Wiadomoto Podróże Z jakich krajów wino jest najlepsze?

Z jakich krajów wino jest najlepsze?

3 min czytania
0
2,119
Z jakich krajów wino jest najlepsze?

Mówi się, że najlepsze wino pochodzi z Francji, tym samym ograniczamy nasze pole widzenia jedynie do jednego kraju. A czy wiecie, że legendarny Riesling czyli białe wino pochodzi z Niemiec?

butelki wina
butelki wina

Wyruszamy z Polski!

Polskie wina – czy ktoś z Was ich próbował? Jeśli nie, to czym prędzej radzimy nadrobić zaległości, a są spore! Polskie winnice mogą pochwalić się licznymi nagrodami oraz długa tradycją winiarstwa. Nasze rodzime winnice wytwarzają wina od pokoleń, a ich jakość zostaje doceniana rok w rok na festiwalach winiarskich całego świata. Mało kto wie, że posiadamy nawet własny szczep winorośli o nazwie Jutrzenka!

Kierunek zachód: Niemcy

Kolejnym naszym przystankiem będą nasi zachodni sąsiedzi. Niemcy bowiem produkują ogromne ilości białego wina z legendarnego szczepu Riesling. To aromatyczny biały trunek, który łączy w sobie delikatność oraz intensywny smak. Polecamy spróbować!

Dalej: Francja!

Zatrzymamy się tutaj na chwilę, aby porozmawiać o winach francuskich. Legendarne i unikatowe – z pewnością takie są, jednak z pewnością jest w tym również wiele opowieści. Wina francuskie to przede wszystkim jedyny na świecie prawdziwy Szampan! Jeśli kiedykolwiek piliście Szampana, który nie pochodził z Szampanii we Francji – to było to wino musujące. Ponieważ, aby móc nazywać określony trunek Szampanem, musi on zostać wyprodukowany w Szampanii.

Zmieniamy kontynent – Chile!

W Chile poznamy niesamowicie aromatyczne wina wytrawne, które łączą w sobie unikatowe smaki owoców i przypraw. Wina wytrawne Chile – to coś, co musicie spróbować!

Wina słodkie z RPA

Kolejnym obowiązkowym przystankiem w naszej podróży jest RPA, aby spróbować bardzo słodkich win czerwonych z tego kraju. Polecamy!

Wracamy powoli w kierunku Polski, dlatego zatrzymamy się we Włoszech!

Powiemy krótko – wina białe wytrawne Włochy to obowiązkowy trunek do degustacji!

Comments are closed.