Wiadomoto Uroda Polerowanie włosów – co to za zabieg?

Polerowanie włosów – co to za zabieg?

12 min czytania
0
1,675
polerowanie włosów

Polerowaniem włosów nazywamy profesjonalny zabieg wykonywany w salonie fryzjerskim, który pozwala nam uporać się z rozdwojonymi końcówkami. Polerowanie włosów to nowoczesna metoda, która ma za zadanie poprawić ich kondycję. Pozwala pozbyć się rozdwojonych końcówek prawie w 100%. Dzięki czemu przywraca włosom zdrowy wygląd na długi czas.

Polerowanie włosów

Jednym z najczęstszych problemów kobiet są właśnie rozdwojone końcówki włosów półdługich i długich. Kosmyki w takim stanie nie wyglądają dobrze, a dodatkowo, jeśli nie zostaną obcięte, może zdarzyć się i tak, że niestety będą rozdwajać się na całej długości.

W interesie każdej kobiety leży dbanie o cerę, paznokcie czy tak jak w tym przypadku włosy. Jak dobrze wiemy domowe sposoby na rozdwojone końcówki nie zawsze się sprawdzają, nieznacznie pomagają w ich odratowaniu, czy odzyskaniu ich blasku – ostatecznie i tak jesteśmy zmuszone je obciąć. Polerowanie włosów to alternatywa do tradycyjnego obcinania ich przy użyciu nożyczek, która sprawia, że końcówki włosów staną się zdrowe, a do tego gładkie, miękkie i lśniące.

Sprawdź – Modne fryzury i koloryzacje w 2020r

Dlaczego końcówki naszych włosów się rozdwajają?

Włosy rozdwajają się na końcach, ponieważ dochodzi do uszkodzenia struktury pasm, przez co włos nie jest spójny i po prostu rozszczepia się. Na kondycję włosów wpływa to, co jemy, jakich kosmetyków używamy, jakim zabiegom poddajemy kosmyki, warunki atmosferyczne.

Co może spowodować uszkodzenie struktury i w rezultacie rozdwajanie się końcówek?

 • niewłaściwe szczotkowanie włosów
 • częste suszenie ciepłym powietrzem
 • wpływ słońca (dlatego nie zapominaj o ochronie UV)
 • farbowanie oraz rozjaśnianie włosów (pamiętaj o ochronie podczas rozjaśniania)
 • trwała ondulacja
 • niewłaściwie dobrane kosmetyki do pielęgnacji i stylizacji włosów

Na czym polega zabieg ”polerowania włosów”?

Polerowanie włosów inaczej nazywane jest ich odkurzaniem lub strzyżeniem z użyciem Split Endera. To innowacyjna metoda, która skutecznie pozwala pozbyć się rozdwojonych końcówek bez skracania ich długości.

Aby wykonać zabieg konieczne jest posiadanie maszynki, która wyposażona została w specjalną nakładkę. Dodatkowo, urządzenie z reguły posiada wbudowany pojemnik, do którego trafiają usunięte fragmenty włosów.

polerowanie włosów w salonie Brocante
polerowanie włosów w salonie Brocante

Jak wygląda przeprowadzenie takiego zabiegu?

Przed polerowaniem naszych włosów fryzjer rozczesuje nasze włosy i dzieli je na cienkie pasma, równej objętości. Włosy muszą być gładkie, dlatego jeśli zabiegowi poddawane są np. włosy kręcone, to wcześniej są prostowane. Następnie każde pasmo trafia do maszynki, która przesuwana jest od nasady do końcówek włosów. Dzięki nasadce umieszczonej w urządzeniu, pozostawia ona zdrowo i gładko przylegające włosy, a usuwa te odstające i powyginane. Taka sama czynność wykonywana jest na każdym pojedynczym paśmie. Jeśli włosy nie były mocno zniszczone ulegają skróceniu zaledwie o około 0,3 mm.

Komu polecane jest polerowanie włosów?

Aby nasze włosy były piękne wymagają od nas ciągłej pielęgnacji. Zależy nam przecież, aby takie były. Pamiętaj więc, że polerowanie to odnawianie włosów pasmo po paśmie. Dlatego zabieg ten polecamy Ci z całą pewnością, jeśli masz zniszczone końcówki na całej długości włosów. Ale nie tylko. Polerowanie to również świetna kuracja dla kosmyków spalonych od prostownicy czy lokówki. Więc jeśli zależy Ci, aby włosy były długie i niekoniecznie chcesz je podcinać, ta metoda będzie strzałem w dziesiątkę! Split ender pozbywa się jedynie zniszczonych końcówek, ale nie stracisz na długości czy objętości. Co warto podkreślić, efekt tego zabiegu jest widoczny bezpośrednio po jego przeprowadzeniu.

Jak często należy wykonywać polerowanie włosów?

Końcówki rozdwajają się od końca ku górze dlatego nie warto zwlekać. Jeśli widzimy, że włosy zaczynają się rozszczepiać na końcach należy wybrać się do salonu piękności – tam fryzjer jest w stanie odciąć zniszczone końcówki z długości zaledwie o 0,3 mm, oczywiście jeśli włosy nie są rozdwojone wyżej. Dlatego też im wcześniej wybierzemy się na zabieg tym dłuższe włosy nam pozostaną. Niestety nie każde włosy można uratować polerowaniem, gdyż są bardzo zniszczone, połamane, spalone i rozdwojone powyżej 1 cm nie nadają się do polerowania i wówczas zabieg nie przyniesie oczekiwanego efektu. Jeśli naprawdę zależy nam na idealnym wyglądzie naszych włosów, zabieg powinien być wykonywany co 3 do 4 tygodni, w zależności od kondycji naszych włosów.

Jak zapobiec rozdwajaniu się końcówek włosów?

 1. Aby zadbać właściwie o włosy i zapobiec rozdwajaniu końcówek, warto pamiętać, by do mycia stosować letnią wodę
 2. Podczas mycia, zaleca się wykonanie delikatnego masażu, który pobudzi je do wzrostu i dodatkowo zmyje pozostałości zanieczyszczeń
 3. Po każdym myciu warto zadbać o ich odżywienie i nawilżenie – sprawdzą się do tego różnego rodzaju oleje np. olej kokosowy
 4. Warto także pamiętać, by suszenie ręcznikiem nie polegało na tarciu nim kosmyków, a tylko delikatnym wciskaniu w materiał
 5. Po umyciu włosów, zaleca się delikatnie je rozczesać, zaczynając od końców i dążąc do nasady.
 6. Ponadto, by włosy były długie, miękkie i lśniące, warto ograniczyć używanie sprzętu do stylizacji. Suszenie, lokowanie, prostowanie oraz inne czynności skutecznie osłabiają włosy i sprawiają, że końcówki mogą zacząć się rozdwajać.
 7. Dobra kondycja włosów to również zbilansowana, zdrowa dieta, która dostarcza wszystkich, niezbędnych składników odżywczych.

Zdjęcia dzięki uprzejmości salonu fryzjerskiego Brocante w Rybniku

Comments are closed.