Emocje, potężna siła, niezrównana dynamika, wyjątkowa prezencja — to tylko kilka określeń, jakie przychodzą do głowy na widok BMW M3. To samochód, który w historii motoryzacji od dekad wyznacza standardy. I wciąż jest niedoścignionym wzorem sportowej limuzyny.

W zasadzie każda podróż BMW M3 niesie ze sobą potencjał przeżycia niezapomnianych emocji. Ten model zyskał już kultowy status w świecie motoryzacji. Wciąż jednak nowe odsłony sportowej „trójki” potrafią zaskoczyć pasjonatów motoryzacji. Poznaj szczegóły najnowszego BMW M3.

Ekspresja dynamiki

Projektując karoserię modelu M3 inżynierowie BMW potrafili w wyjątkowy sposób podkreślić sportowy temperament auta, łącząc go z klasyczną elegancją biznesowej limuzyny. Bez względu na kąt, pod jakim patrzymy na nowe BMW M3, z czterodrzwiowej bryły nadwozia emanuje dynamizm. Jednocześnie elementy takie jak wyraźne przetłoczenia, muskularne nadkola, czy imponujący tylny dyfuzor z powiększonymi końcówkami rur wydechowych, nie sprawiły, że wersja „M” utraciła charakterystyczną dla sedana serii 3 klasyczną, stylową linię. Dzięki temu samochód prezentuje się tak samo doskonale na firmowym parkingu, jak również na torze. Nowoczesne trójbryłowe nadwozie BMW M3 stanowi idealne odzwierciedlenie możliwości tego auta.

Wnętrze wypełnione sportem

Kiedy przeniesiemy się do wnętrza nowego BMW M3, natychmiast poczujemy sportowe emocje. Wszystkie elementy wnętrza zdradzają bowiem, że mamy do czynienia z pojazdem o nieprzeciętnych możliwościach. Zajmując miejsce w komfortowych fotelach sportowych, poczujemy, jak ich boki subtelnie obejmują nasze ciało, gwarantując stabilną pozycję w każdej sytuacji na drodze. Szeroki zakres regulacji foteli pozwala dopasować ich układ w taki sposób, że nawet długotrwała podróż będzie dla nas przyjemnością.

Skórzana sportowa kierownica M nie tylko doskonale leży w dłoniach, ale także zapewnia maksymalną kontrolę. Wyprofilowane oparcia na kciuki to porozumiewawczy sygnał, jaki samochód daje kierowcy. Sportowe wrażenia z jazdy — to jest to, co czeka Cię w nowym BMW M3.

Precyzja i kontrola

Cechą charakterystyczną wszystkich modeli BMW oznaczonych emblematem „M” są wyjątkowe wrażenia z jazdy. W przypadku BMW M3 mamy do czynienia z prawdziwą esencją sportowych doznań za kółkiem. Napęd na tylną oś, manualna 6-biegowa skrzynia biegów i potężny 6-cylindowy silnik sprawiają, że w trakcie jazdy uśmiech rzadko schodzi z ust kierującego BMW M3. Za unikalne właściwości jezdne odpowiada także autorski układ jezdny M wyróżniający się sportowymi nastawieniami, przy jednoczesnym zachowaniu komfortu w codziennym użytkowaniu. Układ ten daje niezwykle precyzyjny feedback kierowcy, dzięki czemu ten zawsze czuje, że ma pełną kontrolę nad samochodem. Uzupełniając cały obrazek o wysokowydajne hamulce M, otrzymujemy zestaw, który stanowi obiekt marzeń każdego pasjonata sportowej jazdy.

Moc, której nigdy nie brakuje

Oczywiście kluczowym elementem i sercem BMW M3 jest wysokoobrotowy 3-litrowy silnik benzynowy BMW M TwinPower Tubo. Ta 6-cylindrowa rzędowa jednostka charakteryzuje się rasowym brzmieniem, wyjątkową charakterystyką mocy i zapewnia osiągi na najwyższym poziomie. W wersji BMW M3 rozwija moc 480 koni mechanicznych i generuje maksymalny moment obrotowy na poziomie 550 Nm. Taka konfiguracja pozwala rozpędzić 4-drzwiową limuzynę od 0 do 100 km/h w zaledwie 4,2 s. Osoby przywiązujące szczególną wagę do liczb i chcące, by auto osiągało 100 km/h w mniej niż 4 s, mogą zdecydować się na najbardziej usportowiony wariant BMW M3 Competition. Wówczas kierowca ma do dyspozycji 510 koni mechanicznych i 650 Nm maksymalnego momentu obrotowego, dzięki czemu sprint do „setki” trwa 3,9 s.

Codzienna praktyczność

Chociaż wszystkie dane i charakterystyka pojazdu wskazują na to, że BMW M3 jest urodzonym sportowcem, to jest to samochód doskonale sprawdzający się także w codziennym użytkowaniu. Posiada szereg nowoczesnych rozwiązań technicznych z zakresu łączności i inforozrywki, a także może zostać wyposażony w najbardziej innowacyjne systemy wspomagające kierowcę. Co więcej, pojemność bagażnika wynosi aż 480 litrów, a nowoczesna konstrukcja silnika sprawia, że samochód, zgodnie z nową procedurą WLTP spala w cyklu mieszanym ok, 10,3-10,6 litrów paliwa.

Jeżeli chcesz poczuć wyjątkową radość z jazdy, jaką daje BMW M3, a jednocześnie odkryć, jak wszechstronne jest to auto, koniecznie odwiedź salony dealerskie BMW M-Cars. Przekonaj się, jak bardzo sportowa i praktyczna może być limuzyna od BMW.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *