Wiadomoto Motoryzacja Odprysk na szybie – czy od razu konieczna jest wymiana na nową?

Odprysk na szybie – czy od razu konieczna jest wymiana na nową?

4 min czytania
0
93
odprysk na szybie

Nieduży odprysk na szybie może pojawić się w najmniej spodziewanym momencie, chociażby w drodze do pracy, pokonywanej dobrze znaną trasą. Zwykle taka usterka kojarzy się z wymianą szyby na nową. Okazuje się natomiast, że nie w każdej sytuacji jest to konieczne. Warto poznać jedną z najpopularniejszych metod usuwania odprysków, która od lat powszechna jest również w polskich warsztatach samochodowych.

Jak usunąć odprysk na szybie?

Kiedy chcemy usunąć odprysk na szybie samochodowej, zwykle od razu szykujemy się na wymianę szyby na nową. W związku z tym niektórzy odkładają wizytę w serwisie na później, chcąc w ten sposób odłożyć w czasie koszt, z jakim będą musieli się zmierzyć. Warto jednak pamiętać, że nie zawsze wymiana ta jest droga, a czasem może być nawet zbędna. Wystarczy wystukać na klawiaturze hasło wymiana szyby samochodowej Wrocław, aby zorientować się, gdzie jakie serwisy znajdują się na terenie tego miasta. Można też dopytać o konkretne ceny. Zależeć one będą od wielu czynników – od marki samochodu, jego rocznika, jakości szyby oraz od doświadczenia serwisu.

Warto w tym miejscu dodać, że zwlekając, tylko pozbawiamy się szansy na naprawę – odprysk zapewne będzie się powiększał i zanieczyści się, co sprawi, że nie będzie już innej opcji, niż wymiana.

Odprysk na szybie nie zawsze równa się wymianie szyby na nową

Nie zapominajmy, że odprysk na szybie można usunąć również innym sposobem i niekoniecznie musi to wiązać się z wymianą szyby na całkiem nową, czy inną już używaną, pozbawioną usterek. Wystarczy ją tylko naprawić. Tego rodzaju naprawami zajmują się profesjonalne serwisy samochodowe. Obecnie wymiana szyby samochodowej we Wrocławiu to już ostateczność. W tak dużym mieście stawia się na nowoczesne rozwiązania. Dlatego najczęściej odpryski do wielkości monety 5-złotowej i umiejscowione minimum 10 centymetrów od krawędzi, można usunąć, posługując się sprawdzonymi technikami, takimi jak uzupełnienie ubytku żywicą, utwardzoną promieniami UV. Taka szyba po naprawie w pełni nadaje się do użytku. Jedynie w przypadku poważniejszych odprysków, szybę trzeba wymienić na nową.

Podsumowując, jeśli przydarzy nam się odprysk na szybie lub uszkodzenie innego rodzaju, musimy pamiętać, że nie zawsze trzeba koniecznie kupić nową szybę i wymienić ją na nową. Jest opcja na minimalizację kosztu. Jest to oczywiście wspomniana powyżej profesjonalna naprawa, po której niemal nie pozostaje śladu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *