Wiadomoto Uroda Jakie kosmetyki do cery trądzikowej?

Jakie kosmetyki do cery trądzikowej?

6 min czytania
0
1,040
kosmetyki do cery trądzikowej

Cera trądzikowa jest jedną z najbardziej wymagających, dlatego też nie można jej pielęgnować typowymi kosmetykami, które używa się przy skórze bez wyprysków. Trzeba bowiem pamiętać o tym, że cera ta jest wyjątkowo delikatna, więc stosowanie nieodpowiednich preparatów nie dość, że nie pomoże, to jeszcze może zaszkodzić.

Oczyszczanie cery trądzikowej

Zazwyczaj myśląc o cerze trądzikowej, widzi się przede wszystkim nieestetyczne wypryski. W pierwszej kolejności sięga się zatem po kosmetyki, które zapewniają głębokie oczyszczenie. Pomocne są szczególnie te kosmetyki do codziennej higieny, które nie zawierają alkoholu i nie wysuszają. Warto więc zdecydować się na preparaty takie, jak Żel Micelarny Nanili, dzięki któremu można skutecznie pozbyć się nagromadzonych zanieczyszczeń, a także sprawia, że skóra pozostaje gładka oraz nawilżona.

Jeżeli chcemy usunąć makijaż, pomocny może być tak wspomniany żel, jak również specjalny olejek. Dobierając sprawdzonej firmy, można w stu procentach oczyścić cerę z tuszu, pudru, czy podkładu pod makijaż. Alternatywą dla żelu i olejku może być pianka 3 w 1, która jest bardziej delikatna od tych dwóch wspomnianych kosmetyków, a jednocześnie daje dokładnie takie same efekty, jakby najpierw zastosowało się żel, a następnie olejek. Jednak stosując piankę, trzeba zwrócić uwagę na to, czy nie przesusza zanadto skóry, jeśli tak, lepiej jednak wybrać inny preparat.

Wyrównywanie pH cery trądzikowej

Dbając o cerę trądzikową, warto pamiętać o tym, że oczyszczanie twarzy z sebum może prowadzić do zmiany pH skóry. By przywrócić jej właściwy poziom, najlepiej zaopatrzyć się w odpowiedni tonik, który jest odpowiedzialny między innymi za właściwe pH. Przykładem takiego kosmetyku, który może się sprawdzić, jest hydrolat kwiatowy. Jeśli chodzi o rodzaj kwiatów, najlepiej najpierw rozważyć hydrolat z tych roślin, które mają działanie antyseptyczne i bakteriobójcze, m.in. lawenda.

Nawet najlepszy oczyszczający preparat nie da stuprocentowej skuteczności, jeśli nie dotrze w każde miejsce, w tym we wgłębienia, które znajdują się w okolicach oczu, czy nosa. Jak sobie poradzić w takiej sytuacji – warto zaopatrzyć się również w odpowiedni dodatek, na którym będziemy nanosić preparat i zarazem rozprowadzać go równomiernie po całej twarzy. Takim niezbędnikiem w codziennej pielęgnacji skóry trądzikowej jest na przykład gąbka konjac.

Jak zapobiegać trądzikowi, zamiast go intensyfikować?

Oprócz oczyszczania przydaje się również kosmetyk dopełniający, czyli krem. Najlepiej zdecydować się na preparat prebiotyczny, który poprzez zawarte składniki skutecznie hamuje rozwój bakterii. W ten sposób nie tylko odpowiednio nawilża skórę, która po oczyszczaniu może być nieco przesuszona, ale również zapobiega pojawianiu się intensywnych infekcji skórnych. Wybierając taki kosmetyk, można też spodziewać się, że będzie on w pełni bezpieczny dla delikatnej cery i nie sprawi, że zamiast zminimalizować trądzik, doprowadzi do zwiększenia liczby wyprysków na twarzy.

Comments are closed.