Wiadomoto Finanse W co warto zainwestować 200 tysięcy złotych?

W co warto zainwestować 200 tysięcy złotych?

9 min czytania
0
7,746
W co warto zainwestować 200 tysięcy złotych

Większy kapitał przechowywany na koncie oszczędnościowym nie generuje zysków? Teraz może wręcz powodować straty. W obecnej sytuacji wiele osób zastanawia się, jak najlepiej zabezpieczyć się przed inflacją. Wiele wskazuje na to, że najbardziej opłacalne mogą okazać się inwestycje w nieruchomości. Pracownia Finansowa wyjaśnia, jak najlepiej zabezpieczyć swój kapitał.

Dlaczego inwestycje w nieruchomości są opłacalne?

Rynek nieruchomości jest bez wątpienia jednym z najstabilniejszych ostatnich czasów. Najpóźniej reaguje na wszelakie kryzysy, dlatego jest w miarę odporny na nagłe załamania i duże straty finansowe. W obliczu pandemii koronawirusa wiele osób szuka pewnego sposobu na zabezpieczenie swojego kapitału przed inflacją. Inwestycje w nieruchomości w formie crowdfundingu udziałowego mogą być odpowiedzą na to zapotrzebowanie. . Najwięcej na rynku nieruchomości zarabiają deweloperzy, a ulokowanie pieniędzy w biznesie deweloperskim w aktualnej sytuacji rynkowej uwzględnia już ryzyko inflacji, zabezpieczając majątek udziałowców. Projekty trwające ok. 1,5-2 lata polegają na tym, że przez cały ten czas, dobrze ulokowane w budowę nieruchomości nadwyżki kapitału, pracują, aby zakończyć się sprzedażą gotowych obiektów z zyskiem.

To rozwiązanie przygotowane z myślą o tych, którzy nie dysponują odpowiednim kapitałem na zakup domu czy mieszkania. Dla tych, którzy nie chcą też po prostu zajmować się wynajmem, bo np. nie mają na to zupełnie czasu lub nie zadowala ich uzyskiwana stopa zwrotu. Pracownia Finansowa daje możliwość dołączenia do biznesu deweloperskiego osobom z mniejszym kapitałem i posiadającym ograniczony czas na tego typu przedsięwzięcia. Jako jedna z największych spółek crowdfundingowych w Polsce, proponuje niezwykle atrakcyjną formę inwestowania. Na czym polega ta zyskująca na popularności w Polsce metoda?

Pracownia Finansowa wyjaśnia, czym jest crowdfunding udziałowy

Crowdfunding udziałowy (inaczej: finansowanie społecznościowe), to innymi słowy inwestycje grupowe, gdzie każdy z Inwestorów obejmuje udział w spółce celowej, której zadaniem jest realizacja projektu i podział zysku na Wspólników. Każdy, kto chce stać się częścią danego projektu, wpłaca określoną kwotę i zyskuje odpowiednie prawa oraz przywileje. W ten sposób inwestycje w nieruchomości są możliwe dla osób, które dysponują wolnymi środkami już od kwoty 200 tys. zł wolnego kapitału. To mniej niż trzeba by przeznaczyć na zakup mieszkania czy domu, a może zostać wykorzystane w bardzo podobny sposób. Przez czas wykonywania realizacji pieniądze są zabezpieczone w realnej wartości, którą stanowi nieruchomość, będąca własnością spółki, czyli pośrednio również Inwestorów. Po zakończeniu realizacji i sprzedaży wybudowanych domów, odzyskuje się zainwestowany kapitał. Zarobek pochodzi ze sprzedaży nieruchomości, wybudowanych dzięki wpłatom wszystkich członków spółki. W ten sposób można nie tylko ochronić swoje oszczędności przed inflacją, lecz dać im szanse na pomnożenie w nowoczesnych projektach.

Pracownia Finansowa jest jedną z największych i najbardziej cenionych grup crowdfundingowych w kraju. Jej renomę potwierdzają dotychczasowe sukcesy oraz pozytywne opinie zadowolonych inwestorów. Ponieważ założyli ją specjaliści z wieloletnim doświadczeniem w branży nieruchomości oraz na rynku finansowym, firma już od kilku lat dynamicznie się rozwija. Realizowane projekty są zgodne z najnowszymi trendami i potrzebami klientów, dlatego zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko ze strony inwestorów, ale przede wszystkim przyszłych nabywców.

Jakie korzyści dają inwestycje w nieruchomości w formie crowdfundingu?

Crowdfunding to zdecydowanie najwygodniejszy sposób na zysk pasywny. Wybierając tak popularne projekty inwestycyjne jak te, które oferuje Pracownia Finansowa, można skorzystać dołączając do biznesu o dużej skali, dostępnego dotychczas wyłącznie dla deweloperów. Warto zapoznać się z ofertą inwestycyjną Grupy PF, biorąc pod uwagę również zakończone sukcesem wcześniejsze najnowocześniejsze i najoryginalniejsze projekty. Ze względu na świetne lokalizację, modny design oraz ergonomiczną architekturę, budynki wpisują się w trendy na najbliższe lata. Stosunkowo szybko się sprzedają, umożliwiając wypłatę zysków osobom, które zostały udziałowcami wybranych spółek. W tej chwili jednym z cieszących się największą popularnością z oferty Grupy Pracownia Finansowa jest wyjątkowa Inwestycja O2 w Warszawie, wyróżniająca się nowatorską architekturą.

Inwestycje w nieruchomości w formie crowdfundingu są stworzone dla inwestorów indywidualnych poszukujących wygodnych opcji na zysk pasywny. To rozsądny sposób na zabezpieczenie swojego kapitału w tych trudnych czasach. Konsekwencje pandemii koronawirusa mogą mieć różne, przykre skutki, natomiast jak twierdzą eksperci, nie wpłyną drastycznie na rynek nieruchomości, tym bardziej w stolicy. Najrozsądniej jest dobrze zastanowić się, która oferta będzie dla nas najkorzystniejsza, biorąc pod uwagę wysokość kapitału jaki możemy przeznaczyć na inwestycje, oczekiwaną stopę zwrotu, a także uwzględniając obecną i spodziewaną sytuację rynkową. Nie inwestujmy pieniędzy, od których uzależniona jest nasza stabilność finansowa, a w razie potrzeby konsultujmy się z doradcami.

Do tego zawsze zachęca Pracownia Finansowa.

Comments are closed.