Wiadomoto Uroda Jak przygotować włosy do farbowania?

Jak przygotować włosy do farbowania?

8 min czytania
0
2,205
jak przygotowac wlosy do farbowania

Według statystyk niemal 90% kobiet przynajmniej raz w życiu farbowało włosy. Najczęściej pierwszy raz kolor zmieniają w wieku 22 lat, a potem wiele z nich robi to regularnie, co najmniej do 65 roku życia. Wiele pań decyduje się na koloryzację włosów w domu, z wykorzystaniem farb dostępnych w drogeriach. Wynika to z tego, że farbowanie włosów w domu jest o wiele tańsze niż w salonie fryzjerskim. Co jednak zrobić, aby było bezpieczne? Jak przygotować włosy do farbowania?

Jak przygotować się do farbowania włosów w domu?

Farbowanie to zabieg, na który decyduje się wiele kobiet. Zmiana kolorów włosów jest dużą zmianą życiową. Wpłynąć można na lepsze samopoczucie i humor, a także zbudować większą pewność siebie i poczucie atrakcyjności. Najłatwiej włosy zafarbować w salonie kosmetycznym. Jednak ze względu na cenę tej usługi wiele kobiet wybiera samodzielną koloryzację w domu. Jest ona możliwa, dzięki temu, że w drogeriach takich jak ta https://www.perfumeria.pl/collections/pielegnacja-wlosy-farby-do-wlosow/producent-loreal-paris farba do włosów Loreal dostępna jest w wielu kolorach i odcieniach. Tą idealną dla siebie dobiorą więc blondynki, szatynki i brunetki. Współczesne farby do włosów znacznie różnią się od tych sprzedawanych drogeriach jeszcze kilka lat temu. Są bowiem bezpieczniejsze, nie posiadają składników niszczących cebulki włosów, pozwalają uzyskać naturalny odcień czupryny. Nie ma jednak co ukrywać, że koloryzacja nadal może nadwyrężyć kondycję włosów. To, dlatego trzeba się do nich odpowiednio przygotować. Dzięki temu po farbowaniu czupryna w dalszym ciągu będzie zachwycała blaskiem i doskonałą kondycją.

przygotowujemy wlosy do farbowania

Jak dbać o włosy przed farbowaniem?

Najważniejsze jest, aby przed farbowaniem przywrócić kosmykom równowagę. Koloryzacji należy poddawać tylko włosy zdrowe, odżywione, bez ubytków keratyny, z zamkniętymi łuskami. Farba nałożona na zdrowe kosmyki będzie się zupełnie inaczej zachowywać, a sam efekt zabiegu będzie zgodny z oczekiwaniami. Aby włosy były zdrowe, należy o nie dbać przez cały czas. Ważne jest, aby dostarczać im witamin i minerałów za pomocą diety oraz kosmetyków.

Jak zabezpieczyć włosy przed farbowaniem?

Bezpośrednio przed farbowaniem włosy trzeba odpowiednio nawilżyć. Po kosmetyki o takim działaniu warto sięgać już na 2 tygodnie przed planowanym zabiegiem. Efekt nawilżenia uzyska się stosując preparaty bogate o humektanty – posiadają one zdolność wiązania wody i zatrzymywania jej we włosach, przez co są one lepiej odżywione. Ważnym składnikiem kosmetyków nawilżających jest też gliceryna – obecna jest ona w odżywkach i maskach. Równie skuteczne w nawilżaniu są preparaty z hydrolizowanymi proteinami. Je obowiązkowo należy stosować przy włosach suchych i przesuszonych oraz rozdwojonymi końcówkami. Ich działanie wypełni ubytki w strukturze kosmyków i znacznie poprawi ich kondycję. Podobne działanie będą mieć również emolientowe odżywki.

zabezpieczamy wlosy przed farbowaniem

Włosy wyżej wymienionymi preparatami można myć na 4-2 tygodni przed farbowaniem. Z ich mycia należy jednak zrezygnować bezpośrednio przed zabiegiem. Farba do włosów Loreal powinna być nakładana na lekko przetłuszczające się kosmyki, czyli te pokryte cienką warstwą sebum. Wynika to z tego, że chroni ono skórę głowy przed działaniem preparatu koloryzującego. Zamiast mycia przed farbowaniem włosy należy dobrze rozczesać i wyszczotkować – pozwoli to pozbyć się z nich zanieczyszczeń i resztek kosmetyków stylizujących.

Próba uczuleniowa farby do włosów

Poza nawilżaniem przygotowanie do farbowania konieczne jest przeprowadzenie próby uczuleniowej. Wykonaj się ją już po dokonaniu zakupu farby do włosów. Podkreślić należy, że próba powinna być wykonane zawsze, nawet jeśli z farby danej marki korzystało się już wcześniej. Wykonuje się ją na 48 godzin przed zabiegiem. Jak? Wystarczy na skórę na zgięciu łokcia nałożyć niewielką ilość preparatu i po kilku minutach zmyć. Jeśli po 48 godzinach nie wystąpi żadna reakcja alergiczna, farba do włosów może być bezpiecznie użyta.

Comments are closed.