Wiadomoto Zdrowie Suplement diety HMB – czym jest i dla kogo jest przeznaczony?

Suplement diety HMB – czym jest i dla kogo jest przeznaczony?

4 min czytania
0
98
cwiczenia na silowni

HMB, czyli kwas 3-hydroksy-3-metylowomasłowy, wykazuje ogromne korzyści dla osób o zaawansowanym stażu treningowym, ale także początkujących adeptów. Suplement diety wspiera procesy anaboliczne, przyrost mięśni, zwiększenie wytrzymałości oraz redukcję tkanki tłuszczowej, a to wciąż nie wszystkie zalety stosowania. Sprawdź, czym jest i dla kogo jest dedykowany!

Suplementacja HMB – najważniejsze informacje

Co to jest?

HMB jest związkiem chemicznym produkowanym przez ludzkim organizm, ale są to śladowe ilości. Właśnie dlatego niezbędna jest suplementacja hmb, która wykazuje aktywność zmniejszającą poziom cholesterolu, a także działania pożądane dla osób regularnie ćwiczących na siłowni. Ma to związek z obniżeniem poziomu tkanki tłuszczowej, wzmocnieniem odporności i siły, a przede wszystkim – funkcją ochronną tkanki mięśniowej przed procesem rozpadu.

Odżywka HMB jest sprawdzonym wyborem doświadczonych zawodników kulturystyki i stałych użytkowników klubów fitness. Suplement dodatkowo wspomaga syntezę białek i prowadzi do odbudowy kosmków jelitowych.

Właściwe dawkowanie

Preparat wymaga bardzo szczegółowego porcjowania oraz przestrzegania zaleceń producenta. Rekomendowana suplementacja dla mężczyzny wynosi 3000 mg dziennie, a w przypadku kobiet – 2000 mg dziennie. Wartości te powinny zostać rozdzielone na kilka porcji. Polecanym rozwiązaniem zanim rozpoczniemy suplementację HMB jest konsultacja z profesjonalistą, który udzieli wskazówek i sprawi, że wykorzystasz pełen potencjał środka.

Należy wspomnieć również o kreatynie, która doskonale integruje się z HMB. Połączenie HMB z kreatyną potrafi wzmocnić siłę mięśni, wydłużyć czas trwania jednostki treningowej oraz przyspieszyć okres regeneracyjny co może ułatwić nabieranie masy mięśniowej.

Dla kogo?

Stosowanie suplementu jest bardzo uniwersalne. Rezultaty są widoczne u osób, które postanowiły powrócić do sal po dłuższej przerwie treningowej lub nigdy nie podjęły ćwiczeń. Co interesujące, HMB jest doskonałym wsparciem dla sportowców borykających się z kontuzjami lub poważnymi schorzeniami, ale także dla osób starszych, które doświadczają ograniczeń związanych z wiekiem.

Popularność HMB nie słabnie także w środowisku zawodników wszelkiego rodzaju sztuk walki. Dzieje się tak, ponieważ zawody i rywalizacja sportowa wymusza utrzymanie bardzo restrykcyjnych kategorii wagowych, a opisywany suplement dostarcza skuteczne rezultaty w tym zakresie. Co więcej, systematyczne dawkowanie hydroksymetylomaślany wspiera spalanie tkanki tłuszczowej i mobilizuje cały organizm do przeprowadzenia pożądanych procesów regeneracyjnych.

Comments are closed.