Wiadomoto Motoryzacja Kominiarki i kominy termoaktywne – na motocykl i nie tylko

Kominiarki i kominy termoaktywne – na motocykl i nie tylko

4 min czytania
0
234
kominy termoaktywne

Jazda na własnym jednośladzie daje niepowtarzalne przeżycia. To przede wszystkim poczucie wolności, możliwość dotarcia w krótkim czasie w wiele miejsc, a także wspólne spędzanie czasu ze swoimi bliskimi, chociażby z przyjaciółmi, którzy podzielają naszą pasję.

Właśnie dlatego z roku na rok przybywa w Polsce motocyklistów. Zwiększa się również ich poziom profesjonalizmu. O podstawowych zasadach bezpieczeństwa wie niemal każdy i niemal każdy motocyklista się do nich stosuje. A bezpieczeństwo zaczyna się jeszcze przed wyjściem na przejażdżkę, na etapie ubierania się.

Akcesoria motocyklowe, o których nie możesz zapomnieć

Akcesoria motocyklisty, które przychodzą nam do głowy w pierwszej kolejności to oczywiście kurtka motocyklowa, dobre spodnie, solidne i przyczepne buty, mocne i grube rękawice, ochraniacze i oczywiście kask, bez którego motocyklem jeździć po prostu nie można. Większość poruszających się po polskich drogach motocyklistów jest odpowiednio wyposażonych i dba również o wydawać by się mogło detale, które jednak finalnie rzutują na poziom komfortu i bezpieczeństwa na drodze.

Kominiarka i komin termoaktywny – czy warto kupić?

Oczywiście nie brakuje osób, które nie stosują kominiarek pod kaskiem i jeżdżą zupełnie bez takich akcesoriów. To jednak wydaje się pewna mniejszość bardziej konserwatywnych motocyklistów lub osoby jeżdżące sporadycznie i na krótkich trasach. Jeżeli spędzamy bowiem wiele godzin w kasku motocyklowym bardzo szybko przekonamy się, że odpowiednio dobrany i solidny komin lub kominiarka z dobrego materiału będą nam sprzyjały i sprawiały, że każdy kilometr będziemy pokonywali znacznie bardziej komfortowo, a co za tym idzie również bezpiecznie.

Kominiarka lub komin termoaktywny z wełny merino lub materiałów takich jak Outlast pozwalają na doskonalą termoregulację. W przypadku zimnej aury będziemy mogli się dzięki takim dodatkom nieco ogrzać, a w przypadku, kiedy na zewnątrz jest bardzo gorąco, będziemy znacznie lepiej wentylowani. Poprawimy tym samym komfort jazdy na motocyklu i stanie się to dla nas czynnością jeszcze przyjemniejszą.

Comments are closed.