Wiadomoto Uroda Serum na porost włosów wzmacnia i pielęgnuje

Serum na porost włosów wzmacnia i pielęgnuje

5 min czytania
0
99
serum na włosy

Włosy mogą wypadać z różnych powodów. Bardzo często ich okresowy i gwałtowny ubytek wywołuje stres, różnego rodzaju choroby, promieniowanie UV oraz niewłaściwa pielęgnacja włosów. Ubytek włosów jest naturalnym procesem, jednak jeżeli wypada ich więcej niż odrasta koniecznie trzeba coś zrobić. Na początek warto zacząć od zmiany kosmetyków pielęgnacyjnych, ale jeżeli one niewiele zmienią należy udać się do lekarza, być może wystarczy tylko celowana suplementacja.

Serum na porost włosów ranking

Serum to tego rodzaju kosmetyk, który w ostatnich latach cieszy się coraz większą popularnością wśród konsumentów. Skoncentrowane w kosmetyku substancje działają zdecydowanie silniej niż krem. Mają wyższe stężenie aktywnych składników oraz lżejszą konsystencję, zwykle żelową. Serum wzmacnia i intensyfikuje oddziaływanie codziennej pielęgnacji, również włosów.

Optymalne serum na porost włosów powinno zawierać szereg substancji wpływających pozytywnie na skórę głowy i włosy. Powinno ono działać poprzez wzmacnianie osłabionych cebulek oraz nawilżanie skóry głowy. Serum poprawia też strukturę włosa i przyspiesza wzrost nowych. Aby produkt znalazł się na samym szczycie rankingów produktów na porost włosów, dobrze, by zwierał m.in kofeinę, ekstrakty roślinne i kompleksy peptydowe np. biomimetyczne. Właściwie skomponowane serum, stosowane systematycznie i w dłuższym okresie czasu przeciwdziała wypadaniu włosów i wspiera tworzenie się nowych.

Wypadanie włosów, trudna sztuka pielęgnacji

Dobrej jakości serum na porost włosów reguluje pracę gruczołów łojowych, które bardzo często przyczyniają się do kłopotów z odrastaniem włosów. Polepszenie gospodarki gruczołów oraz wydzielania sebum w okresie kilku tygodni powinno przynieść oczekiwany efekt. Serum powinno również łagodzić podrażnienia skóry oraz odżywiać cebulki włosów.

W wielu produktach kosmetycznych o cechach serum znajdują się ekstrakty z żeń-szenia, pokrzywy, liści oraz kory brzozy. To substancje o lekkiej konsystencji, nieobciążającej włosy i efektywnej.

Serum na porost włosów – ranking to skuteczny sposób weryfikowania jakości serum. Trzeba jednak pamiętać, że produkty wytwarzane przez różne firmy posiadają odmienny skład. Dlatego kupując taki produkt, najlepiej wcześniej zdefiniować problem, jaki trawi włosy i do tego problemu dobierać kosmetyk. Dzięki temu zwiększa się prawdopodobieństwo korzystnego oddziaływania produktu i oczekiwanego efektu końcowego. Jeżeli wypadanie włosów nie jest spowodowane poważniejszym problemem organizmu serum powinno zadziałać w ciągu kilku tygodni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *