Zabiegi przeciwstarzeniowe i silne działanie promieni słonecznych to często źle dobrana para. Czy w związku z tym w okresie letnim należy całkowicie zrezygnować z wszelkiego typu kuracji anti-aging? Okazuje się, że z części terapii odmładzających można skorzystać także w czasie większego nasłonecznienia. O jakich zabiegach mowa i o czym trzeba pamiętać przy ich wykonywaniu?
Jak sama nazwa wskazuje, kuracje anti-aging mają na celu nie tylko przywrócenie cerze młodszego wyglądu, ale także zahamowanie procesów, które odpowiadają za starzenie się skóry. Pytanie jednak, czy silne działanie promieni słonecznych nie stanowi przeciwwskazania do wykonywania takich zabiegów? W niektórych przypadkach, np. przy wykorzystaniu fotoodmładzania bądź peelingów z kwasami o wysokim stężeniu, z rozpoczęciem kuracji należy poczekać do jesieni. Istnieje jednak wiele innych terapii anti-aging, oferujących bezpieczne i skuteczne zredukowanie widocznych oznak starzenia – także w okresie letnim. Do grona takich metod zalicza się m.in. mezoterapię igłową oraz zabiegi z roślinnymi komórkami macierzystymi.
Mezoterapia igłowa w okresie letnim
Kuracja anti-aging
Nie bez powodu mezoterapia igłowa jest uznawana za jedną z najefektywniejszych kuracji z zakresu medycyny estetycznej, które skutecznie powstrzymują procesy starzenia się skóry. W przypadku tej terapii gabinetowej można przede wszystkim zastosować konkretny preparat, zawierający m.in. mniejszą bądź większą ilość kwasu hialuronowego, witaminy czy kompleks antyoksydantów. Składniki aplikowane za pomocą cienkiej igły i strzykawki pozwalają nie tylko na poprawienie nawilżenia skóry i zwiększenie jej jędrność, ale także na zredukowanie drobnych zmarszczek, przebarwień oraz plam pigmentacyjnych. Ponadto, efekty kuracji są widoczne już po pierwszym zabiegu, a kolejne wizyty w gabinecie nie wiążą się z długim okresem rekonwalescencji.
W przypadku mezoterapii igłowej istotny jest także fakt, że z omawianej metody można skorzystać m.in. w okresie letnim. Trzeba jednak wtedy pamiętać o regularnym używaniu preparatów, które zapewnią odpowiednią ochronę przeciwsłoneczną. Zarówno w czasie przeprowadzania serii zabiegów, jak i przez około 2-3 tygodnie po ostatniej wizycie w gabinecie, konieczne jest stosowanie kosmetyków z filtrem 30 lub nawet 50 SPF.
Zabieg z roślinnymi komórkami macierzystymi
Kuracje z użyciem roślinnych komórek macierzystych zazwyczaj wiążą się z niewieloma przeciwwskazaniami. Duże nasłonecznienie w okresie letnim również nie stanowi przeszkody do ich wykonywania. Co ważne, tak jest m.in. przy stosowaniu wspomnianych składników w terapiach anti-aging. Tym bardziej, że preparaty z roślinnymi komórkami macierzystymi mogą być wprowadzane w skórę zarówno przy użyciu specjalistycznej aparatury zabiegowej, np. sonoforezy, jak i manualnie. A w drugim przypadku zabieg ma jeszcze delikatniejszy przebieg.
Jakie rezultaty przynosi kuracja przeciwstarzeniowa z preparatem, który zawiera roślinne komórki macierzyste? Zastosowanie dobroczynnych składników nie tylko wzmacnia funkcje metaboliczne skóry, ale także poprawia jej gęstość, nawilżenie i napięcie. Ponadto, roślinne komórki macierzyste pobudzają obszar zabiegowy do intensywnej, naturalnej regeneracji oraz minimalizują wpływ szkodliwych czynników zewnętrznych, m.in. promieniowania UV. Co za tym idzie, po zakończeniu kuracji skóra staje się promienna i wyraźnie odmłodzona. Dodatkową zaletą takich zabiegów jest zaś fakt, że mogą być one wykonywane nawet jednorazowo, np. przed ważnymi wydarzeniami. „Bankietowe” działanie roślinnych komórek macierzystych wynika zarówno z bardzo małej inwazyjności tej metody, jak i z jej wysokiej skuteczności.
Informacje o letnich kuracjach przeciwstarzeniowych pochodzą ze strony internetowej Qclinique.pl.