Wiadomoto Technologia Dofinansowanie do fotowoltaiki dla mieszkańców Poznania

Dofinansowanie do fotowoltaiki dla mieszkańców Poznania

5 min czytania
0
404
dofinansowanie do fotowoltaiki dla mieszkancow poznania

Fotowoltaika to proces wytwarzania energii elektrycznej z promieni słonecznych. W obecnych czasach rozwój fotowoltaiki następuje dynamicznie. Temat instalacji fotowoltaicznych zyskał mocno na popularności. Wielu mieszkańców kraju coraz częściej decyduje się na taką inwestycję. Słońce natomiast stanowi trzecie co do wielkości źródło energii odnawialnej na świecie.

Czym jest fotowoltaika?

Fotowoltaika, a właściwie to panele fotowoltaiczne, zostały stworzone w celu zmiany energii promieniowania słonecznego w energię elektryczną. Jedną z większych zalet fotowoltaiki jest tańszy prąd w naszych gniazdkach. Energia słoneczna może być wykorzystywana do zasilania wszystkich, niewielkich urządzeń przenośnych. Nadaje się również do ogrzewania pomieszczeń, a także podgrzewania wody w budynkach mieszkalnych. Każdy może czerpać korzyści z naturalnych źródeł energii. Dzięki temu wychodzimy naprzeciw postępującej degradacji środowiska naturalnego oraz stale rosnącym cenom prądu.

Dofinansowania do instalacji fotowoltaicznych dla mieszkańców Poznania

Budowa takiej instalacji fotowoltaicznej jest sporą inwestycją, ale zdecydowanie opłacalną. Energia słoneczna, jest ekologiczna oraz dodatkowo stanowi swego rodzaju uzyskanie niezależności od naszych dostawców energetycznych. Wiąże się to przede wszystkim, ze znacznym obniżeniem naszych kosztów i komfortem.

Od 2019 roku działa ogólnopolski program, który dofinansowuje budowę takiej instalacji fotowoltaicznej. Nowe dotacje na fotowoltaikę, które przewidziane są na lata 2019-2025 skierowane są do właścicieli budynków mieszkalnych. Natomiast warunkiem otrzymania dotacji jest wcześniejsze nie korzystanie z innego dofinansowania, w tym przypadku chodzi o dofinansowanie rządowe.
Temat fotowoltaiki stał się w ostatnich latach bardzo popularny. Z roku na rok, rośnie zainteresowanie Polaków odnawialnymi źródłami energii. Wchodzi w to także korzystanie z instalacji fotowoltaicznych we własnych gospodarstwach domowych. Powstał także program „Mój Prąd”, który ma na celu zachęcenie więcej obywateli do inwestycji w instalację fotowoltaiczną.

Jak otrzymać dofinansowanie?

Skoro wiadomo już, że istnieje możliwość złożenia wniosku o dotacje na instalacje fotowoltaiczne, to jakie warunki należy spełnić, aby je uzyskać? Istnieje kilka niezbędnych zasad, które trzeba uskutecznić, aby otrzymać 5000 plus. Oto one:

  • dotacje mogą otrzymać osoby, niekorzystające wcześniej z rządowych programów na instalację fotowoltaiczną
  • w programie mogą wziąć udział jedynie osoby fizyczne – nie są one przeznaczone dla przedsiębiorców
  • dofinansowanie jest udzielane tylko na nowe instalacje – osoby chcące przeprowadzić modernizacje nie otrzymają dotacji
  • prąd musi być wytwarzany tylko na własny użytek
  • pod uwagę zostaną wzięte tylko inwestycje, które rozpoczęły się po dacie początkowej projektu

Jeżeli mieszkańcy wielkopolski zainteresowani są fotowoltaiką i spełniają wszystkie powyższe warunki, mogą starać się o dofinansowanie. Jest ono praktycznie pewne, wystarczy wypisać wniosek. Dofinansowanie do paneli słonecznych

Comments are closed.