kontakcie detergentu ze skórą; alergie wziewne zaś z reakcjami organizmu po wdychaniu substancji unoszących się w powietrzu; w jednym i drugim przypadku niezbędne jest zadbanie o to, by w jak największym stopniu zredukować ryzyko kontaktu z alergenem;
  • posiadacze wrażliwej skóry – silnie działające substancje chemiczne zawarte w środkach piorących mogą powodować podrażnienia.

Dlaczego pranie w hipoalergicznych proszkach czy płynach jest tak istotne? Już samo stosowanie środków piorących będzie bezpieczniejsze. Do powietrza nie przedostaną się szkodliwe substancje, między innymi kompozycje zapachowe. W przypadku, gdy produkt nie wypłucze się do końca, nie będzie stwarzał ryzyka przy kontakcie ze skórą.

2. Skuteczność

Choć może wydawać się, że delikatne środki piorące nie są tak skuteczne jak standardowe proszki czy płyny do prania, w rzeczywistości okazuje się, że nie tylko są one tak samo skuteczne, ale i w wielu przypadkach działają dużo lepiej i dokładniej. Aby mieć gwarancję tego, że wybrany przez nas antyalergiczny proszek do prania poradzi sobie z każdą plamą i z innymi, niewidocznymi gołym okiem zanieczyszczeniami (roztoczami kurzu domowego, bakteriami, grzybami), postawmy na produkt, którego skuteczność poświadczają certyfikaty uzyskane podczas badań i testów w międzynarodowych instytutach naukowych.

alergia na roztocza
alergia na roztocza

3. Bezpieczeństwo tkanin

Wyjątkowymi hipoalergicznymi produktami do prania są proszki i płyny od Mr. ZIGGI. Nie tylko opierają one swoje działanie na delikatnych dla wymagającej skóry składach. Mają także właściwości dezynfekujące, które aktywują się w niskich temperaturach. Dzięki temu dokładne oczyszczenie tkanin będzie możliwe w bezpiecznych dla nich warunkach. Wysokie temperatury przestaną być warunkiem dla dezynfekcji – teraz usuniemy groźne dla zdrowia drobnoustroje i alergeny już w 40 stopniach Celsjusza. Tkaniny zachowają świeżość i miękkość na dłużej, a my nie zaryzykujemy kontaktu z silnie działającym, podrażniającym środkiem dezynfekującym.

4. Ochrona środowiska naturalnego

Hipoalergiczne produkty do prania opierają swoje działanie także na substancjach, które nie szkodzą środowisku naturalnemu. W ten sposób ich stosowanie wiąże się z ograniczeniem zanieczyszczeń wód. Standardowe proszki mają w swoich składach zeolity, czyli substancje, które odpowiadają nie tylko za tworzenie osadów na dnach rzek, jezior i mórz. Mają swój udział także we wzroście zapylenie powietrza w pomieszczeniach, co może być zagrożeniem dla alergików. Możemy zatem zadbać zarówno o własne zdrowie, jak i o naszą planetę.

5. Uniwersalność

Decydując się na zakup konkretnego środka do prania, chcemy, aby sprawdzał się on w wielu różnych przypadkach. Hipoalergiczne produkty piorące, dzięki swojemu delikatnemu i skutecznemu działaniu, będą doskonały, uniwersalnym wyborem. Możemy wyprać dzięki nim dziecięce ubranka, ręczniki, pościel, wymagające specjalnej pielęgnacji tkaniny, a także odzież sportową, buty czy firanki.

Zalety hipoalergicznych środków piorących – podsumowanie

Jest wiele powodów, dla których warto zdecydować się na zakup produktów do prania o hipoalergicznym składzie. Dzięki temu zadbamy jednocześnie o naszą skórę, ubrania oraz o środowisko naturalne. W dobrej cenie dostaniemy środki i świetnej skuteczności i uniwersalnym działaniu.

Comments are closed.