Wiadomoto Motoryzacja Jak korzystnie kupować samochody używane?

Jak korzystnie kupować samochody używane?

4 min czytania
0
575
Jak korzystnie kupować samochody używane

Rynek samochodów używanych w Polsce jest stosunkowo duży.

Polski rynek samochodów używanych w liczbach

Ponad 1 mln używanych samochodów importowali Polacy zza zachodniej granicy w całym 2018 roku. Po polskich drogach jeździ wiele aut z drugiej ręki, które przeważają nad pojazdami nowymi, kupowanymi wprost z salonu. Warto wiedzieć, jak kupować samochody używane, aby transakcja ta była w pełni udana.

Dlaczego warto kupować od sprawdzonych dostawców?

Zła opinia handlarzy samochodami sprowadzanymi zza granicy, które często są w bardzo złym stanie technicznym, a dopiero w warsztatach w Polsce są doprowadzane do porządku, rzutuje na ocenę całej branży oferującej auta używane.

Jak wybrać sprzedawcę?

Warto znaleźć sprzedawcę, który specjalizuje się w używanych samochodach osobowych czy autach dostawczych z drugiej ręki. Dobrym rozwiązaniem są auta używane z gwarancją. Można je znaleźć między innymi w firmie Używane Jak Nowe. Co oznacza kupno samochodu używanego z gwarancją?

Czy istnieje coś takiego jak gwarancja na auta używane?

, jak i mogą być objęte przy sprzedaży gwarancją sprzedającego. W praktyce stanowi to solidne zabezpieczenie dla kupującego. Gwarancja może dotyczyć legalności pochodzenia pojazdu i stanu technicznego. Sprzedający samochody używane daje gwarancję, że pochodzą one z krajowej sieci dealerskiej lub są przez daną firmę importowane i przed wprowadzeniem do sprzedaży sprawdzane pod kątem prawnym.

Gwarancja stanu technicznego jest równie istotna z perspektywy kupującego, ponieważ sprzedający w takim przypadku dokonuje dokładnego przeglądu samochodu na sprzedaż na stanowisku mechanicznym, uwzględniając przy tym ponad 100 różnych punktów kontrolnych. W ręce klienta trafia wydruk ze ścieżki diagnostycznej oraz szczegółowa informacja na temat ewentualnych napraw blacharsko-lakierniczych. Niekiedy w dobrych punktach zajmujących się sprzedażą używanych aut możliwe jest udzielenie bezpłatnie na pół roku lub rok gwarancji umownej na samochody używane.

Comments are closed.