Wiadomoto Finanse Ubezpieczenia samochodów najczęściej wybierane przez młodych kierowców

Ubezpieczenia samochodów najczęściej wybierane przez młodych kierowców

5 min czytania
0
445
ubezpieczenia samochodow najczesciej wybierane przez mlodych kierowcow

Jesteś młodym kierowcą i masz własny samochód? Zatem stoi przed Tobą wybór i opłacenie ubezpieczenia. OC mieć musisz, ale obejmuje ono tylko pokrycie szkód, które Ty wyrządzisz osobom trzecim. A co, jeśli Twój samochód nagle stanie na środku drogi, zostanie uszkodzony przez nieznanych sprawców lub spadnie na niego gałąź? Zobacz, jakie ubezpieczenia samochodów wybierają młodzi kierowcy, i przekonaj się, dlaczego warto je mieć.

Autocasco na nieprzewidziane sytuacje

Ubezpieczenie autocasco (AC) to dobrowolne ubezpieczenie samochodu, dzięki któremu otrzymasz odszkodowanie, jeśli Twój samochód zostanie uszkodzony lub zniszczony – także z Twojej winy – albo skradziony. W jego zakres wchodzi również ochrona wyposażenia standardowego i dodatkowego auta – jeśli zgłosisz je we wniosku do ubezpieczenia. Mogą to być m.in. foteliki dla dzieci, radio CB lub urządzenie do nawigacji. Na to, co obejmuje AC, mają wpływ nie tylko warunki ubezpieczyciela. Możesz je dopasować do własnych potrzeb.

Najczęściej jednak w zakres ochrony wchodzą szkody powstałe w wyniku:

  • kradzieży,
  • wypadku lub kolizji z innymi pojazdami, zwierzętami lub elementami architektury drogowej,
  • pożaru lub wybuchu,
  • działań zjawisk atmosferycznych.

NNW komunikacyjne dla kierowcy i pasażerów

Nie tylko Twój samochód jest narażony na szkody. Warto zatem mieć ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, które obejmuje ochronę zdrowia i życia zarówno Twojego, jak i Twoich pasażerów. Co ważne, w zakres polisy wchodzą także wypadki, które nie przydarzyły się podczas ruchu pojazdu. Jednorazowe odszkodowanie otrzymasz również wtedy, jeśli zgon lub trwały uszczerbek na zdrowiu nastąpił w czasie postoju, naprawy, przy wsiadaniu i wysiadaniu, a nawet przy załadunku i rozładunku. W zależności od ubezpieczyciela i zapisów w OWU polisa pokryje też koszty leczenia, a nawet rehabilitacji. Na wysokość składki NNW ma wpływ suma ubezpieczenia, którą ustalisz podczas zawierania umowy.

ubezpieczenia samochodow

Ubezpieczenie assistance – pomoc w drodze

Samochód nie chce jechać dalej, czerwona kontrolka świeci się złowieszczo, złapałeś gumę, a może zabrakło Ci paliwa? Aby uniknąć nerwów i kosztów związanych z tymi i podobnymi sytuacjami, warto mieć assistance. Dzięki niemu już jeden telefon do ubezpieczyciela wystarczy, aby otrzymać pomoc.

W zależności od zakresu polisy możesz liczyć na holowanie pojazdu, jego naprawę, transport dla Ciebie i pasażerów, a nawet na samochód zastępczy czy zorganizowanie i opłacenie noclegu. To od Ciebie zależy, na jaki wariant ubezpieczenia się zdecydujesz.

Comments are closed.