Wiadomoto Dom Innowacyjne rozwiązania dla miłośników pływania

Innowacyjne rozwiązania dla miłośników pływania

5 min czytania
0
77
basen domowy

Basen stał się bardzo pożądanym elementem architektury przydomowej. Świetnie nadaje się do zabawy, relaksu i treningu. Znika konieczność kupowania karnetu na zatłoczoną pływalnię, do której najpierw trzeba dojechać, co już generuje dodatkowe koszty i pochłania cenny czas.

Jeśli ktoś chce mieć estetyczny i trwały basen, to powinien zapomnieć o modelach wykonanych z tworzyw sztucznych lub wykończonych płytkami ceramicznymi. Zdecydowanie lepszym wyborem są baseny ze stali nierdzewnej. Będzie to świetna opcja zarówno do ośrodka wypoczynkowo-rekreacyjnego, jak i do przydomowego ogrodu.

Baseny dopasowane do indywidualnych potrzeb i preferencji użytkowników

Świetnym rozwiązaniem dla osób aktywnych fizycznie są baseny z przeciwprądem, dzięki którym możliwe staje się poprawienie kondycji, kształtowanie sylwetki. Liczne korzyści mogą czerpać także osoby starsze, jest to bezpieczna forma treningu. Nie trzeba dobrze pływać, a strumień wody można regulować, co pozwala na dopasowanie go do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Kolejnym udogodnieniem będzie roleta basenowa, która umożliwi obniżenie kosztów utrzymania czystości i zużycia energii elektrycznej. Wyróżniają ją świetne właściwości izolacyjne. Napęd może być elektryczny lub manualny. Znika problem z wpadnięciem do basenu zanieczyszczeń, rozwijaniem się glonów. Baseny ze stali nierdzewnej nie są przeznaczone wyłącznie do obiektów rekreacyjnych i pływackich. Każdy może cieszyć się ich funkcjonalnością na co dzień, jeśli zdecyduje się na montaż w przydomowym ogrodzie. Jest on łatwy i szybki, fachowcy sprawnie wszystko zainstalują, dzięki czemu będzie można wygodnie korzystać z eleganckiego basenu w dowolnym momencie. Konstrukcja ze stali nierdzewnej jest odporna na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych, niepodatna na uszkodzenia mechaniczne.

Z czego wynika popularność basenów ze stali nierdzewnej?

Baseny ze stali nierdzewnej nie przeciekają nawet po wielu latach użytkowania. Cechuje je absolutna szczelność. Wysokiej jakości spawy nie mają żadnych ubytków, producent stosuje innowacyjne metody łączenia elementów. Powierzchnia basenu jest idealnie gładka, nie ma porów, żadnych fug. Ułatwia to czyszczenie, zapobiega zabrudzeniom i gromadzeniu się w szczelinach mikroorganizmów. W przypadku zwykłych basenów trudno o pozbycie się brudu zakamarków, opowiada powierzchnia sprzyja rozwojowi chorobotwórczych drobnoustrojów. Następny ze stali nierdzewnej są tworzone w warsztatach, elementy wycina się laserowo. Sięga się wyłącznie po wysokiej jakości, solidne arkusze stali nierdzewnej. Jest to materiał odporny na korozję, nie wymaga żadnego dodatkowego zabezpieczenia. Odznacza się niepodatnością na promieniowanie ultrafioletowe i działanie skrajnych temperatur. Nie utraci swoich pierwotnych walorów użytkowych i estetycznych przez wiele lat. Nie wymaga napraw, remontów ani konserwacji. Można liczyć na niskie koszty eksploatacyjne. Baseny ze stali nierdzewnej nie ulegają uszkodzeniom nawet w przypadku mrozów, pozostawienia wody w niecce. Zadbano również o optymalne rozprowadzanie w nich uzdatnionej wody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *