Wiadomoto Uroda Jak dobrać odcień blondu do urody?

Jak dobrać odcień blondu do urody?

5 min czytania
0
399
kolor blond

Jaki odcień blondu wybrać? Przed tym dylematem staje wiele kobiet, które włosy farbują w domu. O czym warto pamiętać, wybierając farbę do włosów? Jakie odcienie blondu są obecnie najmodniejsze? Podpowiadamy.

Zwróć uwagę na typ urody

Idealnie dobrany kolor włosów wyeksponuje atuty Twojej urody, a dodatkowo także sprawi, że będziesz wyglądała świeżo i młodo. Niezwykle istotnym aspektem jest dopasowanie blondu pod kątem kolorytu karnacji – ta może mieć odcień zimny lub ciepły.

Zimny typ urody

Posiadaczki zimnego typu urody najkorzystniej będą prezentowały się w chłodnym odcieniu blondu, który będzie znakomicie współgrał z kolorem ich karnacji. Kobiety o zimnym typie urody stanowczo powinny unikać ciepłych blondów, które w tym połączeniu mogą dodać im lat. Świetnym przykładem chłodnego odcienia jest popielaty blond, jasnopopielaty blond oraz platynowy blond z palety Color&Soin.

Warto pamiętać o tym, że chłodne blondy wymagają odpowiedniej pielęgnacji, co pozwoli zachować ich piękny odcień. W tym przypadku wskazane jest regularne stosowanie kosmetyków ze specjalnym fioletowym pigmentem neutralizujących żółte tony.

Ciepły typ urody

Kobiety o ciepłym typie urody zazwyczaj posiadają wyraziste ciemne oczy oraz brzoskwiniową cerę, której atuty najlepiej podkreślą ciepłe odcienie. Zaliczamy do nich między innymi blondy złote, bursztynowe, karmelowe, słoneczne i miodowe. Ciepłe odcienie takie jak złocisty blond czy blond miodowy z palety Color&Soin ujmują lat i sprawiają, że uroda nabiera delikatnego i dziewczęcego charakteru.

Kieruj się zasadą czterech tonów

Poszukując idealnego odcienia blondu, uwagę warto zwrócić także na naturalny kolor włosów. Wbrew pozorom zbyt drastyczna zmiana nie zawsze korzystnie wpływa na naszą urodę. Dlatego też w tym przypadku najbezpieczniejszym z możliwych rozwiązań jest zastosowanie się do tzw. zasady czterech tonów. Polega ona na dopasowaniu odcienia blondu, który jest jaśniejszy bądź ciemniejszy maksymalnie o cztery tony od naturalnego koloru włosów.

W kwestii domowej koloryzacji blondynki naprawdę mają w czym wybierać. Istnieje wiele odcieni blondu, co umożliwia znalezienie tego idealnie pasującego. Szeroką gamę ciepłych i chłodnych blondów posiada w swojej ofercie marka farb bazujących na naturalnych składnikach, które dodatkowo pielęgnują włosy – Color&Soin. Wśród dostępnych odcieni dużą popularnością cieszy się obecnie piaskowo-popielaty blond, który uznawany jest za jeden z bardziej uniwersalnych odcieni blondu.

Comments are closed.