Wiadomoto Uroda Wybielanie odbytu – jakie sposoby są skuteczne?

Wybielanie odbytu – jakie sposoby są skuteczne?

9 min czytania
0
146
wybielanie odbytu

Wybielanie odbytu może budzić kontrowersje. Jednak coraz więcej osób decyduje się skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej, aby poprawić nie tylko wygląd miejsc intymnych ale również dla lepszego samopoczucia. Na czym polega zabieg wybielania odbytu?

Wybielanie odbytu – dlaczego zyskuje coraz większą popularność?

Coraz częściej w życiu codziennym zwracamy uwagę na swój wygląd, a także ubiór. Podążamy za „pięknem“ który możemy zaobserwować w telewizji czy internecie. Znane aktorki, aktorzy, czy też influencerki poddają się różnym zabiegom medycyny estetycznej, i chętnie dzielą się tym na swoich social mediach. Podobnie jest w przypadku wybielania odbytu, natomiast ten „trend“ możemy zaobserwować w filmach kierowanych dla osób dorosłych. Podczas intymnych scen, które nie są ocenzurowane, aktorzy pokazują nie tylko swoje ciało, ale również miejsca intymne. Presja idealnego wyglądu, połączona z wymogiem estetycznym powoduje iż naturalny, zazwyczaj ciemniejszy odcień skóry w miejscu odbytu uznane może być za mało estetyczne. Niestety osoby oglądające filmy pornograficzne, często podążają za wyznaczonymi trendami oraz kanonami w kwestii wyglądu. Czy słusznie? Na to pytanie niech odpowie sobie każdy sam.

Wybielanie odbytu – na czym właściwie polega?

Odbyt jest miejscem dosyć podatnym na powstanie przebarwień. Ciemny odcień jest cechą dziedziczną, natomiast ma to również związek z nagromadzeniem się melaniny. Warto zaznaczyć, iż zabieg wybielania odbytu jest wykonywany tylko i wyłącznie z powodów estetycznych. Nie wpływa on na polepszenie jakości życia, jednak może poprawić doznania seksualne.

Wybielanie odbytu można wykonać na 2 sposoby:

 • Laserem – zabieg polega na zastosowaniu wiązki lasera. Zabieg nie należy do przyjemnych, dlatego stosuje się krem znieczulający przed wykonaniem zabiegu. Zaleca się odbycie 2/3 serii zabiegu. Po zabiegu pacjent może przez kilka dni odczuwać dyskomfort, w postaci podrażnienia i uczucia pieczenia.
 • Produkty o działaniu wybielającym – a konkretnie maści i żele. Specjalnie żele oraz maści zawierają substancję, których zadaniem jest depigmentacja skóry.

Domowe sposoby na wybielenie odbytu – czy są skuteczne?

Samodzielne wybielanie odbytu, nie zawsze jest skuteczne a także bezpieczne. Można w ten sposób podrażnić odbyt. Domowe środki które mogą w małym stopniu poprawić kolor skóry odbytu to:

 • Sok z cytryny – sposób który wymaga systematycznego stosowania, a efekty są niewielkie. Wyciśnięty sok z cytryny ma właściwości wybielające, ale może powodować podrażnienia oraz pieczenie.
 • Kurkuma – kurkumę w proszku należy połączyć z jogurtem lub cytryną oraz odrobiną miodu. Wymieszać w takiej proporcji aby powstała gładka masa. Mieszankę nałożyć w okolice odbytu, następnie dokładnie umyć.
 • Kwas askorbinowy/ kwas azelainowy – substancje zawarte w kremach i maciach dostępnych bez recepty. Ich zastosowanie może być skuteczne, jednak są to substancje o mocniejszym działaniu, dlatego wymagają przeprowadzenia próby uczuleniowej.

Aby uzyskać jakiekolwiek efekty, zaleca się systematyczne stosowanie produktów. Najlepiej 2/3 razy dziennie, przez około 3 miesiące. Po takim czasie jesteśmy w stanie określić, czy dany produkt zadziałał tak jak chcieliśmy.

Medycyna estetyczna – gdzie szukać metamorfozy?

Niestety pokazywanie wybielonego odbytu jako udanej metamorfozy po zabiegu nie jest popularne. Jednak większość klinik medycyny estetycznej, zajmuje się takim zabiegiem. Zdjęć na stronach nie znajdziemy, natomiast podczas konsultacji, zapewne możemy zobaczyć efekty przed i po zabiegu.

Laserowe wybielanie odbytu – bezpieczeństwo zabiegu

Odbyt jest miejscem dosyć wrażliwym, a także podatnym na infekcje . Warto również zaznaczyć, iż zastosowanie lasera może także negatywnie wpłynąć na kondycję skóry. Przed zabiegiem należy wykonać depilację, i odczekać kilka dni aby zminimalizować podrażnienia. Do przeciwwskazań zaliczamy:

 • Infekcje okolic intymnych
 • Podrażnienia
 • Ciąża
 • Nowotwór

Skutkiem ubocznym zabiegu może być zwężenie odbytu, co wpłynie na problem z wydalaniem.

Podrażnienie odbytu po wybielaniu – jak sobie radzić?

Niezależnie od tego jaką metodę wybielania odbytu zastosujemy, odbyt jest miejscem wrażliwym. Jeżeli stosujesz produkty domowe, należy zrezygnować z ich stosowania. W przypadku zabiegu z użyciem lasera, warto skontaktować się z lekarzem, jeżeli dolegliwości utrzymują się powyżej 4/5dni. Może także zastosować środki dostępne w aptece:

 • Żel np z aloesu
 • Maść z witaminą A
 • Olej kokosowy
 • Produkty do pielęgnacji noworodków
 • Kosmetyki dla skóry skłonnej do podrażnień a także skóry wrażliwej

Podrażnienie, ból czy dyskomfort podczas zabiegu to skutku uboczne wybielania odbytu. Jeżeli czujesz potrzebę, podążania za trendami i wyznaczonymi kanonami piękna, to zdecyduj się na klinikę w której zabieg zostanie wykonany bezpiecznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *