Wiadomoto Dom Dlaczego jakość dachu jest ważna?
Dom

Dlaczego jakość dachu jest ważna?

2 min czytania
0
662
Dlaczego jakość dachu jest ważna

Wysokiej jakości dach zapewnia odpowiednie bezpieczeństwo. Pogoda jest głównym wyzwaniem, jeśli chodzi o dachy, a nasz klimat staje się coraz bardziej zmienny i intensywny w wielu częściach kraju. Silne wiatry, ulewny deszcz, gradobicie i obfite opady śniegu – to wszystko ma swoje żniwo. Dach o niższej jakości może nie sprostać surowym warunkom pogodowym.

Ważne jest, aby dach nie przepuszczał wody ani wilgoci. Każda wilgoć może spowodować uszkodzenie konstrukcji dachowej, a także innych obszarów nieruchomości, co może wzmagać rozwój pleśni i inne komplikacje. Kolejną ważną cechą, jest wydajność energetyczna dachu dobrej jakości. Szacunki sięgają nawet 50% strat energii, spowodowanych nieefektywnymi dachami. Może to dotyczyć zarówno utraty zimnego powietrza w upalne lato, jak i utraty ciepła w zimie – to niepotrzebna strata.

Co z wyglądem? Dla poprawy wyglądu nie tylko dachu, ale również całej nieruchomości, warto zainwestować w dobrej jakości system odprowadzania wody deszczowej. Wysokiej jakości stalowe marki Galeco – to najwyższa jakość rynien oraz wysoka trwałość. Gwarancja czterech warstw ochronnych, zabezpiecza rynny przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych. Rynna poddawana jest dwustronnemu cynkowaniu, pasywowaniu oraz pokryta ochronną i estetyczną powłoką organiczną – dla gwarancji jakości oraz niezawodności.

Comments are closed.