Wiadomoto Uroda Wrastający zarost? Koniec z tym! Poznaj skuteczne sposoby na pozbycie się tego problemu?

Wrastający zarost? Koniec z tym! Poznaj skuteczne sposoby na pozbycie się tego problemu?

9 min czytania
0
95
faceci

Wielu mężczyzn boryka się z problemem wrastającego zarostu. Jest to przypadłość, która związana jest z zatkanymi porami i nieprawidłowym kierunkiem wzrostu włosa. Z wrastaniem włosów związane jest uczucie swędzenia i pieczenia. Na skórze twarzy mogą się w konsekwencji pojawiać guzki i owrzodzenia. Z takim problemem można jednak, jak się okazuje, skutecznie walczyć, a nawet się g pozbyć. Poznajcie zatem sposoby, jak to zrobić.

Leczenie wrastających włosów u dermatologa

Oczywiście jak wszystkie przypadłości skórne powodujące guzki i wypryski, również problem wrastających włosów można leczyć u dermatologa. Jeśli pojawiły się wspomniane bolesne guzki, to lekarz przepisze przeciwzapalny antybiotyk. Usunięcie samego wrastającego włosa często wymaga wykonania lekkiego nacięcia skóry w celu jego usunięcia sterylną igłą lub pęsetą. Można samodzielnie próbować usuwać wrastające włosy, rozgrzewając skórę przedtem i kładąc na niej mokry ręcznik, a następnie używając pęsety, jednak w tym przypadku łatwo o nadkażenie. U dermatologa w gabinecie medycyny estetycznej można skorzystać także z jeszcze jednego skutecznego zabiegu na wrastające włoski, a więc laseroterapii. Jak wiadomo wiązka lasera działa na mieszki włosowe znajdujące się pod skórą niszcząc strukturę włosa, zanim ten pojawi się na powierzchni, dlatego może być skuteczna także przy usuwaniu włosów rosnących w niewłaściwym kierunku.

Gruntowne oczyszczanie skóry ma znaczenie

Aby pozbyć się wrastających włosów, należy również zadbać o czystą skórę bez zanieczyszczeń, zalegającego łoju i zatkanych porów, czy zalegającego martwego naskórka. Doskonałe do złuszczania są oczywiście peelingi, które świetnie sprawdzają się na wrastające włosy. Zapobiegają też ich pojawianiu się. Można stosować głębokie peelingi chemiczne czy kawitacyjne w salonie medycyny estetycznej albo samodzielnie złuszczać skórę kosmetykami dostępnymi w sklepach.

Odpowiednio dobrane przybory i akcesoria do golenia i prawidłowy sposób usuwania zarostu

Na pewno, aby pozbyć się problemu wrastających włosków trzeba zainwestować we właściwe przybory do golenia dla mężczyzny. Niezbędne będzie ostre ostrze i nie ważne czy będzie to maszynka czy brzytwa. Tępe ostrze będzie ścinało włoski nierównomiernie i potęgowało problem. Mankamentem może być również niewłaściwy kąt golenia. Należy golić się jak najbliżej skóry zgodnie z ziarnem. Oznacza to, że jeżeli włos rośnie ukośnie, to należy w taki sposób prowadzić też maszynkę lub brzytwę. W tym przypadku samo golenie pod włos nie będzie skuteczne. Zatem po zainwestowaniu w wysokiej klasy maszynkę i żyletki lub wkłady do golenia, należy sięgnąć po odpowiednie kosmetyki. Niezbędne będzie mydło lub krem zmiękczające włosy przed goleniem. Istotne znaczenie będzie miało postępowanie po goleniu i należy sięgnąć po łagodne balsamy, a później i kremy nawilżające skórę, bo jej przesuszenie także wpływa na problem wrastających włosków. Przybory do golenia dla mężczyzn idą w parze i do kremów lub mydeł do golenia musisz dopasować wysokiej jakości pędzel do golenia najlepiej z włosiem borsuka albo syntetycznym zbliżonym do niego.

Pozbycie się wrastających włosków w przypadku brodaczy

Nieco inaczej wygląda możliwość pozbycia się wrastającego zarostu w przypadku brodacza. Chce on zachować swój bujny zarost, zatem golenie nie jest tutaj rozwiązaniem. Można zatem pokusić się o udany i wysokiej jakości zestaw. Mowa o olejku do brody, a także kartaczu. Ten pierwszy dociera w głębsze warstwy skóry, nawilżając ją. Pomaga też w usuwaniu i osłabianiu wrastających włosków w połączeniu z kartaczem służącym do czesania zarostu. Ów kartacz może działać na skórę jak peeling, usuwając zalegający martwy naskórek. Oczywiście brodacz także może skorzystać z peelingu.

Aby problem wrastających włosków nie powracał należy dbać o jakość ostrza i wymieniać je wtedy, gdy już się stępi. Zasadniczo żyletką można golić się do 5 razy, jednak gdy czuje się, że ostrze już zbyt dobrze się nie sprawdza, to bezwzględnie trzeba je wymienić na nowe. Nawet mężczyźni obdarzeni wyjątkowo grubym zarostem mogą pozbyć się problemów wrastającego zarostu, stosując powyższe metody.

Comments are closed.