Wiadomoto Dom Środki do prania – na co zwracać uwagę przy wyborze?
Dom

Środki do prania – na co zwracać uwagę przy wyborze?

8 min czytania
0
246
srodki do prania

Tradycyjny proszek do prania, żel, a może nowoczesna kapsułka – każdy środek piorący ma swoje wady i zalety, dlatego wybór idealnego uzależniony jest przede wszystkim od preferencji i oczekiwań użytkownika. Jedno jest pewne: dobry produkt do prania powinien skutecznie usuwać zabrudzenia, dbać o kolory odzieży i pozostawiać na tkaninach przyjemny zapach. Jaki środek piorący zaoferuje nam to wszystko?

Klasyczny wybór – proszek do prania

Proszki do prania goszczą na naszym rynku już od wielu lat, stąd nadal nie brakuje osób, które zamiast żelów czy kapsułek niezmiennie sięgają właśnie po środki piorące w sypkiej postaci. Ich niewątpliwą zaletą jest uniwersalność – proszek nadaje się do prania w pralce oraz do prania ręcznego. Nietrudno również dobrać wariant produktu do swoich potrzeb, bowiem podział jest prosty: mamy proszek do prania białego i kolorowego. Korzystając z takiego środka piorącego samodzielnie dozujemy odpowiednią ilość preparatu w zależności od ilości prania, stopnia twardości wody czy poziomu zabrudzeń. Proszek do prania jest także wydajny i niedrogi. Kupując tego typu środki piorące warto zwracać uwagę przede wszystkim na temperaturę, w której uaktywniają się ich substancje czynne – zwłaszcza, jeśli preferujemy pranie w chłodniejszej wodzie. Nie bez znaczenia jest także waga produktu, przekładająca się na ilość prań. Im większe opakowanie, tym korzystniejszy stosunek ceny do ilości środka piorącego.

Żel zamiast proszku

Żele do prania to płynna alternatywa dla proszków – szybciej rozpuszczająca się w wodzie i niepozostawiająca po sobie osadów. Produkty tego typu są nieco bardziej zróżnicowane niż proszki, ponieważ oprócz wariantów dedykowanym bieli i kolorom, często znajdziemy także specjalne płyny odnawiające głębię czerni, dedykowane konkretnym materiałom (zwłaszcza delikatnym) czy nawet przeznaczone do prania odzieży męskiej. Wybór jest zatem bardziej skomplikowany, lecz tym samym lepiej dopasowany do potrzeb. Podobnie jak proszki do prania, żele i płyny użytkownik dozuje samodzielnie, dostosowując ich ilość przede wszystkim do wagi wsadu. Wybierając najlepszy wariant płynnego środka piorącego, warto odwiedzić stronę https://eurochemia.com/21-zele-plyny-do-prania, na której dostępna jest chemia zagraniczna o skoncentrowanej formule i skutecznym działaniu.

Kapsułka do prania jako najwygodniejsze rozwiązanie

Chociaż kapsułki do prania są na naszym rynku najkrócej, to ich popularność zdaje się górować nad pozostałymi rodzajami środków piorących. Produkty tego typu podbijają serca konsumentów przede wszystkim oferowaną wygodą użycia. W jednej kapsułce – w zależności od rodzaju – może zostać zamknięte wszystko, czego potrzebujemy, aby nasze pranie było czyste, miękkie i pachnące świeżością. Wyróżniamy kapsułki z płynem i proszkiem do prania, z żelem i płynem do płukania czy też z żelem i odplamiaczem. Wybór tego typu produktów jest naprawdę szeroki, a użycie banalne, bowiem jedna kapsułka to jedno pranie. Wybierając kapsułkę 3 w 1 nie musimy martwić się o zakup płynu zmiękczającego tkaniny czy odplamiacza, ponieważ wszystko znajduje się już wewnątrz foliowego opakowania. Warto wziąć to pod uwagę, jeśli zastanawiamy się, co bardziej „opłaca” nam się kupić: proszek lub żel i płyn do płukania czy same kapsułki.

Środki do prania odzieży dziecięcej

Niemowlęta i małe dzieci mają szczególnie wrażliwą, skłonną do podrażnień skórę, dlatego piorąc odzież dla młodych osób, należy sięgać po wyroby o łagodniejszych formułach. Zarówno proszki do prania, jak i żele czy kapsułki dostępne są również w wersjach oznaczonych jako „sensitive”, czyli łagodne, delikatne dla skóry wrażliwej. Powinny wybierać je mamy, ale także alergicy, bowiem środki tego typu bazują na składnikach, które rzadziej wywołują reakcje niepożądane. Warto pamiętać przy tym, że w dziecięcym proszku czy płynie do prania można prać odzież dla całej rodziny, bowiem są to artykuły o porównywalnej skuteczności dopierania plam. Mają również przyjemny, choć zwykle mniej intensywny zapach.

Comments are closed.