Wiadomoto Technologia Wszechstronne pompy Scherzinger – rodzaje i zastosowanie

Wszechstronne pompy Scherzinger – rodzaje i zastosowanie

3 min czytania
0
285
pompy przemyslowe gaa

Niemiecki producent wysokiej jakości pomp zębatych, firma Scherzinger, to ponad 80 lat doświadczenia inżynieryjnego w produkcji niezwykle funkcjonalnych urządzeń, dedykowanych przede wszystkim do pompowania i dozowania różnego rodzaju mediów smarnych. Jak zatem wygląda oferta marki Scherzinger? Do jakich dokładnie zastosowań i aplikacji tworzy swoje pompy?

Pompy zębate Scherzinger

Głównym zadaniem nowoczesnych pomp Scherzinger jest zapewnienie prawidłowego funkcjonowania różnego rodzaju układów mechanicznych. Pompy Scherzinger używane są zarówno do dozowania określonego rodzaju mediów, jak i wymuszania ich obiegu. Firma oferuje szereg różnego rodzaju konstrukcji, dedykowanych do konkretnego zastosowania.

Wśród nich znajdują się standardowe samozasysające pompy zębate z silnikiem elektrycznym, pompy zębate z mocowaniem na różnego rodzaju kołnierze (np. mały kołnierz albo kołnierz znormalizowany), pompy ze stopką mocującą czy w końcu dozujące i procesowe pompy chemoodporne, dedykowane do zastosowania z cieczami agresywnymi. Poszczególne typy pomp Scherzinger dostępne są w bogatej ofercie gabarytowej. Do wyboru są również różne prędkości obrotowe. Określone konstrukcje pomp posiadają certyfikat ATEX i mogą być stosowane także w warunkach zagrożenia wybuchem.

Zastosowanie pomp Scherzinger

Pompy Scherzinger znajdują niezwykle szerokie zastosowanie w rozmaitych gałęziach przemysłowych. Są one używane w motoryzacji, inżynierii i budowie maszyn, a także energetyce. Mogą one pełnić funkcję załadowania, podawania, dozowania oraz wymuszania obiegu różnego rodzaju mediów. Są one zatem jednym z istotnych elementów układów smarowania, systemów ciśnieniowych, hydraulicznych czy aplikacji grzewczych.

Wiele współczesnych maszyn i linii produkcyjnych funkcjonuje w oparciu o produkty oferowane przez Scherzinger. Pozwalają one na optymalizację produkcji, poprzez niezawodność, prędkość, precyzję i wydajność oferowanych przez markę rozwiązań. Przy czym warto zaznaczyć, że pompy Scherzinger mają duże możliwości personalizacji, dzięki czemu w łatwy sposób można dostosować je do indywidualnych potrzeb.

Comments are closed.