Wiadomoto Finanse Kredyt gotówkowy bez BIK – gdzie szukać ofert?

Kredyt gotówkowy bez BIK – gdzie szukać ofert?

6 min czytania
0
345
gotowka

Dodatkowa gotówka przydaje się na wielu etapach życia. Nowe mieszkanie, remont, kursy i wiele innych sytuacji ratują kredyty gotówkowe. Okazuje się, że pożyczki można uzyskać także bez wielu formalności i nie spełniając wymagań banku. Szybka gotówka to nie mit.

Czym jest BIK?

Kredyt gotówkowy bez BIK jest dla wielu osób szansą na uzyskanie pożyczki. Przed wdaniem się w szczegóły tego procesu, warto wiedzieć jednak czym jest sam termin BIK. Rozwinięcie skrótu to Biuro Informacji Kredytowej – z instytucji tej można dowiedzieć się, jakie są szanse na uzyskanie kredytu. BIK jest źródłem informacji o historii kredytowej klientów banku – gromadzi i udostępnia dane, oceniając wiarygodność osoby, ubiegającej się o kredyt. Jest to standardowa procedura przed przyznaniem pożyczki bankowej.

Kiedy warto skorzystać z kredytu na BIK?

Nierzadko zdarza się, że banki odmawiają udzielenia kredytu z powodu mało wiarygodnej historii kredytowej. Wtedy pożyczka bez BIK jest bardzo korzystną ofertą. Korzystają z niej osoby, które mają lub miały trudności w spłacie poprzednich zobowiązań finansowych, widniejące w Krajowym Rejestrze Długów, nie mają wystarczającej zdolności kredytowej (niskie zarobki lub brak umowy o pracę), posiadające nieuregulowane płatności z rachunków lub czynszu za wynajem mieszkania, a także klienci ze złą historią kredytową.

Gdzie można znaleźć oferty kredytów bez BIK?

Odmowa udzielenia kredytu przez bank nie jest jedyną opcją na uzyskanie dodatkowej gotówki. Firmy prywatne – spoza bankowego obszaru – są dla wielu osób tzw. kołem ratunkowym, kiedy standardowe metody zawodzą. Udzielają one pożyczek bez BIK, co znacznie ogranicza wszelkie formalności. Wiele z nich można dostać bez wychodzenia w domu – wystarczy wypełnić wniosek przez Internet, poczekać na weryfikację danych osobowych i przelanie gotówki na konto. Pieniądze mogą zostać wysłane nawet w ciągu kilku minut. Dla osób, które chcą wybrać dla siebie najlepszą ofertę, jednak nie posiadają wystarczającej wiedzy w formalnych aspektach, przydają się porównywarki ofert i rankingi pożyczek danych firm, które łatwo jest znaleźć na blogach finansowych, artykułach specjalistycznych oraz wielu innych witrynach.

Na co zwrócić uwagę, decydując się na wzięcie kredytu bez BIK?

Dobrze jest zwrócić uwagę na to, co się podpisuje, bo – choć oferta pożyczki bez BIK jest niezwykle kusząca i atrakcyjna dla wielu osób – warto podejść do tematu rozsądnie i przeanalizować kilka ważnych kwestii. Istotne jest przede wszystkim RRSO, prowizja, oprocentowanie, czyli wszystko to, co jest zawarte w umowie. Warto być uważnym także, kiedy korzysta się z oferty promocyjnej. Korzystne warunki mogą być wyjątkową okazją (np. na zmniejszenie oprocentowania), ale też mogą zawierać dodatkowe zobowiązania.

Pożyczka przez Internet bez BIK to bardzo prosta metoda uzyskania gotówki na dowolny cel. Oferty firm mają swoje wady i zalety, jednak dla wielu osób jest to korzystne rozwiązanie problemów finansowych.

Comments are closed.