Maderoterapia, w ostatnim czasie stała się bardzo popularną metoda zwalczania cellulitu. Holistyczny masaż pomaga ujędrnić skórę, oczyścić ją z toksyn a także zmniejszyć obrzęki. Skąd pochodzi maderoterapia i na czym dokładnie polega?
Maderoterapia – o co w tym chodzi?
Maderoterapia z języka hiszpańskiego tłumaczona jest jako masaż drewnem. Polega na masowaniu ciała za pomocą specjalnych drewnianych przyrządów, o różnym kształcie i wielkości. Maderoterapia wywodzi się z Kolumbii, a jej regularnie stosowanie przynosi świetne rezultaty.
Jak wygląda taki masaż?
Maderoterapia, czyli masaż antycellulitowy, wymaga mocnego i rytmicznego uciskania wybranej partii ciała w celu pobudzenia układu limfatycznego. Za sprawą ucisku następuje poprawa ukrwienia, tkanka tłuszczowa ulega rozbiciu, a skóra znacznie się ujędrnia. Dodatkowo zastosowanie takiego masażu, pozwala pozbyć się toksyn z organizmu, a także poprawić wygląd naszej skóry, i rozluźnić napięte mięśnie. Maderoterapia nie jest stosowana tylko w okolicy ud, gdzie mamy zazwyczaj największy problem z cellulitem. Masaż można również wykonać na pośladkach, brzuchu, ramion oraz dolnej partii nóg.
Sam masaż wykonuje się specjalnymi drewnianymi przyrządami, które mają różny kształt oraz wielkość. Osoba wykonująca taki zabieg, musi posiadać wiedzę, na temat intensywności masażu oraz doboru sprzętu do problematycznej okolicy ciała. Ważną kwestia jest odpowiedni nacisk, oraz dynamiczne koliste ruchy. Maderoterapia wykonywana jest tylko po nałożeniu olejku na ciało. Cały zabieg trwa około 60 minut.
Pierwsze efekty maderoterapii
Masaż antycellulitowy wymaga systematyczności. Niestety efekty nie są widoczne po pierwszym zabiegu, zaleca się zastosować minimum 5 serii aby uzyskać widoczne zmiany w napięciu skóry. Optymalna ilość to 10/20 zabiegów, w równych odstępach czasu. Warto również pamiętać o spożywaniu dużej ilości wody, która również wpływa na stan naszej skóry.
Zalety maderoterapii oraz przeciwwskazania
Maderoterapia oprócz redukcji cellulitu, ma bardzo dużo innych zalet. Zaliczamy do nich:
- Poprawę napięcia skóry
- Wysmuklenie ciała
- Lepsze krążenie krwi
- Wyeliminowanie obrzęków
- Zniwelowanie rozstępów lub ich mniejsza widoczność
- Ujędrnienie
Pomimo wielu zalet, nie każda osoba może skorzystać z masażu jakim jest maderoterapia. Osoby które zmagają się z chorobami skóry, wirusami, nowotworem, problemami z krążeniem, czy chorobami serca, nerek nie powinny stosować tej formy masażu. Kobiety w ciąży oraz karmiące piersią także nie są kwalifikowane do maderoterapii.
Czy taki masaż boli?
Wbrew pozorom, masaż antycellulitowy pomimo iż jest intensywny, nie powinien boleć. Osoby decydujące się na taki zabieg, często obawiają się bólu, z powodu zastosowanych drewnianych wałków. Po takim masażu nie powinny pojawić się także siniaki, czy inny dyskomfort związany z bólem czy uczuciem mrowienia.
Warto również zaznaczyć, iż maderoterapia może być stosowana u osób zmagających się z pajączkami, czy pękającymi naczynkami. Wiele osób z takimi dolegliwościami, jest dyskwalifikowana do zabiegów z użyciem odpowiednich sprzętów w gabinetach medycyny estetycznej.
Czy można taki masaż wykonywać w domu?
Można taki masaż wykonać w domu, pod warunkiem że zaopatrzymy się w specjalny wałek, olejek i cierpliwość. Oczywiście nie jesteśmy w stanie profesjonalne wykonać takiego masażu, jednak odpowiedni nacisk, i koliste ruchy pomogą zadbać o stan naszej skóry. Należy pamiętać że ruchy powinny być wykonywanie intensywnie, w kierunku serca. Aby efekty były widoczne, zaleca się masowanie ciała minimum 3/4 razy w tygodni, po około 20-30 minut. Jeżeli nasza skóra będzie zaczerwieniona, to znaczy że masaż był wykonany z odpowiednią siłą. Pamiętajmy o tym, że nic nie powinno sprawiać na bólu. Po wykonanej maderoterapii, warto zastosować krem antycellulitowy, a w połączeniu z body wrappingiem, efekty będą wspaniałe.
Maderoterapia jest hitem ostatnich miesięcy. Systematyczne stosowanie pozwala uporać się z niechcianym cellulitem, a także znacznie poprawić stan naszej skóry. Nie zawsze trzeba korzystać z drogich zabiegów, aby zadbać o swój wygląd i lepsze samopoczucie. Czasami warto poświęcić trochę czasu, aby w domowym zaciszu uporać się z niedoskonałościami naszego ciała.