Wiadomoto Uroda Nanoplastia – co to jest, efekty, koszt, wady i zalety

Nanoplastia – co to jest, efekty, koszt, wady i zalety

13 min czytania
0
3,727
nanoplastia

Nanoplastia jest zabiegiem który pozwala uzyskać proste i lśniące włosy. Coraz więcej kobiet, decyduje się na wykonanie takiego zabiegu. Czym jest nanoplastia, oraz jakie ma wady i zalety?

Czym jest nanoplastia?

Nanoplastyka, nazywana również nanoplastią, jest zabiegiem który pozwala wyprostować włosy. Wbrew pozorom, zabieg ten jest w stanie uporać się z niesfornymi lokami, mocnym afro, czy po prostu włosami które lekko się falują lub nie układają.  Nanoplastię wykonuje się stosując specjalny preparat, oraz prostownicę. Nie należy się obawiać produktu, który stosowany jest do zabiegu, ponieważ jego skład jest bogaty w takie składniki jak:

 • Kolagen
 • Keratyna
 • Proteiny
 • Olej arganowy
 • Witaminy
 • Aminokwasy
 • Olejki

Warto podkreślić, że zabieg daje długotrwałe efekty, nawet do 8 miesięcy nasze włosy będą odżywione, lśniące i proste. Jeżeli marzysz o prostych, zdrowych włosach, to ten zabieg będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.

krecone wlosy

Jak wygląda taki zabieg i jakie ma przeciwwskazania?

Podstawową czynnością przed wykonaniem zabiegu, jest dokładne umycie włosów, oraz skóry głowy. Na umyte włosy, nakłada się przygotowany wcześniej preparat,  którego skład oparty jest głównie na karbocysteinie oksoacetamidowej. Po nałożeniu preparatu, zakładany jest czepek. Po upływie 60 minut, można zmyć preparat, a następnie dokładnie wysuszyć włosy. Kluczowym etapem jest prostowanie, które jest dosyć długie. Aby zabieg nanoplastii dał jak najlepsze efekty, należy cienkie pasma, prostować, a dokładniej wygładzać nawet kilkanaście razy. Po dokładnym wyprostowaniu, przychodzi etap kolejnego mycia, oraz zastosowania specjalnej maski odżywczej na włosy.  Nanoplastia wymaga poświęcenia czasu, ponieważ taki  zabieg trwa od 3 do 5 godzin.

Warto zaznaczyć, iż nanoplastię nie zawsze można stosować. Do przeciwwskazań należą:

 • Zniszczone włosy
 • Kruche włosy
 • Włosy łamliwe
 • Włosy często rozjaśniane, które są w kiepskiej kondycji

Efekty, wady i zalety nanoplastii

Nanoplastia to stosunkowo nowa metoda prostowania włosów, która staje się coraz bardziej popularna wśród kobiet. Zawiera ona nowoczesne składniki, takie jak nanocząsteczki keratyny, które zmieniają strukturę włosów, aby zniwelować skręcanie i niesforne kosmyki. Poniżej przedstawiamy efekty, wady i zalety nanoplastii.

Efekty:

 • Włosy są wygładzone i bardziej lśniące, bez potrzeby używania płaskiej prostownicy.
 • Włosy są mniej podatne na skręcanie, więc fryzura pozostaje gładka przez dłuższy czas.
 • Włosy są bardziej miękkie i elastyczne, co ułatwia ich układanie.
 • Nanoplastia może pomóc wzmocnić włosy, zapobiegając ich łamliwości.

Wady:

 1. Koszt: Nanoplastia jest jednym z droższych zabiegów pielęgnacyjnych włosów, co może być dla niektórych ludzi zbyt dużym obciążeniem finansowym.
 2. Trwałość: Choć nanoplastia może trwać kilka miesięcy, to jednak nie jest to trwały zabieg. Po pewnym czasie trzeba go powtarzać, aby utrzymać efekt.
 3. Ryzyko uszkodzenia włosów: Zabieg nanoplastii, podobnie jak wiele innych zabiegów chemicznych, może spowodować uszkodzenie włosów, jeśli nie zostanie wykonany prawidłowo lub jeśli użyte zostaną nieodpowiednie produkty.
 4. Konieczność stosowania specjalistycznych kosmetyków: Po nanoplastii konieczne jest stosowanie specjalnych kosmetyków, które pomogą utrzymać efekt zabiegu i chronić włosy przed uszkodzeniem.

Zalety:

 • Wygładzenie i ujarzmienie włosów – nanoplastia sprawia, że włosy są gładkie, miękkie i lśniące, a jednocześnie trwale prostowane.
 • Trwałość efektu – efekty nanoplastii utrzymują się długo, a po kilku miesiącach można zastosować tzw. „powtórkę”, czyli ponownie wykonać zabieg.
 • Bezpieczeństwo – nanoplastia nie narusza struktury włosa, a preparaty stosowane w trakcie zabiegu nie zawierają substancji szkodliwych dla zdrowia.
 • Łatwość utrzymania – po nanoplastii włosy są łatwiejsze do układania i stylizacji, co pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze na kosmetykach.
 • Dostępność – zabieg nanoplastii jest dostępny w wielu salonach fryzjerskich, a jego koszt nie jest wygórowany w porównaniu do innych zabiegów kosmetycznych.

Czym się różni nanoplastia od keratynowego prostowania włosów?

Zarówno nanoplastia jak i keratynowe prostowanie dają efekt wygładzonych, lśniących włosów. Jednak keratynowe prostowanie nie jest tak skuteczne przy włosach mocno kręconych, a także efekt jest mniej trwały. Różnice przedstawiamy poniżej:

 

NANOPLASTIA

KERATYNOWE PROSTOWANIE

Czas zabiegu

3-5 godzin

2-4 godziny

Cel zabiegu

Wyprostowanie włosów

Rekonstrukcja struktury włosów

Skład preparatu

Naturalny nie powodujący uszkodzeń włosa

Chemiczny – może wpłynąć na kondycję włosa

Efekt końcowy

Nawet 6-8 miesięcy

Maksymalnie 3 miesiące

Uwagi szczególne

Można spinać i myć włosy po zabiegu.

Nie wolno spinać, a pierwsze mycie najwcześniej po 3 dniach

Cena

350-1000 w zależności od włosów i stopnia pokręcenia

250-600 złotych w zależności od długości

Zalecenia po zabiegu

Odpowiednia pielęgnacja

Odpowiednia pielęgnacja, oraz zadbanie by włosy się nie odkształcały od gumek, spinek czy poduszki.

 

Czy zabieg nanoplastii można wykonać w domu?

Zabieg nanoplastii można wykonać w domu, aczkolwiek ze względu na bezpieczeństwo warto udać się do osoby doświadczonej. Profesjonalny salon fryzjerski będzie dobrym rozwiązaniem nie tylko z uwagi na dokładniejsze wykonanie, ale również ze względu na lepszy sprzęt, a także profesjonalne środki do nanoplastii. Jeżeli z jakiś powodów zdecydujesz się wykonać zabieg w domu, to warto zwrócić uwagę na wybór dobrej prostownicy, a także poprosić o pomoc inna osobę. Prostowane pasm z reguły wygląda na czynność bardzo prostą, jednak może być męczące, lub nie dokładne.  Konieczne jest również dokładne przeczytanie instrukcji załączonej do preparatu, i bezwzględne stosowanie się zaleceń.

Ile kosztuje nanoplastia?

Koszt nanoplastii zależy od kilku czynników, takich jak lokalizacja salonu fryzjerskiego, doświadczenie fryzjera, długość i grubość włosów oraz użyte produkty do zabiegu. Ceny mogą znacznie się różnić w zależności od regionu i kraju. Średnio, cena nanoplastii w Polsce wynosi od około 300 do 1000 złotych w zależności od wymienionych czynników. Warto jednak zawsze uzyskać dokładną wycenę od konkretnego salonu fryzjerskiego przed podjęciem decyzji o zabiegu.

Jak długo utrzymuje się efekt po nanoplastii?

Efekt nanoplastii, czyli wygładzenia i ujarzmienia włosów, zależy od indywidualnych czynników, takich jak kondycja i rodzaj włosów, rodzaj i jakość użytych preparatów oraz sposób dbania o włosy po zabiegu. Zazwyczaj jednak efekty nanoplastii utrzymują się od 2 do 6 miesięcy. Po tym czasie włosy stopniowo wracają do swojego naturalnego stanu, ale wciąż pozostają w dobrym stanie, są gładkie i lśniące. Można wtedy zdecydować się na powtórne wykonanie zabiegu, aby przedłużyć efekty i poprawić kondycję włosów.

Comments are closed.