Wiadomoto Uroda Profesjonalne farby do włosów – w jaki sposób się za to zabrać?

Profesjonalne farby do włosów – w jaki sposób się za to zabrać?

7 min czytania
0
122
farba w misce

Wizyty u fryzjera są przyjemne, jednak nie ukrywajmy, nie zawsze jest na nie czas. Jeśli na Twojej głowie już pojawił się odrost, a Ty nie wyobrażasz sobie nie farbować włosów, sięgnij po profesjonalne farby do włosów. Dzięki nim uzyskasz perfekcyjne efekty bez konieczności pójścia do fryzjera! Sprawdź, jak je używać.

Wizyty u fryzjera są przyjemne, jednak nie ukrywajmy, nie zawsze jest na nie czas. Jeśli na Twojej głowie już pojawił się odrost, a Ty nie wyobrażasz sobie nie farbować włosów, sięgnij po profesjonalne farby do włosów. Dzięki nim uzyskasz perfekcyjne efekty bez konieczności pójścia do fryzjera! Sprawdź, jak je używać.

Profesjonalna koloryzacja w domu – przygotowania

Farbujesz włosy od lat? Z pewnością przetestowałaś na swoich włosach już wiele farb oraz byłaś na wielu wizytach u fryzjera. Koloryzacja włosów w salonie fryzjerskim niewiele różni się od tej w domu. Dużym plusem wizyty u fryzjera jest fakt, że ma on fachową wiedzę i wie, jaki konkretnie kolor dobrać oraz jakiego efektu można się spodziewać. Oczywiście także druga para rąk do pomocy jest tu cenna. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, byś mogła stosować profesjonalne farby do włosów również w domu! Zobacz je tutaj.

farby fryzjerskie

Jeśli masz już wybrany kolor (a pamiętaj, żeby nie eksperymentować z kolorami, aby uniknąć efektu Ani z Zielonego Wzgórza), to pora na koloryzację! W palecie profesjonalnych farb do włosów z pewnością znajdziesz odcień, który pokryje Twoje włosy i uzyskasz wymarzony odcień. Jeśli masz kogoś, kogo możesz poprosić o pomoc, to będzie idealnie – druga osoba dokładnie pokryje farbą Twoje włosy z tyłu głowy. Jeśli masz wprawę, możesz to zrobić również sama, ale w takim przypadku zaopatrz się w lusterko i stań przed lustrem, abyś mogła dokładnie zobaczyć włosy z każdej strony głowy. Potrzebne Ci będą jednorazowe rękawiczki plastikowe, które zabezpieczą dłonie przed zabrudzeniem, stara koszulka lub ręcznik, który należy zarzucić na ramiona w celu ochrony odzieży, pędzelek do nakładania farby oraz miseczka do jej mieszania i grzebień. Do dzieła!

Nakładanie farby na włosy

Zanim przystąpisz do nakładania farby na włosy, musisz zrobić próbę uczuleniową, aby mieć pewność, że nie zajdzie żadna reakcja alergiczna po kontakcie preparatu ze skórą głowy. Dlatego ważne jest, by nie farbować włosów w pośpiechu – pamiętaj, by kupić farbę wcześniej. Ważne: przeczytaj instrukcję przed rozpoczęciem farbowania! Jeśli próba uczuleniowa wypadła pomyślnie, możesz przejść do koloryzacji. Rozrób farbę z odpowiednim oksydantem w miseczce, którą wcześniej przygotowałaś. Użyj do tego celu pędzelka. Mieszaj tak długo, aż oba składniki dokładnie się ze sobą połączą, tworząc jednolitą konsystencję. Na ramiona połóż ręcznik lub załóż koszulkę, której nie będzie Ci szkoda zniszczyć. Nałóż rękawiczki na dłonie. Przyda Ci się teraz grzebień. Z jego pomocą wydzielisz partie włosów, co ułatwi Ci dotarcie do każdego kosmyka. Nakładaj farbę na włosy używając pędzelka. Zacznij od odrostów, aby farba była na nich najdłużej. Kiedy już pofarbujesz całe włosy, zostaw farbę na czas, jaki producent określił na opakowaniu. Po tym czasie możesz zmyć farbę. Postępuj zgodnie z instrukcją dołączoną do farby.

Pielęgnacja włosów po farbowaniu

Farbowane włosy wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Stosuj więc kosmetyki, które wydłużą trwałość koloru, a dodatkowo sprawią, że włosy staną się miękkie, lśniące i gładkie. Kosmetyki oraz profesjonalne farby do włosów znajdziesz w sklepie fryzjerskim online Fryzomania.pl!

Comments are closed.