Wiadomoto Motoryzacja Wyposażenie warsztatu. Czym kierować się przy wyborze?

Wyposażenie warsztatu. Czym kierować się przy wyborze?

4 min czytania
0
554
narzedzia warsztat

Każdy początkujący mechanik lub majsterkowicz staje przed wyborem podstawowego wyposażenia do swojego warsztatu. W tym wypadku należy wiedzieć, co będzie znajdowało się na liście priorytetowej takiego wyposażenia oraz jaki budżet możemy na to przeznaczyć.

Sprzęt diagnostyczny i serwisowanie samochodów

Wyposażenie warsztatu, które będzie opierało się głównie na serwisowaniu różnych pojazdów, wymaga zainwestowania w specjalne podnośniki, rampy oraz specjalistycznego sprzętu do diagnostyki komputerowej. Tego rodzaju elementy wyposażenia są kluczowe do rozpoczęcia podstawowych prac przy pojazdach, wstępnej diagnostyki a także umożliwiają komfort i bezpieczeństwo podczas serwisowania.

Prasy warsztatowe i maszyny do metalu

Drugim ważnym elementem wyposażenia warsztatu będą podstawowe elektronarzędzia – głównie przeznaczone do metalu. Podczas pracy przy pojazdach mogą okazać się niezbędne takie maszyny jak szlifierki, piły lub prasy warsztatowe. Każde z tych elektronarzędzi przyda się przy obróbce metalowych części pojazdów.

Pozostałe wyposażenie warsztatu

Z pewnością w każdym warsztacie przyda się zapasowe źródło energii, jakim jest agregat prądotwórczy. Dzięki niemu będziemy w stanie zasilić niektóre z urządzeń w naszym warsztacie. Pamiętajmy o takich elementach wyposażenia jak wysokojakościowy sprzęt spawalniczy i narzędzia pneumatyczne jak pistolet do piaskowania lub klucze udarowe.

Nie zapominajmy o odzieży ochronnej i odpowiednich akcesoriach do wykonywania danych czynności (np. konkretne stojaki, elektrody do konkretnego rodzaju spawania, kompresor o odpowiedniej mocy).

W bardziej zaawansowanym warsztacie możemy pokusić się o droższe i dostosowane do większych prac wyposażenie, jak wyciągarki elektryczne (https://jptech-maszyny.pl/wyciagarki-elektryczne), dostosowane do podnoszenia dużych ciężarów w pionie i poziomie.

Przechowywanie narzędzi w warsztacie

Warto zainwestować także w meble i różnorodne wieszaki, pojemniki do przechowywania narzędzi, które zawsze powinniśmy mieć pod ręką.

Wybierajmy wyposażenie o jak najwyższej żywotności i jakości. Zakupy sprzętu od renomowanych producentów dają nam na to gwarancję, jednak musimy się liczyć z nieco większymi kosztami.

Comments are closed.