Wiadomoto Uroda Jak dbać o sztuczne rzęsy?

Jak dbać o sztuczne rzęsy?

6 min czytania
0
740
sztuczne rzęsy

Podjęcie decyzji o przedłużeniu rzęs wiąże się z koniecznością poddawania ich odpowiedniej pielęgnacji. Pomimo że są to sztuczne rzęsy, należy o nie właściwie dbać, aby dobrze pełniły swoją rolę i zdobiły oczy. W tym artykule podpowiemy co zrobić, aby doczepione rzęsy wyglądały nienagannie jak najdłużej.

Dlaczego pielęgnacja sztucznych rzęs jest ważna?

Wiele kobiet marzy o tym, aby posiadać długie i gęste rzęsy niczym te, które zdobią oczy modelek z reklam kosmetyków. Dodatkowo, dzięki nim możliwe jest zrezygnowanie z makijażu oka, ponieważ same w sobie stanowią jego ozdobę. Należy pamiętać jednak o tym, że sztuczne rzęsy wymagają pielęgnacji zupełnie jak te naturalne. Jeżeli nie będą poddawane odpowiednim zabiegom, istnieje ryzyko ich szybkiej utraty.

Ponadto, mogą one ulec zniszczeniu, co niestety przełoży się na ich niezbyt dobry wygląd, a tym samym oszpecenie oka.

Jak właściwie dbać o przedłużane rzęsy?

Tak naprawdę dbałość o przedłużane rzęsy polega na zmianie codziennych nawyków. Zasad ich właściwej pielęgnacji jest kilka, jednak najważniejsze, aby restrykcyjnie były przestrzegane przez pierwsze trzy dni po doczepieniu rzęs. Dlaczego akurat wtedy? Mianowicie dlatego, że to właśnie w tym czasie są one najbardziej podatne na rozmaite uszkodzenia. O czym zatem należy pamiętać, aby przez długi czas móc cieszyć się pięknymi rzęsami?

Przede wszystkim nie powinno się pocierać rzęs, gdyż mogą one zmienić swój kształt, osłabnąć oraz w konsekwencji odkleić się od powieki. Należy również unikać zbyt wysokich temperatur oraz poddawania ich częstemu oczyszczaniu przy użyciu wody i preparatów służących do demakijażu. W ten sposób może dojść do rozpuszczenia kleju, a tym samym odpadnięcia rzęs od powiek.

Warto mieć również na względzie fakt, że sztuczne rzęsy powinny być regularnie czesane przy użyciu odpowiedniej szczoteczki. Powinno się także unikać ich nadmiernego malowania. Osoby, które lubią spać na brzuchu, raczej będą niepocieszone, gdyż rzęsy „nie lubią” ugniatania, co niestety ma miejsce, w przypadku właśnie obrania tej pozycji podczas snu.

Jak dbać o doczepiane rzęsy na pasku?

Osoby chcące przedłużyć rzęsy na jeden wieczór, mogą w tym celu skorzystać ze sztucznych rzęs na pasku. Takie rozwiązanie daje szanse na ich założenie i zdjęcie w dowolnym momencie. Opcja ta jest dobra także dla pań, które chciałyby sprawdzić, czy dłuższe i bardziej gęste rzęsy będą pasowały do ich wizerunku i czy warto skusić się na te doczepiane w salonie kosmetycznym.

Bez względu jednak na to, jaki cel przyświecać będzie zastosowaniu rzęs na pasku, powinno się pamiętać o tym, że one także wymagają właściwej pielęgnacji. Po każdym zdjęciu konieczne jest ich dokładne oczyszczenie z kleju, jak i również przetarcie płynem micelarnym.

Istotny jest także sposób ich przechowywania. Ten rodzaj rzęs należy trzymać w suchym i zaciemnionym miejscu. Dzięki temu uchroni się je przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych, w konsekwencji zapewniając im dobry wygląd przez długi czas.

Comments are closed.