Wiadomoto Uroda Jak często myć włosy?

Jak często myć włosy?

4 min czytania
0
208
mycie wlosow

Na temat mycia włosów przez lata narosło wiele mitów, które są stale powtarzane. Dużo w tej kwestii zmienia się pod wpływem badań naukowców, dostępnych kosmetyków nowej generacji i samego stylu życia. Każda skóra głowy i rodzaj włosa mają swoje indywidualne potrzeby, więc pierwsze co warto zrobić, to nauczyć się z nimi pracować.

Jak dobierać kosmetyki do włosów?

Trycholodzy są zdania, że włosy myje się tak często, jak tego potrzebują. Duży wpływ na to ma dobór odpowiednich preparatów i prawidłowe mycie. Dzięki temu nawet jeśli ktoś jest zwolennikiem częstego mycia włosów, nie ma obaw o spowodowanie nadmiernego przetłuszczania się czy niszczenie kosmyków. Najważniejsze, o czym należy pamiętać to to, żeby szampon dobierać zawsze do rodzaju skóry głowy, a nie samych włosów. Poznanie potrzeb skóry i odpowiednia praca z nią pozwoli uniknąć wielu błędów. Do codziennego mycia poleca się łagodne, nawilżające produkty bez SLS. Dla osób, które borykają się z przetłuszczaniem lub łupieżem, które myją z tego względu głowę codziennie, najlepszym wyjściem będzie stosowanie łagodnego szamponu na zmianę z leczniczym. Profesjonalne kosmetyki do skóry głowy można kupić poprzez aplikację: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.jeanlouisdavid.

Jak dobrze myć głowę?

Równie ważną kwestią, jak dobór odpowiednich kosmetyków, jest także właściwe mycie głowy. Mokre włosy podczas mycia są bardziej wrażliwe i tym samym podatne na złamania oraz odkształcenia. Dobrze jest, aby przed myciem rozczesać włosy szczotką, a po myciu delikatnie przeczesać je szerokim grzebieniem. Dodatkowo po myciu nie zwija się włosów w ciasny turban. Mokre kosmyki należy odcisnąć z nadmiaru wody i delikatnie je osuszyć. Ponadto, co bardzo ważne, nie należy kłaść się spać z mokrą głową. Ciepło i wilgoć to środowisko idealne dla grzybów, powstawania łupieżu oraz łojotowego zapalenia skóry. Więcej przydatnych informacji może udzielić profesjonalny fryzjer, który również pomoże w doborze właściwych kosmetyków. Skorzystaj z rezerwacji wizyty i kupna kosmetyków w aplikacji: https://apps.apple.com/pl/app/jean-louis-david-polska/id1006590394.

Comments are closed.