Wiadomoto Dom Lokalizator kabli – jak działa? jaki wybrać?
Dom

Lokalizator kabli – jak działa? jaki wybrać?

6 min czytania
0
529
lokalizator rur kabli

Naruszenie gruntu wymaga szczególnej ostrożności od osoby wykonującej wykopy. Jest to niezbędnik podczas wykonywania takich czynności. Wszystkie roboty budowlane czy drogowe wiążą się nie tylko z inwestycją, ale również z szeroką wiedzą w tym zakresie.

Na czym polega działanie lokalizatorów kabli?

Przede wszystkim na uwadze należy mieć fakt, że pod ziemią znajduje się wiele rur ziemnych czy kabli. Mamy do dyspozycji wiele map geodezyjnych, które znacząco poprawiają warunki pracy. Mimo tego powinno się dokonywać dokładnej analizy oraz weryfikacji gruntu, który przeznaczony jest na roboty drogowe bądź budowlane, podczas których niezbędne jest bezpieczeństwo oraz pewność osób wykonujących. Pomogą nam w tym specjalne narzędzia skanujące owy teren. Całość można porównać do zasady ograniczonego zaufania, ponieważ pomoże nam ona w bezproblemowym prowadzeniu prac. W przypadku wykonywania takich prac, trzeba zachować szczególną ostrożność i wszelkie zasady bezpieczeństwa. Dostępne urządzenia pomogą nam w wyeliminowaniu jakichkolwiek uszkodzeń przewodów czy rur znajdujących się pod ziemią.

Lokalizator kabli – Radiodetection

Lokalizator kabli to urządzenie, które pozwala na dokładną analizę terenu. Głównym celem prac powinno być bezpieczeństwo. Zastosowanie takiego sprzętu wpływa nie tylko na prewencyjną weryfikację gruntu, ale również znacząco wpływa na późniejszy postęp pracy. Dzięki lokalizatorom kabli możemy wykluczyć zbędne koszty, które mogłyby być skutkiem ewentualnych uszkodzeń kabli oraz rur. Jednym z lepszych producentów lokalizatorów jest firma Radiodetection. Jest to sprzęt najwyższej jakości, który zapewnia dokładną detekcję całej infrastruktury drogowej.

Oferta firmy

Dodatkowo, firma posiada szeroką gamę ofertową. Można tam zdobyć m.in. lokalizatory kabli i rur PCV, uszkodzeń izolacji a także lokalizatory prądów błądzących i reflektometry. Każdy zainteresowany powinien mieć na uwadze podstawowe wyposażenie narzędzi elektronicznych, których nie powinno zabraknąć podczas wykonywania prac w gruncie.

  • Kategoria C.A.T 4 – umożliwia ona szybką, a co ważniejsze bezpieczną detekcję infrastruktury podziemnej. Możliwy jest tryb pasywny, ale również tryb Genny. Pozwala on na pracę z generatorem, który wskazuje głębokość instalacji.
  • Seria produktu RD7100 i RD8100 – cechuje się wysokim stopniem zaawansowania. Pozwala na znacząco precyzyjne wskazania położenia głębokości infrastruktury. Dodatkowo, określa również poziom infrastruktury, a także wykrywa uszkodzenia izolacji. Co więcej, seria RD7100 oraz RD8100 oprócz posiadania standardowych funkcji każdego wykrywacza, pozwalają na realizację lokalizacji zakopanych markerów znacznikowych.

Firma zachęca do porównania ofert oraz wybrania najlepszego sprzętu do pracy. Należy jednak pamiętać, że każdy sprzęt posiada indywidualne cechy i w zależności od modelu czy ustawień, urządzenia pracują w różnych częstotliwościach. Każdy z nich posiada wbudowany moduł GPS oraz dynamiczną ochronę przed przepięciami. Dlatego też nie ma wątpliwości, że bezpieczeństwo zostanie zachowane i będzie można bez żadnych wątpliwości przystąpić do pracy. Poza tym sprzęt skonstruowany jest w taki sposób, aby jego obsługa była szybka i przede wszystkim łatwa.

 

Comments are closed.