Wiadomoto Praca Czy warto brać pod uwagę oferty pracy jako telemarketer?

Czy warto brać pod uwagę oferty pracy jako telemarketer?

4 min czytania
0
743
telemarketing praca telemarketer

Szukając pracy lub po prostu przeglądając ogłoszenia w internecie, większość z nas natknęła się na ofertę telemarketingu. Tego typu ogłoszeń jest bardzo dużo. Kuszą wysokimi zarobkami, premiami, elastycznymi godzinami pracy. Jak to jest w rzeczywistości?

Telemarketing – na czym polega?

Praca w telemarketingu nie jest dla każdego. Trzeba mieć dużo cierpliwości, pewności siebie, odporności na stres, a dodatkowymi atutami będzie miły głos, poprawna wymowa oraz kreatywność. Naszym głównym zadaniem jest rozmowa telefoniczna z klientem/osobą której musimy w jasny i stanowczy sposób przekazać konkretne informacje. Rozmowy musimy prowadzić w  taki sposób aby sprzedać produkt lub usługę bądź umówić klienta na spotkanie, pokaz lub odbiór towaru.

Zarobki w telemarketingu

Ciężko jednoznacznie określić zarobki jakich możemy się spodziewać, jest to bardzo zróżnicowane. Zazwyczaj jest to podstawa czyli np. średnia krajowa – chociaż często zdarza się mniej, plus dodatkowe premie. No właśnie premie, tu się zaczyna cała zabawa. Im więcej wypracujesz, tym więcej zarobisz. A jak wiadomo w dzisiejszych czasach ludzie są negatywnie nastawieni na „takie” rozmowy i usługi. Zazwyczaj odkładają słuchawkę, krzyczą do telefonu, nie są kompletnie zainteresowani tym co chcemy powiedzieć. Rzadko się zdarza osoba zainteresowana rozmową, spotkaniem. Telemarketer najczęściej uważany jest za osobę natrętną, wścibską, nękającą w godzinach najmniej odpowiednich.  Jeżeli będziesz skuteczny/skuteczna i będziesz osiągać wyznaczone cele oraz wykonywać zadania przełożonego zarobki będą zadowalające. Oczywiście jest również możliwość awansu, rozwoju osobistego, korzystania ze szkoleń, które zapewne kiedyś będą przydatne. Na pierwszym szkoleniu dowiesz się jak sobie radzić, co mówić, czego unikać. Przygotują cię na każdą rozmowę. Jeżeli masz mocny charakter, dasz sobie radę. Nie warto się poddawać po miesiącu, bo to za krótki okres czasu na naukę.

Dla kogo taki rodzaj pracy ?

Telemarketing jest specyficzną ofertą pracy. Dużym plusem są elastyczne godziny pracy, zdarza się że można pracować w domu. Takie oferty pracy znajdziemy w każdym mieście. Praca idealna dla studentów, kobiet na wychowawczym, osób na rencie a nawet emeryturze. Jest to fajna alternatywa na dodatkowy zarobek. W łatwy sposób można ustalić sobie plan dnia oraz wyznaczyć czas na prace. Osoby nieśmiałe powinny szukać innych ofert, do tej pracy trzeba sporej pewności siebie, mocnego charakteru oraz stanowczości.

Comments are closed.