Wiadomoto Technologia Czy warto kupić subskrypcję Xbox Game Pass

Czy warto kupić subskrypcję Xbox Game Pass

6 min czytania
0
542
xbox game pass

W ostatnim czasie o Xbox Game Pass jest naprawdę głośno. Po prawdzie trudno się temu dziwić, bo Microsoft dodaje do swojej usługi coraz więcej ciekawych gier, o których rozpisują się różnorodne branżowe portale. Ciężko o tydzień, w którym nie poznalibyśmy tytułu choć jednej produkcji, która wkrótce wzbogaci tytułowy abonament. Ale czy tak naprawdę warto go kupić? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w niniejszym artykule.

Xbox Game Pass – czy warto kupić subskrypcję?

Xbox Game Pass to subskrypcja Microsoftu, która trafiła na rynek w 2017 roku. Abonament występuje w trzech wersjach: na PC, konsole i wydaniu Ultimate. Zdecydowanie najciekawszą opcją wydaje się ostatnia pozycja, bo nie dość, że Xbox Game Pass Ultimate zapewnia dostęp do gier zarówno na PC jak i konsole, to w cenie oferuje też Xbox Live Gold i specjalne bonusy tylko dla subskrybentów.

Niemniej jednak „podstawowy” wariant również daje radę. Obecnie w usłudze są setki różnorodnych gier, dlatego każdy powinien bez większego trudu znaleźć coś dla siebie. Cena Game Passa nie jest wysoka, a gdyby podliczyć, ile kosztuje każda gra zawarta w abonamencie z osobna, to z pewnością ostateczna kwota wprawiłaby w osłupienie niejednego gracza. Dlatego też z czysto ekonomicznego punktu widzenia, jak najbardziej warto zainwestować w subskrypcję Microsoftu.

Ile kosztuje Xbox Game Pass?

Subskrypcja XGP na szczęście nie jest przesadnie droga. Miesięczny koszt abonamentu to mniej więcej równowartość trzech kaw w niezłej kawiarni. Przechodząc do konkretów, ceny kształtują się następująco:

  • Xbox Game Pass (PC) – 39,99 zł / msc
  • Xbox Game Pass (konsole) – 40 zł / msc
  • Xbox Game Pass Ultimate – 54,99 zł / msc

Jak widać, jest dość tanio. Warto jeszcze wspomnieć, że wcale nie trzeba płacić podanych wyżej kwot, bo Xbox Game Pass często można dorwać w promocji. Niekiedy przeceny organizuje sam Microsoft, ale częściej tańszą subskrypcję kupimy w popularnych sklepach z kluczami do gier. Mówiąc prościej: chcąc oszczędzić, wystarczy poświęcić trochę czasu, by znaleźć najlepszą ofertę.

Czy warto kupić Xbox Game Pass? Podsumowanie

Jeśli zależy ci na dostępie do ogromnej biblioteki gier za niewielkie pieniądze, to jak najbardziej zainwestuj w XGP lub XGP Ultimate. Biorąc pod uwagę ceny gier na konsole nowej generacji, w zamian za jedną pozycję kupioną w dniu premiery można mieć prawie pół roku omawianego abonamentu, a to mówi samo za siebie.

Biblioteka Game Passa jest naprawdę rozległa i wbrew przekonaniu niektórych osób, wcale nie składa się jedynie z niezależnych produkcji. Obecnie w usłudze znajdują się m.in. takie hity jak Red Dead Online, Forza Horizon 4, seria Gears of War, Battlefield czy DOOM. W tej cenie ciężko o lepszą ofertę i raczej w najbliższym czasie żadna firma nie odważy się rzucić Microsoftowi rękawicy. Abonament Amerykanów jest już na tyle rozpoznawalny, że słyszał o nim prawie każdy gracz. Nawet taki gigant jak Sony mógłby mieć problem z wypromowaniem konkurencyjnej platformy.

Comments are closed.