Wiadomoto Dom Balkon zredukowany do minimum Wybierz balustrady francuskie ze stali nierdzewnej
Dom

Balkon zredukowany do minimum Wybierz balustrady francuskie ze stali nierdzewnej

5 min czytania
0
357
balustrada

Na piętrze bez wyjścia na taras może być trudno o dobre doświetlenie pomieszczeń. Nowoczesnym rozwiązaniem będą balkony francuskie, składające się z wysokiego okna i balustrady. Jakie są tego plusy?

Brak balkonu lub tarasu w budynku wcale nie musi uciążliwe. Bywa, że większość właścicieli tych udogodnień wcale z nich nie korzysta. Zdarza się też, że w niektórych budynkach nie ma możliwości założenia balkonu. Nie znaczy to jednak, że jego brak nie da nam możliwości ciekawego i praktycznego zaaranżowania przestrzeni.

Zalety stali nierdzewnej

Stal nierdzewna jest bardzo chętnie wykorzystywanym materiałem w wielu branżach (zwłaszcza w architekturze). Można ją łatwo formować, co jest zdecydowanym plusem. Ten materiał jest bardzo wytrzymały i odporny na korozję. To sprawia, że elementy stalowe mogą być zamontowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Stal nierdzewna nie stanowi zagrożenia dla zdrowia, co często stanowi problem dla alergików podczas wybierania materiałów budowlanych. Stal nierdzewna jest łatwa w utrzymaniu czystości, nie kosztuje wiele i służy przez wiele lat!

Wykorzystamy światło dzienne

Dzisiejsze nowoczesne budownictwo zazwyczaj cechuje się otwartą przestrzenią, jasnymi kolorami i minimalistycznym designem. Takie pomieszczenia doświetla się oświetleniem sztucznym lub zastępuje się zwykle okna takimi sięgającymi do podłogi. To rozwiązanie zdecydowanie bardziej oświetla wnętrze, wpuszczając światło dzienne.

Bezpieczeństwo w dobrym stylu

Balustrada francuska zabezpieczy duże okno i będzie stanowić piękną ozdobę. Swobodnie i bezpiecznie otworzymy okno w celu przewietrzenia pomieszczeń. Balustrady ze stali nierdzewnej są trwałe i odporne na korozję. Wykonane w połysku będą odbijać światło słoneczne i przykuwać wzrok. Balustrady francuskie można spokojnie zamontować na gotową już elewację.

Nadaj charakter elewacji

Zastępująca balkon balustrada francuska nada charakter elewacji. Zastosowanie jej na zewnątrz budynku to nowoczesny i minimalistyczny dodatek. Surowe materiały jak stal i szkło wpasowują się w praktycznie każdy styl architektoniczny. Aby nieco ocieplić surowy klimat, zawsze możemy powiesić donice z kwiatami albo lampki na poręczy.

Elementy ze stali nierdzewnej w sklepie internetowym bonmario.com

Balkon francuski da wyjątkowy efekt wizualny budynku przy niskim nakładzie finansowym. To funkcjonalne i oryginalne wizualnie rozwiązanie.

Comments are closed.