Wiadomoto Dom Dostosuj łazienkę do potrzeb niemowlaka

Dostosuj łazienkę do potrzeb niemowlaka

5 min czytania
0
490
akcesoria do kapieli dla niemowlat

Fotelik samochodowy, wózek dziecięcy, łóżeczko, komoda z przewijakiem to jedne z tych produktów, w które wyposażamy się tuż przed narodzinami dziecka. Jak pośród tych wszystkich inwestycji wygląda kwestia aranżacji łazienki? Czy pamiętamy o zapewnieniu dziecku odpowiednich warunków kąpielowych? Sprawdźmy, jak przygotować łazienkę do potrzeb niemowlaka!

Wanienka do kąpania dziecka

Wanienka dla niemowlaka to obowiązkowy punkt na liście wyprawki. Kupując wanienkę powinniśmy przede wszystkim kierować się chęcią zapewniania dziecku wygody i bezpieczeństwa podczas kąpieli. Dlatego, zwróćmy uwagę, czy wanienka wykonana jest z bezpiecznych dla dziecka materiałów, czy nie posiada ostrych krawędzi, czy jest stabilna oraz czy odznacza ją wyprofilowany kształt. Tak zwana anatomiczna konstrukcja wanienki jest bardzo ważna, gdyż pozwala na utrzymanie naszego maleństwa w pozycji dla niego bezpiecznej i wygodnej.

Co z wielkością wanienki? Jeśli planujesz kąpać dziecko w małej łazience, to i wanienka powinna być mniejsza. W tym wypadku wybierz tę o długości ok. 86 cm. W sytuacji, gdy dysponujesz większym metrażem, jak również liczysz na to, że wanienka dłużej posłuży maluchowi, to wybierz tę o długości ok. 102 cm.

Gąbki do kąpieli dla dzieci i myjki

W ofertach sklepów dziecięcych nie brakuje różnorodnych gąbek do kąpieli dla dzieci posiadających najczęściej sympatyczne kształty zwierzątek. To doskonała atrakcja dla każdego maluszka. Dzięki tego typu akcesoriom dziecko oswaja się z wodą, a kąpiel nie jest tylko czynnością higieniczną, ale i zabawą.

Na uwagę zasługują także myjki dla dzieci. Przyjmują one postać wygodnej rękawicy, pozwalając na dokładne umycie dziecka. Myjki dla niemowląt wykonane są z miękkiego i delikatnego materiału, przez co nie ma ryzyka, żeby skóra naszej pociechy została podrażniona.

Ręczniki i okrycia kąpielowe

O komfort dziecka należy zadbać nie tylko w trakcie kąpieli, ale i zaraz po niej. Przy użyciu ręczników dla dziecka i okryć kąpielowych skutecznie osuszysz skórę swojego maluszka i zabezpieczysz je przed nieprzyjemnym chłodem. Ważne, by zarówno ręczniki, jak i okrycia kąpielowe dla niemowląt z kapturem były wykonane z wysokiej jakości certyfikowanych materiałów, w pełni bezpiecznych dla skóry niemowlaka (bawełna, bambus, termofrota).

Chcesz kupić produkty omówione w artykule lub przyjrzeć się im bliżej? Sprawdź ofertę sklepu dziecięcego Smykoland!

Comments are closed.