Wiadomoto Podróże Wycieczka samochodem do Włoch

Wycieczka samochodem do Włoch

6 min czytania
0
1,349
samochodem do włoch

Podróżując do Włoch samochodem w swoim własnym tempie, zatrzymujesz się w miejscach, w których można zwiedzać, jeść i rozciągać nogi dokładnie wtedy, kiedy masz na to ochotę. Jedź własnym samochodem do Włoch lub wynajmij samochód z lotniska lub głównego miasta we Włoszech i pozwól, aby przygoda się zaczęła!

Zalety podróży samochodem

Wakacje z własnym samochodem są bardzo satysfakcjonujące w tym sensie, że można zobaczyć tak wiele podczas podróży, a masz swobodę zatrzymania się, gdy zobaczysz coś ekscytującego. Piękny krajobraz, małe wioski, urocze bistro z cudownym aromatem oraz menu, które sprawia, że ​​musisz się zatrzymać coś zjeść  a także  zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Wjazd samochodem na granice Włoch z innych krajów jest bardzo ekscytujący. Przejdziesz przez imponujące i ciągle zmieniające się krajobrazy i zauważysz zmiany w stylu architektury, kultury, języka i jedzenia.

Co warto zwiedzić?

Zatrzymaj się w Mediolanie na jeden dzień zakupów, aby zobaczyć wspaniałą katedrę, jadąc wzdłuż wybrzeża Ligurii, znanego jako Riwiera Włoska i zwiedź słynne Cinque Terre. Zwiedź jeziora Piemontu, jezioro Orta lub większe jezioro Maggiore, odwiedź urocze miasteczka winiarskie Langhe, takie jak La Morra i Alba. Następnie wjedź do Toskanii na północ, zatrzymując się w Pizie, a następnie do Florencji, zanim udasz się do spektakularnego piękna regionu winiarskiego Chianti z jego łagodnymi wzgórzami, wieloma zabytkowymi średniowiecznymi miastami, takimi jak San Gimignano, Pienza i Arezzo, wspaniałe winnice i gastronomia.

koloseum
koloseum

Możesz też zatrzymać się w głębi lądu i przejść przez imponujące Apeniny w Emilia Romagna, zatrzymując się w Bolonii i Modenie, a następnie udać się dalej na południe do zielonego serca Włoch – Umbrii z jej jeziorami, górami i tajemniczymi miastami średniowiecznymi, takimi jak Asyż i Perugia. Naprawdę, to tylko kilka pomysłów, jest tak wiele fascynujących tras, które można pokonać we Włoszech, gdzie magia nigdy się nie kończy. Oczywiście żadna podróż do Włoch nie jest kompletna bez wizyty we włoskiej stolicy Rzymu w Lacjum, ale Lacjum jest czymś więcej niż Rzymem, z jego oszałamiającym Wybrzeżem Odyseusza i historycznymi miastami.

Następnie udaj się na egzotyczne południe

Pamiętaj, że opisywana przez nas trasa to tylko wierzchołek góry lodowej, które czeka na Ciebie, gdy wybierasz się na wycieczkę po Włoszech, ponieważ nie można opisać całych Włoch na kilka akapitów. Jednak południe i wszystkie jego klejnoty są obowiązkowe podczas wycieczki po Włoszech. Kampania na południowym zachodzie jest znana głównie ze swojego wybrzeża Amalfi z wieloma miastami wymienionymi na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Ale wcześniej masz zatokę Neapolu z imponującym profilem Wezuwiusza nad zatoką. Stąd można przeskoczyć na piękne wyspy Capri, Ischia i Prodica, a następnie wrócić do słynnego pochowanego miasta Pompeii.

Wenecja
Wenecja

Lista jest spora …

Abruzja z trzema parkami narodowymi, urokliwymi historycznymi miastami i wioskami rybackimi oraz Apulią z bielonymi miastami, słynnymi domami Truli i oszałamiającym wybrzeżem otoczonym egzotyczną przyrodą, Kalabria u stóp buta z jego bogatą nietkniętą przyrodą i wspaniałymi plażami i błękitem zatoczki, skąd można wskoczyć na Sycylię z krótką przejażdżką promem, a także zobaczyć wulkan Etna i wiele innych skarbów. I tak dalej.

Gotowy, aby rozpocząć przygodę z własnym napędem we Włoszech?

Comments are closed.