Wiadomoto Motoryzacja Jak wybrać aerodynamiczny kask wyścigowych? Przegląd kasków Arai: gładkie i okrągłe modele

Jak wybrać aerodynamiczny kask wyścigowych? Przegląd kasków Arai: gładkie i okrągłe modele

5 min czytania
0
42
arai

Analizy przeprowadzone przez francuski Narodowy Instytut Badań Transportu i Bezpieczeństwa nie pozostawiają złudzeń-to nasze ręce, nogi oraz głowa są najbardziej narażonymi elementami ciała podczas poważnych incydentów motocyklowych. Aby zapewnić doskonałą ochronę wymienionych obszarów, należy korzystać z oferty sprawdzonych i renomowanych producentów. W dzisiejszej publikacji podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu aerodynamicznego kasku wyścigowego!

Przegląd kasków- najważniejsze cechy

To właśnie kaski Arai są doskonałym fundamentem dla przeprowadzenia dzisiejszego zestawienia. Bogaty asortyment produktów umożliwia zaprezentowanie wszystkich atutów, które przekładają się na komfort i bezpieczeństwo jazdy. Zatem, o czym warto pamiętać?

arai

Kształt

Aerodynamiczny charakter kasku wynika z jego specjalnej budowy. Płynny i gładki kontur kasków Arai minimalizuje opór powietrza, poprawiając jednocześnie dynamikę jazdy, swobodę poruszania głową i stabilność użytkowania. W tym miejscu należy wspomnieć o rozwiązaniu modelu Arai Concept-X, czyli nisko osadzonym środku ciężkości, co zdecydowanie zwiększa stabilność skorupy.

Wentylacja

Niezależnie od warunków eksploatacji, kask powinien posiadać efektywny system wentylacji, który kontroluje komfort termiczny. Jest to bardzo istotne podczas wszelkiego rodzaju wyścigów i zawodów, gdy każda cecha wyposażenia może mieć decydujący wpływ na zdobycie przewagi w konkurencji.

tagline image

Kolejny raz należy przytoczyć produkt Arai Concept-X, gdzie zainstalowano niezwykle zaawansowany system odprowadzania powietrza. Połączenie dużych otworów przednich z niewielkimi szczelinami wylotowymi gwarantuje skuteczny przepływ powietrza wewnątrz kasku. Co więcej, zastosowana tutaj również Free Flow System, który zmniejsza szum wiatru i turbulencje, a jednocześnie odprowadza gorące powietrze.

Bezpieczeństwo

Ten aspekt złożony jest z kilku współpracujących parametrów- pierwszym z nich jest wykorzystany materiał. Ciekawym przykładem jest model Profile V o skorupie wykonanej w technologii Super Fabric Laminate z włókien szklanych.

Kolejnym ogniwem jest niezwykle efektywne zapięcie paska DD oraz specjalne przetłoczenia, które dodatkowo wzmacniają całą konstrukcję. Kwestia bezpieczeństwa powinna bazować na wszelkiego rodzaju oficjalnych potwierdzeniach jakości.

resize

Każdy element kasku powinien posiadać atesty i certyfikaty, potwierdzające spełnienie określonych standardów oraz kontrolę podczas procesu produkcji- a tych nie brakuje. Japońska strategia fabrykacji uwzględnia aż 5 etapów nadzoru! Kaski integralne od Arai spełniają najwyższe normy bezpieczeństwa, ale także praktyczności.

araitourx

Wszechstronność

Aby kask wyścigowy przynosił pełną satysfakcję, nie należy zapominać o funkcjonalności. Kaski Arai umożliwiają łatwe wyjęcie wnętrza i pełną zdatność do prania, dzięki czemu jazda jest przyjemna oraz higieniczna. Projektanci pozostawili również przestrzeń na zainstalowanie zestawu interkom, co eliminuje ryzyko nieprzyjemnego ucisku na policzkach.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *