Wiadomoto Technologia Rodzaje pojazdów na pedały dla dzieci

Rodzaje pojazdów na pedały dla dzieci

6 min czytania
0
448
pojazdy na pedaly gokart

Na rynku spotkać można obecnie różne rodzaje pojazdów z pedałami dla dzieci. W tym artykule omawiamy poszczególne z nich i podpowiadamy na co zwrócić uwagę podczas zakupu.

Jeżeli twoje dziecko jest już w odpowiednim wieku i wyrosło z rowerka biegowego warto zastanowić się nad zakupem pojazdu z napędem na pedały. Na rynku spotkać można co najmniej kilka typów pojazdów dla dzieci z napędem na pedały. W poniższym poradniku postaramy się przedstawić je wszystkie oraz podpowiedzieć, na co zwrócić uwagę podczas wyboru.

Traktorek z napędem na pedały

Wśród dzieci nie brakuje miłośników wszystkiego, co związane z ogólnie pojmowanym rolnictwem. Dlatego też na rynku można spotkać traktorki dla dzieci na pedały. Wybierając pojazd dla małego traktorzysty warto zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów. Dobrze jest się upewnić, że pojazd posiada regulację siedziska oraz kierownicy ( wszystko po to aby dopasować je do ciągle rosnącego malucha ). Dodatkowo jeżeli zależy nam na realizmie zabawy warto zastanowić się nad zakupem modelu wyposażonego w przyczepę lub też traktorka z koparką. Da to dziecku jeszcze większe możliwości zabawy.

Pojazd na pedały dla małego budowlańca

Na rynku znaleźć można również propozycje dla dzieci interesujących się budownictwem. Chodzi tutaj w głównej mierze o koparki z napędem na pedały. Tego rodzaju pojazdy dają dziecku możliwość kopania dziur w piasku czy też po prostu swobodnej jazdy. Bardzo często modele koparek z napędem na pedała mają również wiele interaktywnych dodatków jak sygnały dźwiękowe czy też kolorowe i świecące się deski rozdzielcze. Wybierając pojazd koparkę dla pociechy należy pamiętać o tym aby był on dopasowany do wieku oraz wzrostu i wagi dziecka.

Sportowy samochód z napędem na pedała

W przypadku małych fanów motoryzacji idealnie sprawdzą się natomiast pojazdy na pedały przypominające wyglądem sportowe modele samochodów. Mają one skręcane koła, klakson czy też przednie światła. Zazwyczaj wyposażone są również w interaktywną kierownicę, która pozwala sterować światłami, wydaje sygnały dźwiękowe czy też emituje dźwięk silnika.

Gokarty na pedały

Ostatnią grupę omawianych tutaj produktów stanowią gokarty na pedały. Są to pojazdy wyposażone w cztery koła oraz posiadające nisko umieszczony środek ciężkości co przekłada się w efekcie na ponadprzeciętną stabilność pojazdu. Gokarty stanowią doskonały wybór dla dzieci, które mają jeszcze problemy z balansowaniem ciałem i utrzymaniem równowagi. W przypadku gokarta na pedały dziecko nie będzie miało problemu z bezpiecznym przemieszczaniem się. Dodatkowo przygoda z jazdą na tego rodzaju gokartach będzie dobrym przygotowaniem przed nauką jazdy na rowerze. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że na rynku znajdują się również gokarty dla starszych dzieci. Wyposażone w miękkie opony oraz hamulec ręczny dają możliwość poczucia prawdziwych emocji podczas ścigania się. Analogicznie jak w przypadku pozostałych omawianych pojazdów z napędem na pedały również tutaj przy wyborze odpowiedniego modelu gokarta zalecamy dobór pod kątem wagi i wzrostu dziecka.

Comments are closed.