Home Motoryzacja Jak korzystnie kupować samochody używane?

Jak korzystnie kupować samochody używane?

4 minut czytania
Możliwość komentowania Jak korzystnie kupować samochody używane? została wyłączona
0
Jak korzystnie kupować samochody używane

Rynek samochodów używanych w Polsce jest stosunkowo duży.

Polski rynek samochodów używanych w liczbach

Ponad 1 mln używanych samochodów importowali Polacy zza zachodniej granicy w całym 2018 roku. Po polskich drogach jeździ wiele aut z drugiej ręki, które przeważają nad pojazdami nowymi, kupowanymi wprost z salonu. Warto wiedzieć, jak kupować samochody używane, aby transakcja ta była w pełni udana.

Dlaczego warto kupować od sprawdzonych dostawców?

Zła opinia handlarzy samochodami sprowadzanymi zza granicy, które często są w bardzo złym stanie technicznym, a dopiero w warsztatach w Polsce są doprowadzane do porządku, rzutuje na ocenę całej branży oferującej auta używane.

Jak wybrać sprzedawcę?

Warto znaleźć sprzedawcę, który specjalizuje się w używanych samochodach osobowych czy autach dostawczych z drugiej ręki. Dobrym rozwiązaniem są auta używane z gwarancją. Można je znaleźć między innymi w firmie Używane Jak Nowe. Co oznacza kupno samochodu używanego z gwarancją?

Czy istnieje coś takiego jak gwarancja na auta używane?

, jak i mogą być objęte przy sprzedaży gwarancją sprzedającego. W praktyce stanowi to solidne zabezpieczenie dla kupującego. Gwarancja może dotyczyć legalności pochodzenia pojazdu i stanu technicznego. Sprzedający samochody używane daje gwarancję, że pochodzą one z krajowej sieci dealerskiej lub są przez daną firmę importowane i przed wprowadzeniem do sprzedaży sprawdzane pod kątem prawnym.

Gwarancja stanu technicznego jest równie istotna z perspektywy kupującego, ponieważ sprzedający w takim przypadku dokonuje dokładnego przeglądu samochodu na sprzedaż na stanowisku mechanicznym, uwzględniając przy tym ponad 100 różnych punktów kontrolnych. W ręce klienta trafia wydruk ze ścieżki diagnostycznej oraz szczegółowa informacja na temat ewentualnych napraw blacharsko-lakierniczych. Niekiedy w dobrych punktach zajmujących się sprzedażą używanych aut możliwe jest udzielenie bezpłatnie na pół roku lub rok gwarancji umownej na samochody używane.

Comments are closed.

Zobacz także

Zalety zamienników części samochodowych

Doświadczeni kierowcy mawiają, że najlepsze i najtrwalsze części to te pochodzące z montaż…