Wiadomoto Uroda Stylowe naszyjniki z literką, czyli powrót mody sprzed lat

Stylowe naszyjniki z literką, czyli powrót mody sprzed lat

8 min czytania
0
425
naszyjnik z literka

Efektowne naszyjniki z literą z pewnością znane są wielu kobietom, które mniej lub bardziej interesowały się modą. Współcześnie tego typu biżuteria ponownie wraca do łask, choć trzeba zauważyć, że na trochę innych zasadach. Które naszyjniki z literą są szczególnie modne w sezonie wiosenno-letnim? Jakie są zasady noszenia tego typu dodatków?

Moda na naszyjniki z literkami: dawniej i dziś

Kobiety nieco starsze z pewnością pamiętają jak dużą popularnością naszyjniki z literkami cieszyły się kilkanaście lat temu. Kiedy ozdoby te pojawiły się na rynku po raz pierwszy, niemal wszystkie kobiety nosiły naszyjniki z pierwszą literą swojego imienia. Obecnie, jeżeli tylko mamy na to ochotę – również możemy kupić naszyjnik, który będzie symbolizował pierwszą literę naszego imienia. Nie jest to jednak jedyna możliwość. Część kobiet decyduje się na zakładania naszyjników z literami, które oznaczają imiona ich ukochanych osób (najczęściej są to dzieci), a czasem też zwierząt. Można nosić naszyjnik z jedną literą, nic jednak nie stoi na przeszkodzie, żeby było ich więcej.

Litery w naszym naszyjniku mogą oznaczać tylko nam znane skróty, mogą też nie oznaczać nic (część osób wybiera konkretne litery z powodu ich walorów estetycznych, część ma swoje szczęśliwe litery). Moda niczego nam nie narzuca.

Najmodniejsze naszyjniki z literą na lato

Obecnie wybór naszyjników z literkami jest większy niż jeszcze kilkanaście lat temu (przypominamy, że dawniej nosiło się pojedyncze litery na łańcuszku). Dziś także znajdziemy szeroki wybór naszyjników z literą na łańcuszku (zarówno litery, jak i łańcuszek wykonane są ze stali chirurgicznej). Nowością są natomiast eleganckie naszyjniki na kolii pereł (najmodniejsze są perły jasne, nieregularne, bądź okrągłe).

To jaką biżuterię wybierzemy zależy od wielu czynników. Jeżeli jesteśmy zwolenniczkami minimalizmu, z pewnością wystarczy nam pojedyncza litera na łańcuszku (bez żadnych dodatkowych ozdób). Jeśli jednak lubimy wyróżniać się w tłumie i przyciągać spojrzenia – lepiej sprawdzą się bardzo efektowny naszyjnik z perłami. Perły znakomicie pasują do sukienek i spódnic (gdy założymy je do letniej sukienki będą znakomicie podkreślały opaleniznę), romantycznych kreacji codziennych i wieczorowych. Jednocześnie nie będą najlepszym wyborem do pracy, w której obowiązuje nas ścisły dress code (będą zwracać na siebie uwagę, co w pracy niekoniecznie jest pożądane).

Naszyjnik z literą jako ozdoba dla kobiety w każdym wieku

Duża popularność naszyjników z literą po części wynika z faktu, że są one dodatkami bardzo uniwersalnymi. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na zakup naszyjnika na cienkim łańcuszku, czy na eleganckiej kolii pereł, możemy mieć pewność, że będzie on trafionym prezentem dla kobiety w każdym wieku.

To o czym musimy pamiętać przy wyborze naszyjnika z literką jest konieczność dopasowania go do typu kolorystycznego osoby, którą chcemy obdarować. Przykładowo kobiety o chłodnym typie kolorystycznym nie będą dobrze prezentowały się w złocie, a panie, których skóra ma ciepły koloryt nie wybiorą srebra. Jeżeli mamy wątpliwości co do tego jaki kolor biżuterii wybrać, przyjrzyjmy się danej kobiecie. Jakie ozdoby nosi ona najczęściej (często intuicyjnie wybieramy biżuterię, która najlepiej pasuje do naszego typu kolorystycznego)?

Ważne jest również, żeby naszyjnik z literką pasował do stylu kobiety. Jak już wspominaliśmy – minimalistki będą się czuły najlepiej w subtelnych naszyjnikach na łańcuszku. Jeżeli nie mamy pewności, co do stylu osoby, która ma otrzymać naszyjnik – wybierzmy model minimalistyczny. Nawet jeśli okaże się, że obdarowana będzie chciała nosić większą ilość dodatków, zawsze może połączyć (w tym sezonie jest to nawet wskazane) naszyjnik z literką z inną biżuterią.

Ostatnią kwestią, którą trzeba wziąć pod uwagę jest surowiec, z którego wykonany jest naszyjnik. Kupując biżuterię na prezent zdecydowanie najbezpieczniej jest wybierać hipoalergiczną stal chirurgiczną, która jest w pełni bezpieczna nawet dla osób z alergią na metal.

Comments are closed.