Wiadomoto Motoryzacja Skonfiguruj swojego Forda

Skonfiguruj swojego Forda

10 min czytania
0
303
ford focus

Ford to jedna z lepiej znanych marek motoryzacyjnych, która swój sukces zawdzięcza produkcji aut niezawodnych i dostosowanych do potrzeb wszystkich użytkowników. Szczególnie istotny wydaje się drugi z wymienionych aspektów. Oferta sprzedażowa Forda dotyczy zarówno aut miejskich, dużych SUV’ów, muscle cars czy samochodów dostawczych.

Praktycznie, każda osoba szukająca nowego auta znajdzie w ofercie tej amerykańskiej firmy pojazd, które będzie spełniać jej wymagania i to niezależnie czy kupuje auto dla siebie czy do firmy. Dodatkowo każdy model, sprzedawany jest w kilku wersjach wyposażenia co za tym idzie jeszcze łatwiej jest spełnić wymagania różnych kierowców. Gdy już wybierzesz model auta, ale nie znajdziesz wersji wyposażenia, która dokładnie pokrywa Twoje wymagania możesz skorzystać z konfiguratora, w którym dopasujesz niektóre elementy auta do swoich potrzeb.

Skonfiguruj auto pod siebie

Konfiguratory samochodów nie są rzeczą nową i wielu producentów daje możliwość personalizacji swoich aut w mniejszym bądź większym stopniu. Wykorzystując konfigurator Forda możemy edytować niektóre cechy większości aktualnie sprzedawanych pojazdów: Puma, Kuga, Fiesta, Ecosport, Focus, Mondeo, Mustang czy Ranger to tylko części oferty Ford.

Ford Fiesta

Ford Fiesta jest autem, które doskonale sobie poradziło na naszych drogach w rozumieniu sprzedażowym. Samochód posiada stabilną pozycję w rankingach sprzedaży i jest jednym z motorów napędowych firmy. Nowy Ford Fiesta pomimo tego, że jest najtańszym modelem dostępnym w sprzedaży, już w podstawowej wersji posiada wiele nowych systemów, które dbają o bezpieczeństwo, poprawiają komfort jazdy i czynią auto bardziej multimedialnym. Coś co jeszcze do nie tak dawno było zarezerwowane dla aut wyższej klasy, jest dziś obecne w wersji Connected, która posiada reflektory z czujnikiem zmierzchu, system Ford SYNC w wersji 2,5. Auto dostępne jest również w wielu wersjach wyposażenia, ale jak chcemy skorzystać z konfiguratora nic nie stoi na przeszkodzie. Dzięki niemu będziemy w stanie wybrać kolor lakieru i dobrać asystenta parkowania czy system nawigacji satelitarnej z Ford SYNC 3,2.

Ford Focus

Ford Focus to propozycja auta uniwersalnego doskonale spisującego się w mieście i na dłuższych trasach. Jest to auto nowoczesny, które pomaga kierowcy w wykonywaniu wielu manewrów a dodatkowo chroni jego i pasażerów przed kolizjami, albo ogranicza ich negatywne skutki, gdy kolizja jest nieunikniona. Najnowsze generacje modli Forda wyposażone są w liczne systemy mające chronić zdrowie i życie oraz sprawiać, że kierowanie auta jeszcze przyjemniejszą czynnością. Wyposażenie zależy od wersji na jaką się zdecydujesz a tych znowu masz na starcie do wyboru kilka. Bardzo łatwo będzie Ci docenić zalety inteligentnego tempomatu z funkcją Stop & Go. Urządzenie współpracuje z systemem rozpoznawania znaków drogowych i jego działanie polega do dostosowaniu prędkości do aktualnie panującej sytuacji drogowej. Określamy tempo z jakim podróżujemy, a tempomat reaguje na zachowania kierowców znajdujących się przed nami. Gdy oni zaczną hamować my również, gdy przyśpieszą my również (do wskazanej prędkości) jest to duże odciążenie kierowcy w korkach i na autostradach. To tylko jeden z wielu elementów wartych wyróżnienia w tym aucie, ale czas przejść do kolejnego modelu.

Ford Ranger

Nieoczywistą propozycją jest Ford Ranger auto typu Pick-up, czyli generalnie rzecz biorąc typ pojazdów, które bardziej kojarzą się nam z ranczem w Stanach Zjednoczonych niż ze śląskimi drogami. Jednak jak się okazuje, coraz więcej tego typu aut jeździ po naszych i europejskich drogach. Są to doskonałe auta do prac i wiele osób ceni sobie ich wygląd, a pod względem sprzedaży Pick-up’ów Ford Ranger deklasuje konkurencję. Jako ciekawostkę, można potraktować fakt, że auto wykorzystywane jest przez MON co również musi świadczyć o walorach niezawodności i bezpieczeństwa tego auta. Pomimo wszystko, wciąż są to samochody, które mają bardzo mały udział w rocznych rankingach sprzedaży, gdy popatrzymy na rodzaje aut jakie się sprzedają. Czasem warto spojrzeć w niszę by odkryć coś naprawdę fajnego. Ford Raner doskonale radzi sobie w różnych warunkach drogowych. Na co dzień jeżdżąc po utwardzonych drogach możesz jeździć na tylnym napędzie, a gdy zajdzie potrzeba w trakcie jazdy możesz przełączyć się na napęd na wszystkie cztery koła. Nie każdy czuje się dobrze za kierownicą tak dużego auta, głównie za sprawą manewrów parkowania, na szczęście Ford Ranger posiada Active Park Assist, który czyni parkowanie dużo prostszym.

Zachęcamy do sprawdzenia jakie możliwości daje konfigurator Ford oraz jakie samochody są obecnie w ofercie Forda. Najlepszym miejscem na Śląsku do przekonania się co Ford ma do zaoferowania jest Auto-Boss lokalny Dealer Ford posiadający swoje Salony w Chorzowie i Bielsku-Białej. Możesz u nich nie tylko skonfigurować swoje auto, ale również umówić się na jazdę próbną czy skorzystać z wynajmu długoterminowego albo leasingu. My tymczasem widzimy się w kolejnym artykule!

Comments are closed.